SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Porady

Jak działa biorezonans? Czy biorezonans może być skuteczny?

Jak działa biorezonans? Czy biorezonans może być skuteczny?

Biorezonans to medycyna przyszłości. Jest nie tylko nieinwazyjny i szybki, ale ma również zdolność wczesnego wykrywania zmian na poziomie komórkowym, co czyni go niesamowitym narzędziem zapobiegawczym. Ale czym właściwie jest terapia biorezonansowa? Jak to działa? Jakie badania wspierają jego skuteczność? 

Co to jest terapia biorezonansowa?

Biorezonans to rodzaj terapii, którą stosujemy w branży medycyny zintegrowanej , która wykorzystuje maszynę do pomiaru częstotliwości fal energii pochodzących z organizmu. Są one następnie wykorzystywane do diagnozowania schorzeń, takich jak patologie, bakterie, wirusy i pasożyty, a także toksyny i inne szkodliwe substancje. Biorezonans, oprócz bycia wskaźnikiem choroby, jest również stosowany w leczeniu dolegliwości takich jak zapalenie stawów, ból brzucha i przetrenowanie u sportowców. Używamy go również w leczeniu uzależnień, na przykład w celu pomocy ludziom w rzuceniu palenia.

Jak to działa?

Biorezonans opiera się na założeniu, że uszkodzone komórki emitują określone fale elektromagnetyczne (EM) z powodu uszkodzenia DNA. My i inni praktycy biorezonansu wierzymy, że wykrywanie tych fal EM może być następnie wykorzystane do diagnozowania choroby. Co więcej, przywrócenie tych fal do ich normalnej częstotliwości wyleczy te dolegliwości.

Proces biorezonansu polega na umieszczeniu elektrod na skórze. Są one podłączone do maszyny, która odczytuje fale energii pochodzące z ciała. Takie częstotliwości energii mogą być zmieniane przez maszynę, aby umożliwić komórkom organizmu wibrowanie ze zrównoważoną, naturalną częstotliwością.

Czy są jakieś badania medyczne wspierające biorezonans?

Leczy reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) to paskudna choroba autoimmunologiczna, która może powodować bóle stawów i uszkodzenia w całym ciele. Jednak niektóre badania wykazały , że biorezonans może być wykorzystany do zrównoważenia działania przeciwutleniaczy w organizmie, a tym samym do ograniczenia skutków RZS. Te przeciwutleniacze pomagają zwalczać wolne rodniki, które zmniejszają uszkodzenia tkanek.

Zmniejsza ból brzucha

Biorezonans może być skutecznie stosowany w leczeniu bólu brzucha. Badanie, które skupiło się na radzeniu sobie z dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi, wykazało, że jest to przydatne w zmniejszaniu bólu brzucha niezwiązanego z konkretną diagnozą. W ich słowach: „Według oceny uczestników i lekarza nasilenie i częstotliwość dolegliwości żołądkowo-jelitowych uległy znacznemu i znacznemu zmniejszeniu. Dotyczyło to również bólu brzucha”.

Poprawia przetrenowanie u sportowców

Bardziej znany jako wypalenie, przetrenowanie ma miejsce, gdy sportowiec stara się w pełni odzyskać siły po treningu i zawodach z powodu nadmiernego wysiłku mięśni i różnych układów nerwowych. Może to prowadzić do częstych kontuzji, zmęczenia, utraty snu i niepożądanych zmian tempa odpoczynku. Jednak to badanie z 2018 r. wykazało, że biorezonans może być wykorzystany w korekcji zespołu przetrenowanego sportowca poprzez przywrócenie tętna i ciśnienia krwi do normalnego poziomu, a także zmniejszenie stresu współczulnego układu nerwowego.

Pomaga rzucić palenie

W innym badaniu zbadano biorezonans jako metodę pomagania ludziom w rzuceniu palenia . Jak to działa? Cóż, używany sprzęt jest w stanie odczytać zdrowe i niezdrowe fale energetyczne organizmu. Wzmacnia zdrowe fale, jednocześnie eliminując niezdrowe fale, takie jak te wytwarzane przez nikotynę, w procesie zwanym anulowaniem fazy. Chodzi o to, że znosząc nikotynę w ciele, zmniejsza się chęć do palenia. W cytowanym powyżej badaniu odkryto, że „wskaźnik powodzenia jest zbliżony do najlepszych wyników farmakologicznych, również po 3-miesięcznym okresie obserwacji, tylko bez żadnych skutków ubocznych”, stwierdzając, że „terapia jest klinicznie skuteczna w zaprzestaniu palenia i nie wykazuje żadnych niepożądane skutki uboczne”.

Udostępnij

O autorze