SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Porady

Potencja – cenne informacje

Potencja – cenne informacje

Problem z potencją oznacza częściową lub całkowitą niezdolność mężczyzny do odbycia satysfakcjonującej aktywności seksualnej bądź niezdolność do osiągnięcia lub utrzymania erekcji na tyle długo podczas stosunku płciowego, aby była ona akceptowalna dla obojga partnerów. Fachowo stan ten nazywany jest impotencją lub zaburzeniami erekcji.

Jakie są przyczyny problemów z potencją?

Przyczyny dzielimy na:

– Psychologiczne – lęk, niepewność, trauma, nadmierne zamartwianie się, niepokój, depresja;

– Fizjologiczne – choroby naczyniowe, takie jak miażdżyca, anemia, otyłość, cukrzyca, choroba Crohna, nadmierne przyjmowanie kortykosteroidów, prostatektomia.

Jak leczyć impotencję?

Ze względu na różne czynniki, które prowadzą do impotencji, istnieje kilka sposobów jej leczenia. W zależności od przyczyn, które doprowadziły do impotencji, ale także od konkretnego stanu zdrowia i historii choroby pacjenta, opracowuje się plan leczenia. Nawet w przypadkach, gdy przyczyna impotencji jest natury fizycznej, może ona mieć skutki psychologiczne. Impotencja może prowadzić do obniżenia poczucia własnej wartości i niepokoju, co może dodatkowo utrudniać uzyskanie erekcji. Dlatego plan leczenia może obejmować zarówno metody fizyczne, jak i psychologiczne. Niemniej jednak w każdym przypadku warto brać takie suplementy jak na przykład Maxon Forte, który pomaga z libido.

Zmiany stylu życia są niezwykle istotne

Pacjent, który ma problem z zaburzeniami erekcji, powinien zmienić złe nawyki życiowe takie jak picie alkoholu czy palenie papierosów. Oto propozycje zmian w stylu życia, które pozytywnie wpływają na erekcję:

– Ćwiczenia relaksacyjne i kontrolujące stres;

– Joga;

– Ćwiczenia poprawiające przepływ krwi

– Jeśli to konieczne, utrata wagi w celu obniżenia ciśnienia krwi oraz poprawy poziomu cholesterolu i testosteronu;

– Zmiana diety, zwłaszcza u mężczyzn cierpiących na cukrzycę i choroby układu krążenia.

Ćwiczenia Kegla jako rozwiązanie problemu impotencji

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy, tzw. ćwiczenia Kegla, nie są zarezerwowane wyłącznie dla kobiet, ale są zalecane również mężczyznom. Istnieje wiele czynników, które wpływają na osłabienie mięśni dna miednicy: cukrzyca, pęcherz nadreaktywny, operacja usunięcia prostaty, choroba Leśniowskiego-Crohna. Ćwiczenia mięśni dna miednicy zaleca się przede wszystkim w przypadku nietrzymania moczu i stolca, ale udowodniono, że mają one również pozytywny wpływ na zaburzenia erekcji na tle naczyniowym.

To warto wiedzieć

Impotencja może negatywnie wpływać na poczucie własnej wartości, libido, a także prowadzić do stanów depresji i niepokoju. Dlatego bardzo ważne jest, aby rozmawiać o tym problemie z partnerem, ale także ze specjalistami. W przypadku, gdy impotencja pojawiła się w wyniku innych problemów psychologicznych, takich jak alkoholizm lub inne formy uzależnienia, kluczowe jest leczenie zarówno przyczyny, jak i skutku. Przedłużający się problem z potencją może pogłębić już istniejący problem psychologiczny u mężczyzn.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

O autorze