jak zdobyć obserwujących na instagramie
Marketing

Przydatne informacje o tym, jak zdobyć obserwujących na Instagramie

Instagram to jedna z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych. Na całym świecie jest używana dosłownie przez miliony osób. Służy do tego, aby być na bieżąco ze znajomymi, a także poznawać nowych ludzi. Od pewnego czasu Instagram to jednak coś więcej niż tylko platforma społecznościowa. To też platforma marketingowa, na której można reklamować swoje usługi lub produkty. Dla osób, które w taki sposób wykorzystują Instagram, dosyć istotna jest wiedza, jak zdobyć obserwujących na Instagramie.

Jak pozyskać obserwujących na Instagramie?


Budowanie konta na Instagramie wymaga dużo czasu, zapału i wytrwałości. Niestety od pewnego czasu zmieniły się bowiem algorytmy wyświetlania zdjęć. Związane jest to zatem z tym, że po opublikowaniu nawet bardzo interesującego zdjęcia, nie od razu można liczyć na duże zainteresowanie ze strony odbiorców. Wszyscy specjaliści od Instagrama mówią, że bardzo ważne jest to, aby od początku tworzyć naprawdę wartościowe treści na Instagramie i przyłożyć się do robienia pięknych zdjęć. To właśnie takie wizualne obrazki przyciągają bowiem odbiorców. Niestety współcześnie to zbyt mało. Do tego wszystkiego powinno dołożyć się wartościową treść, na przykład w postaci wpisu pod zdjęciem. Jeżeli właśnie tam pojawiają się informacje, które dla ludzi będą cenne, jest dużo większa szansa, że dodadzą dany profil do swoich obserwowanych.

Angażujący content na Instagramie


Tworzenie angażujących treści na Instagramie to zatem nic innego, jak pisanie postów, które wnoszą jakąś nową wiedzą dla osób obserwujących konto. Ładne zdjęcia jest dodatkowym bonusem. Niektórzy obserwują profile właśnie ze względu na fotografie, inni kierują się bardziej treściami zamieszczonymi pod zdjęciem. Im więcej zaangażowanych odbiorców na koncie, tym zdjęcie jest częściej udostępnione na przykład na dużych profilach, dzięki czemu można dotrzeć do nowych odbiorców. Poza tym aplikacja Instagrama wyświetla je nowym odbiorcom w sekcji eksploruj. To bardzo ważna sekcja na Instagramie. Im częściej zdjęcia konkretnego użytkownika znajdują się w sekcji eksploruj, tym większy ruch na jego koncie, ponieważ fotografie docierają po prostu do nowych odbiorców.

Udostępnienia i polecenia


Kolejny bardzo ważny sposób na docieranie do nowych odbiorców to po prostu udostępnienia i polecenia przez innych użytkowników aplikacji. Jeżeli konto polecane jest na przykład przez osoby, które zgromadziły kilkadziesiąt tysięcy obserwatorów, w ten sposób można dotrzeć do wielu nowych ludzi. Stąd tak ważne polecenie na przykład przez influencerów. W jaki sposób zdobyć polecenia? Również poprzez tworzenie angażujących treści, a także budowanie relacji. Jeżeli często zostawia się komentarze na kontach innych osób, wchodzi się w wymianę wiadomości prywatnych, zostawia się polubienia pod zdjęciami, tworzy się relacje. To przecież najważniejsze na Instagramie. W ten sposób można zdobyć sympatię innych użytkowników, dzięki czemu będą oni chętnie polecali profil, do którego zaczną docierać nowe osoby.