SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Poradnik

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech – wybrałam tę drogę

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech – wybrałam tę drogę

Wiele osób znajomych, koleżanek oraz członków rodziny pyta mnie, dlaczego moja obecna droga to opieka seniora. Postanowiłam o tym opowiedzieć, aby ośmielić te osoby, które wahają się oraz zaznajomić bardziej te, które dopiero zetknęły się z tym tematem. Pomyślałam sobie, że jeżeli inne osoby dowiedzą się, co mną kierowało i w jaki sposób podjęłam tę decyzję, łatwiej będzie im podjąć swoją własną.

Moja sytuacja życiowa przed podjęciem pracy

Nie ma się co oszukiwać, do podjęcia posady jako opiekunka w Niemczech skłoniła mnie przede wszystkim konieczność poprawienia swojej sytuacji materialnej. Zaczęłam myśleć o tym rozwiązaniu, kiedy zarabiałam niewiele, a wydatki zaczynały się piętrzyć coraz bardziej. Gdy pracowałam jako opiekunka do osoby starszej w Polsce, przerosły mnie wydatki związane z wymianą pieca gazowego, kupnem nowej pralki oraz zapłatą wyrównania za prąd, które spadły na mnie w tym samym momencie. Postanowiłam, że czas skończyć z pracą za marne grosze i zaczęłam szukać innego rozwiązania. Lubiłam swoją dotychczasową pracę, dlatego też próbowałam znaleźć sposób, aby połączyć wyższe zarobki z obecnymi obowiązkami.

opieka nad seniorem

Wówczas trafiłam na liczne ogłoszenia, gdzie poszukiwane były opiekunki osób starszych, które swoje obowiązki miały pełnić na terenie Niemiec. Bardzo zainteresowało mnie to rozwiązanie, dlatego też zaczęłam szukać rzetelnego pracodawcy, który pomógłby mi wcielić mój plan w życie. Wówczas natrafiłam na ATERIMA MED. Oferta tego pracodawcy była bardzo czytelna, jasna. Oferował on pomoc w znalezieniu zakwaterowania oraz dostaniu się do miejsca, w którym miałam pracować. Wyjazd został bardzo szybko zorganizowany, a ja w międzyczasie mogłam nauczyć się za pośrednictwem ATERIMA MED podstaw języka niemieckiego.

Opieka Niemcy — dlaczego polecę każdemu tę pracę?

Polecę tę pracę każdemu zwłaszcza z jednego, ważnego powodu. Ta praca bardzo mnie zmieniła. Dzięki niej nabrałam więcej pewności siebie, stałam się bardziej otwarta, a przede wszystkim zrozumiałam, że mogę poprawić swoją sytuację. Czas na kolejną kwestię. Jeśli naszym celem jest praca jako opiekunka osób starszych Niemcy są dobrym miejscem. Po pierwsze zarobki są bardzo dobre i osoba wykonująca ten zawód nie musi się martwić o podstawowe potrzeby. To sprawia, że praca daje jeszcze więcej satysfakcji. Niemcy to także nowe możliwości, zwłaszcza te związane z nauczeniem się nowego języka. Dzięki pracy, którą znalazłam razem z ATERIMA MED, podszkoliłam swój niemiecki i przypomniałam sobie wszystko, czego nauczyłam się w szkole. Jest jeszcze jeden powód, dla którego będę zachęcać inne panie do pracy jako opiekunki w Niemczech. Jest to przede wszystkim radość płynąca z tej pracy każdego dnia, kiedy można pomagać osobie słabszej, która przeżyła już bardzo dużo. Staje się ona nie tylko pacjentem, ale świetnym kompanem do rozmów. Codzienne spędzanie czasu z taką osobą uczy cierpliwości i pozwala spojrzeć na życie z dystansu. Opieka osób starszych to wymagające zadanie, ale mi przyniosło wiele korzyści i dobre zmiany w moim życiu.

Źródła:

ATERIMA MED

Udostępnij

O autorze