SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Nauka

Szata nie tylko u króla, ale także graficzna

Szata nie tylko u króla, ale także graficzna

Rozwój Internetu i urządzeń multimedialnych powoduje zwiększenie zapotrzebowania na specjalistów zajmujących się tworzeniem stron www, aplikacji, interfejsów i reklam internetowych, kreowaniem kampanii w Social Media, tworzeniem spotów reklamowych czy też interaktywnych gier komputerowych.

W tym artykule postaramy się przybliżyć nieco kierunek, który rokrocznie cieszy się niezmienną popularnością, przez osoby kreatywne, które chciałyby mieć wpływ na otaczający nas estetyczny, graficzny świat.

Masz duszę artysty, lecz czujesz, że brakuje Ci umiejętności do ich realizacji? Lepiej wyrażasz siebie, trzymając w dłoni myszkę, niż ołówek? Jesteś kreatywny? Lubisz tworzyć własne, innowacyjne projekty? Marzysz, aby Twoje projekty codziennie oglądały tysiące ludzi? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to czas rozważyć kierunek Grafika.

W dzisiejszym zabieganym świecie, konsumenci coraz bardziej zwracają uwagę na to, jak wygląda produkt, a nie na to, jaki jest. Nie jest nowością, że kupujemy głównie oczami, wybierając rzeczy, które wydają nam się po prostu bardziej atrakcyjne. Jeżeli czujesz, że umiesz dobrze sprzedać produkt i chcesz nauczyć się zarządzać projektami, tworząc na przykład własną agencję reklamową, to ten kierunek jest, tym czego szukasz. To właśnie na nim nauczysz się tworzyć grafiki reklamowe, grafikę wydawniczą oraz typografię. Zdobędziesz praktyczne umiejętności w zakresie projektowania graficznego i fotografii użytkowej. Poznasz i wykorzystasz w praktyce techniki cyfrowe i specjalistyczne oprogramowanie, takie jak Photoshop, InDesign, Illustrator czy Blender. Warto zaznaczyć, że jest to miejsce przede wszystkim dla osób kreatywnych, które nie boją się nowych wyzwań i chcą mieć realny wpływ na graficzną rzeczywistość.

W przeciwieństwie do kierunków typowo humanistycznych, tutaj nie będziesz siedział na  wykładach, słuchając jedynie teorii ponieważ większość czasu poświęcisz na praktyczne zastosowanie umiejętności. Dodatkowo zgłębisz tu swoją wiedzę na temat technologii VR i AR, które w ostatnim czasie zyskują coraz większą popularność, nie tylko wśród graczy, gdzie docelowym działaniem będzie grafika interaktywna, rzeczywistość wirtualna i rozszerzona przeznaczona na urządzenia stacjonarne i  mobilne.

Mówią, że szata nie zdobi człowieka, a jednak graficy wychodzą temu naprzeciw, udowadniając, że jest zupełnie odwrotnie. Każdy projekt, od stron internetowych, przez aplikacje, na grach kończąc, wymaga czegoś, co przyciągnie uwagę. Nawet najlepszy i nieszablonowy pomysł,  bez odpowiedniej szaty graficznej, skazany jest na niepowodzenie.

To wszystko oferują studia grafika I stopnia w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Jednej z wyżej ocenianych uczelni niepublicznych w Polsce. Gdzie dzięki doświadczonej kadrze, już od 26 lat z powodzeniem kształtuje się nowe pokolenie, dostosowane do potrzeb rynku pracy.

Udostępnij

O autorze