akcesoria do mycia samochodu
Porady

Niezbędne akcesoria do mycia samochodu

Do właściwej pielęgnacji auta ogromną wagę przywiązuję duża liczba właścicieli pojazdów. Warto wiedzieć, w jakie akcesoria do mycia samochodu się zaopatrzyć, by znacznie ułatwić sobie to zadanie. Warto wiedzieć, że tego typu przedmioty mogą kosztować zaledwie kilka złotych, bądź też wręcz przeciwnie – nawet kilka tysięcy. Które z akcesoriów warto mieć w swoim garażu?

Gąbka do mycia samochodu

Jeśli chodzi o akcesoria do mycia samochodu, niezbędna może okazać się klasyczna gąbka. Oczywiście, będzie ona potrzebna tym osobom, które zdecydują się na konwencjonalne metody czyszczenia auta. Warto pamiętać o tym, by gąbka posiadała odpowiednią fakturę i była miękka, bowiem w przeciwnym wypadku może narobić więcej szkód niż pożytku. Gąbki do mycia samochodów zazwyczaj charakteryzują się wysoką wchłanialnością wody. Niektóre z nich wyposażone są w specjalne dozowniki, dzięki którym nie trzeba sięgać po płyn.

Szczotka do mycia karoserii

Każda osoba, która przynajmniej raz własnoręcznie myła swoje auto, z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że gąbka może okazać się niewystarczająca, jeśli chodzi o usuwanie trudnych zabrudzeń. Wtedy należy sięgnąć po szczotkę. Warto jednak uważać na to, by jej włosie nie było zbyt twarde i ostre, bowiem może ono porysować karoserię. Dlatego przed wykorzystaniem szczotki trzeba ją dokładnie sprawdzić.

Szczotka może być przydatna także do usuwania zanieczyszczeń z felg. Z racji tego, że mycie samochodu powinno obejmować cały pojazd, nie powinno się pomijać tego obszaru.

Myjka ciśnieniowa

Jeśli chodzi o akcesoria do mycia samochodu, to myjka ciśnieniowa z pewnością jest bardzo potrzebna, jednak nie ma co ukrywać, że jej cena jest stosunkowo wysoka. Niemniej jednak, osoby które dysponują nieco większym budżetem, a także mają możliwość podłączenia myjki pod wodę bieżącą, z pewnością powinny zdecydować się na jej zakup.

Ogromną zaletą myjki ciśnieniowej jest fakt, że posiada ona dużą moc, która pozwala znacznie przyspieszyć mycie auta. Najprostsze modele myjek kosztują kilkaset złotych, podczas gdy na te najbardziej zaawansowane trzeba wydać kilka tysięcy. Pozostaje sobie zadać pytanie – czy jest to zakup opłacalny, biorąc pod uwagę częstotliwość mycia samochodu w domu.

W jaki sposób czyścić zakamarki auta?

Każdy właściciel pojazdu zdaje sobie sprawę z tego, jak wielkim kłopotem może być czyszczenie różnego rodzaju zakamarków i schowków. Warto wykorzystać do tego specjalne, miękkie pędzelki, dzięki którym można szybko wymieść nagromadzony brud. Zazwyczaj stosuje się je na ostatnim etapie czyszczenia pojazdu, gdzie pozostają już tylko detale. Pędzelki umożliwiają dotarcie w trudno dostępne miejsca takie jak schowki, szczeliny i uszczelki przy drzwiach.

Podsumowując, mycie auta przy pomocy różnego rodzaju akcesoriów wcale nie jest drogie, jednak z pewnością pochłania nieco czasu. Niemniej jednak, wielu właścicieli aut nie ufa automatycznym myjniom i woli dbać o czystość swojego pojazdu na własną rękę. Wtedy akcesoria do mycia samochodu stają się niezbędne.