SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Porady

Jak wybierać obrączki ślubne? Poradnik

Jak wybierać obrączki ślubne? Poradnik

Planowanie ślubu i wesela to bardzo ważna chwila w życiu każdej pary po zaręczynach. Trzeba w tym czasie pamiętać o naprawdę ogromnej liczby spraw i szczegółów, często planując wszystko z naprawdę dużym wyprzedzeniem. Dobrym tego przykładem są obrączki ślubne, których wybór nie tylko jest dość trudny, lecz co więcej, wymagany jest odpowiednio wcześniej, ponieważ na obrączki często trzeba czekać nawet kilka tygodni. Czym się więc powinny charakteryzować takie obrączki i na co zwracać uwagę podczas ich wspólnego wybierania?

Z jakiego powinny być wykonane materiału?

Wybieranie obrączek warto rozpocząć od najważniejszej i zupełnie podstawowej sprawy z nimi związanej, czyli od tego, z jakiego będą one wykonane materiału. Co jest dostępnego na rynku i jaki materiał jest szczególnie mocno polecany? Rzecz jasna najbardziej klasycznym i ponadczasowym materiałem będzie złoto, z którego to wykonane obrączki ślubne prezentują się po prostu rewelacyjnie. Jak się okazuje złoto daje także ogromne pole do popisu i możliwości wyboru, jeśli chodzi o jego kolor, czy też próbę. Mogą to być więc klasyczne obrączki ślubne złote w kolorze żółtym, jak i również białe, a nawet różowe. Możliwe jest także zastosowanie mieszaniny dwóch lub trzech kolorów, dzięki czemu obrączka będzie naprawdę rewelacyjnie się prezentowała na palcu. Jak jednak można się szybko przekonać u jubilera, złoto to nie jedyny materiał, z którego obrączki mogą być zrobione. Oprócz tego dużą popularnością cieszą się także modele srebrne, zrobione z platyny, tytanu, czy też nawet kamienne. Możliwości w tym wypadku jest naprawdę bardzo wiele i każda para znajdzie coś idealnego dla siebie.

Warta uwagi kolekcja obrączek jest dostępna pod tym adresem: https://luva.pl/obraczki-slubne

Jaki styl obrączki wybrać?

Kolejnym bardzo ważnym zadaniem, jeśli chodzi o wybranie obrączek ślubnych, jest określenie tego, w jakim mają one być wykonane stylu. Jest to bardzo ważne, ponieważ na rynku znaleźć można naprawdę ogromną liczbę najróżniejszych modeli, które często diametralnie różnią się swoim wyglądem. Jak to więc wygląda w szczegółach?

Oczywiście najbardziej podstawowe i najczęściej wybierane są obrączki gładkie, które posiadają klasyczny wygląd. Jest to zawsze dobry wybór, ponieważ takie obrączki zawsze będą się dobrze prezentowały, bez względu na obecną modę.

Oczywiście, jeśli ktoś chciałby mieć nieco innego rodzaju obrączkę, która będzie znacznie bardziej interesująca pod względem estetyki, to możliwości w tym wypadku jest bardzo wiele. Przede wszystkim warto tu wspomnieć o obrączkach, które wyposażone będą dodatkowo w jeden lub kilka kamieni szlachetnych. Mogą to być oczywiście diamenty, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć również prostych cyrkonii. Oprócz tego obrączki mogą mieć także różne kształty. Mogą być idealnie okrągłe, jak i również mieć profile półokrągłe czy też wklęsłe.

Ostatnia kwestia, o której warto pamiętać, to dopasowanie obrączki do pierścionka zaręczynowego – wiele kobiet po ślubie nosi obrączkę i pierścionek na tym samym palcu – dobrze więc, by były w takim samym stylu i podobnym lub identycznym kolorze złota czy też innego kruszcu.

Jak wybrać rozmiar?

Na samym końcu wybierania obrączki ślubnej trzeba pamiętać o tym, jaka będzie jej szerokość, czyli innymi słowy rozmiar. Jak to wygląda wszystko w szczegółach? Podczas określania wielkości obrączki podstawową sprawą jest kwestia jej szerokości oraz wysokości. Oczywiście ze względu na rozmiar dłoni, model damski i męski powinien być nieco inny, aby dobrze prezentował się wizualnie na palcu. Co również niezwykle ważne, kluczowe jest to, aby obrączka miała dobrze dopasowany rozmiar do palca osoby, która będzie go nosiła. Jest to bardzo ważne, ponieważ wybranie nieodpowiedniego rozmiaru skutkować będzie trudnością w założeniu obrączki na palec, czy też jej zsuwaniem się z niego, co w chwili zaślubin może być sporym problemem. Z tego też powodu niezwykle ważne jest dokonanie precyzyjnego pomiaru palca, na którym będzie ona noszona, aby w najważniejszej chwili w życiu wszystko pasowało do siebie w sposób idealny.

Udostępnij

O autorze