SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Zwierzęta

Wybieramy odżywczy szampon dla psa

Wybieramy odżywczy szampon dla psa

Niektóre psy nie znoszą kąpieli, które traktują ją jako okrutną i niezwykłą karą, muszą ją raz na jakiś czas dostać. Niektóre psy z krótką sierścią można umyć zwykłym spłukiwaniem wodą, jednak większość psów potrzebuje szamponu.

Dlaczego psy potrzebują specjalnego rodzaju szamponu? Dlaczego nie mogą użyć twojego szamponu?

Ludzkie szampony mogą szkodzić psiej sierści. Producenci szamponów dla psów twierdzą, że ich produkty są na tyle łagodne, że nie pozbawiają psa naturalnych olejków w jego sierści, ale na tyle silne, że usuwają brud. Niektóre szampony przeznaczone do włosów ludzkich mogą podrażniać skórę psa, ponieważ mogą zawierać ostrzejsze detergenty. Używaj więc szamponów przeznaczonych specjalnie dla psów, zalecanych przez Twojego lekarza weterynarii.

Szampony lecznicze

Szampon dla psa leczniczy pomoże w radzeniu sobie z niektórymi problemami – na przykład trzyma z dala pchły, łagodzi swędzenie. Specjalny szampon dla psa powinien pozstać na sierści psa przez dziesięć minut przed spłukaniem.

Poniżej przedstawiamy kilka rodzajów szamponów leczniczych dla psów:

Na pchły i kleszcze: Szampony te pomagają utrzymać pasożyty na dystans. Niektóre z nich są również skuteczne przeciwko wszom.

Hipoalergiczny: poszukaj jednego z tych szamponów, jeśli masz psa z alergią lub wrażliwością na substancje zapachowe lub inne składniki zawarte w zwykłych szamponach.

Przeciwświądowe: Szampony te zawierają właściwości przeciwświądowe i przeciwzapalne, takie jak hydrokortyzon lub lidokaina. Większość z nich można kupić bez recepty.

Składniki szamponu dla psów, których należy unikać

Niezależnie od potrzeb Twojego psa, na półkach lokalnego sklepu zoologicznego znajdziesz szeroki wachlarz odpowiednich produktów. Jednak nie wszystkie szampony dla psów są sobie równe, a niektóre z nich zawierają składniki, które mogą podrażniać i uszkadzać skórę Twojego psa. Polecamy skorzystanie ze sklep Weterynaryjny.pl. Podczas zakupów szamponu, należy sprawdzić składniki wymienione na butelce przed dokonaniem zakupu. Unikaj sztucznych substancji zapachowych i barwników, które mogą podrażniać oczy i skórę psa, ale szukaj naturalnych zapachów, takich jak rumianek, lawenda, eukaliptus i cytrusy.

Ważne jest, aby pamiętać, że nigdy nie należy używać szamponów i odżywek przeznaczonych dla ludzi. Nasza skóra jest mniej wrażliwa niż skóra psa, a ludzkie szampony są zaprojektowane tak, aby zmywać naturalne oleje i woski z naszych włosów. Jest to dobre dla ludzi, ale powoduje, że sierść psa staje się matowa, łamliwa i może powodować wysypki.

Jak wybrać szampon dla psa

Jakich składników powinieneś szukać w szamponie dla psów? Dobrą zasadą jest zachowanie prostoty, wybierając szampony z naturalnymi składnikami, takimi jak płatki owsiane, aloes, proteiny ziołowe, witaminy i ekstrakty cytrusowe. I jak zawsze, poproś swojego lekarza weterynarii, aby polecił Ci odpowiedni szampon dla Twojego psa, odpowiadający jego specyficznym potrzebom.

Udostępnij

O autorze