Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Jak wygląda zamawianie kuriera przez serwis AlleKurier

19 sierpnia 2020 zamawianie kuriera

Jeśli chcemy zamówić kuriera, to najlepiej zrobić to ze strony AlleKurier.pl. Dzięki temu szybko i sprawnie dokonamy wszelkich formalności. A zatem, jak zamówić kuriera online?

Zamawiamy kuriera przez serwis AlleKurier.pl

1. Wybieramy przewoźnika

Serwis AlleKurier.pl umożliwia nam wybór różnych przewoźników, dzięki czemu możemy porównać ich oferty i wybrać tę, która w danym momencie nam najbardziej odpowiada. A warto wiedzieć, że usługi mogą różnić się nie tylko pod względem cenowym, ale też np. pod względem czasu realizacji zlecenia.

2. Wypełniamy formularz nadania paczki

W tym miejscu musimy podać dane nadawcy, a więc imię, nazwisko oraz adres odbioru paczki, jeśli chcemy, aby kurier sam po nią przyjechał. Ponadto potrzeby będzie też numer telefonu i adres e-mail.

Jeśli nie chcemy czekać na kuriera lub wskazany terminy nam nie odpowiada, to zawsze możemy sami zawieść paczkę do punktu odbioru – adresy i godziny otwarcia poszczególnych przewoźników znajdziemy na stronach internetowych ich firm.

Musimy oczywiście podać również dane odbiorcy, czyli jego imię i nazwisko, oraz adres, pod który paczka ma zostać dostarczona. Informacje te warto wzbogacić o numer telefonu i adres e-mail odbiorcy, choć nie jest to wymagane. Jednak w praktyce dane te znacznie ułatwiają sprawne dostarczenie przesyłki.

3. Tworzymy konto na platformie AlleKurier.pl

W tym miejscu musimy wskazać, na kogo chcemy utworzyć konto w serwisie AlleKurier.pl. Możemy to zrobić na siebie, odbiorcę lub inną osobę. Jeżeli zakładamy konto na firmę, to koniecznie podajmy numeru NIP. Dzięki temu otrzymamy fakturę za wybraną usługę.

4. Uzupełniamy sekcję „Opisz przedmiot wysyłki”

W tym polu musimy krótko określić co chcemy wysłać, np. laptop, telefon komórkowy itp. Zanim jednak to uczynimy koniecznie musimy zapoznać się z listą przedmiotów, których absolutnie nie wolno wysyłać.

5. Wskazujemy, czy przesyłka jest standardowa czy też nie

W tym miejscu musimy określić czy sposób zapakowania naszego przedmiotu kwalifikuje się jako przesyłka standardowa. A zatem, jeśli została on zapakowany w karton to z zasady będzie to przesyła tzw. standardowa. Natomiast paczki zapakowane jedynie w folię oznacza się jako niestandardowe. Warto jednak w tym miejscu zapoznać się ze szczegółowymi kryteriami oznaczeń przesyłek na stronie wybranego przez nas kuriera.

6. Czy interesują nas usługi dodatkowe? Być może po przejrzeniu listy, zdecydujemy się na którąś z opcji.

7. Wysyłamy zlecanie i akceptujemy regulamin – koniecznie najpierw go przeczytajmy.

Jeśli wszystkie pola zostały prawidłowo wypełnione to zlecenie zostanie wysłane. W przypadku pojawienia się jakichś błędów, serwis odeśle nas do wskazanych okien, w których trzeba będzie nanieść poprawki.

8. Opłacamy przesyłkę

Możemy to zrobić albo za pomocą szybkiego przelewu (warto, jeśli zależy nam na czasie), albo za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego.

9. Drukujemy list przewozowy i naklejamy go na paczkę

10. Czekamy na kuriera – w wyznaczonym miejscu i określonym czasie.

Na podstawie: https://allekurier.pl/poradnik/jak-zamowic-kuriera

simradio

Redakcja simradio.pl to grupa specjalistów z zakresu Biznesu, nauki, natury, marketingu. Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wygląda praca w McDoland
ekspres do kawy do gastronomii
Kreator CV za darmo - Kreator CV

Jesteś zainteresowany reklamą?

Kreator CV za darmo - Kreator CV