SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Porady

Jakie gadżety dla rowerzysty?

Jakie gadżety dla rowerzysty?

Jazda na rowerze jest ostatnimi czasy bardzo popularnym sportem. Nic więc dziwnego, że różnego rodzaju gadżety dla rowerzystów cieszą się tak wielką popularnością. Warto wiedzieć, które z nich są koniecznością, a które mogą jedynie znacznie uprzyjemnić jazdę.

Oświetlenie rowerowe i dzwonek

Obowiązujące przepisy prawa stanowią, że każdy rower, który porusza się po drogach, powinien posiadać oświetlenie. Ma to zapewnić bezpieczeństwo nie tylko rowerzyście, ale także pozostałym użytkownikom ruchu. Dlatego też jeśli chodzi o gadżety dla rowerzysty, to odpowiednie oświetlenie okazuje się niezbędne. Ma ono szczególne znaczenie zwłaszcza w tych przypadku tych osób, które dużo poruszają się po zmierzchu.

Każdy rower w celu zwiększenia bezpieczeństwa powinien także zostać wyposażony w dzwonek. Rowerowy system ostrzegawczy również jest wymagany przez aktualnie obowiązujące przepisy. Na rynku dostępne są zarówno kobiece, eleganckie modele dzwonków, jak i klasyczne, które z pewnością przypadną do gustu męskiej części rowerowej rodziny.

Torba i bagażnik na rower

Gadżety dla rowerzysty potrafią uczynić jazdę na rowerze znacznie wygodniejszą. Ogromna część rowerzystów zastanawia się, co zrobić z różnego rodzaju drobiazgami podczas jazdy na jednośladzie. Podręczna torba na rower może pomieścić najważniejsze przedmioty takie jak telefon, chusteczki higieniczne, portfel czy też klucze. Może być ona montowana zarówno na ramie roweru, jak i na kierownicy czy też pod siodełkiem.

Te osoby, które często wyruszają na długie wyprawy rowerem, powinny zdecydować się na zamontowanie w nim bagażnika. Co ciekawe, oferuje on naprawdę sporą ładowność, która może sięgać nawet 40 kg. Bagażniki rowerowe umożliwiają zabranie ze sobą dużej ilości bagażu, dlatego sprawdzą się nawet podczas najdłuższych wycieczek.

Licznik rowerowy

Z pewnością każdy rowerzysta chciałby wiedzieć, ile kilometrów pokonał podczas aktualnej wycieczki. Licznik rowerowy to urządzenie, które może podać tę wartość, a przy okazji obliczyć średnią prędkość poruszania się i tym podobne parametry. W ofercie producentów znaleźć można zarówno liczniki bezprzewodowe, jak i te wyposażone w kable.

Funkcję licznika może pełnić również odpowiednio dobrana aplikacja na telefon. Rowerzysta, który chciałby z niej korzystać, powinien kupić uchwyt do telefonu montowany na kierownicy. Jest on stabilny i w każdej chwili pozwoli na szybki podgląd ekranu.

Ubrania na rower

Osoby, które jeżdżą na rowerze tylko hobbystycznie, bardzo często nie zawracają sobie głowy kupowaniem odpowiednich ubrań. Tymczasem jest to spory błąd. Koszulki i spodenki znacznie zwiększają komfort jazdy, ponieważ wykonane są z wytrzymałych, odpornych materiałów. Mają one właściwości odprowadzające wilgoć na zewnątrz, dzięki czemu regulują temperaturę ciała. Warto także pamiętać o zakupie rękawiczek rowerowych, które doskonale odprowadzają pot i wilgoć. Modele z długimi palcami szczególnie przydadzą się w chłodniejsze dni, a te wyposażone w żelową wkładkę doskonale tłumią drgania przechodzące od kierownicy.

Udostępnij

O autorze