SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Nauka

Szkoła językowa czy korepetycje, a może kurs językowy?

Szkoła językowa czy korepetycje, a może kurs językowy?

Nauka języka jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach, ponieważ otwiera drzwi na różne możliwości. Język obcy przydaje się w kontaktach społecznych oraz podczas spotkaniach biznesowych. Okazuje się także szczególnie przydatny podczas podróży do innych krajów. Każdy wykształcony człowiek powinien znać przynajmniej jeden język oprócz ojczystego, ponieważ zdecydowanie poszerza to horyzonty.

Jak nauczyć się języka obcego?

Kiedy postanowisz się nauczyć języka obcego, stoisz przed wyborem kilku różnych opcji. Możesz zdecydować się na wybór szkoły językowej, korepetycji albo podjąć się kursu językowy. Każdy z tych wariantów ma zupełnie inny system nauki. Przy wyborze sposobu nauki języka warto kierować się dysponowanym czasem, finansami oraz trybem życia. Dla dzieci dobrym pomysłem mogą okazać się korepetycje – są tańsze i nauczyciel skupia się indywidualnie na uczniu. Student może wybrać opcję szkoły językowej, ponieważ jest to dla niego odpowiedni czas, żeby poświęcać się nauce i kształceniu. Osoba, która chce tylko i wyłącznie dokształcić się i nauczyć posługiwać danym językiem, może wybrać się na kurs językowy. Odbywają się one często w czasie, który nie koliduje z codzienną pracą w tygodniu. 

Jaki język obcy wybrać?

Nie da się ukryć, że najpopularniejszym językiem jest obecnie język angielski. Używany jest w wielu krajach i umiejętność posługiwania się nim znacząco polepsza jakość życia. Język angielski jest obecnie uznawany za podstawowy przedmiot w szkołach, dlatego każdy wykształcony człowiek powinien znać chociaż jego podstawy. Na drugim miejscu bardzo często używanym językiem jest niemiecki. Ze względu na historię, poprzedni system edukacji w Polsce oraz to, że ten język również jest dość popularny na świecie. W naszym kraju dużo mówi się także o języku hiszpańskim, rosyjskim i japońskim. Nauki podejmują się zazwyczaj fascynacji tych krajów, którzy chcą posługiwać się ich „ulubionym” językiem i są nim zaciekawieni. 

Systemy nauki – który najlepszy?

Naukę języka angielskiego można realizować w różnych formach. Ludzie często zadają sobie pytanie „korepetycje czy szkoła językowa?” albo „szkoła językowa czy kurs?”. Poniżej przybliżamy każdą z rodzajów nauki, aby móc odpowiedzieć sobie na te pytania.

  1. Korepetycje – nauka polega na indywidualnym nauczaniu przez nauczyciela jednej osoby lub np. rodziny. Miejsce nauki jest ustalone przez obie strony. Często korepetytor dojeżdża do swojego klienta, a czasami zdarza się, że uczeń odbywa lekcje u nauczyciela. Nauka jest efektywna, ponieważ zajęcia prowadzone indywidualnie bądź w małych grupach gwarantują szybkie przyswojenie wiedzy. Nauczyciel dokładnie wie, jak konkretny uczeń radzi sobie z danymi zagadnieniami i może nieustannie doskonalić proces nauki. Forma ta jest wygodna i na pewno sprzyja fachowej nauce języka. Korepetycje dla dzieci są doskonałym wyborem dla młodych uczniów, którzy chcą poprawić stopnie w szkole lub zacząć naukę od podstaw.
  2. Kurs językowy – standardowy kurs często łączy ze sobą nauczanie języka z np. nauczaniem o historii danego kraju lub kultury. Pracuje się w większych grupach z różnymi specjalistami, nauczycielami, pedagogami. Dzięki takiej nauce, możemy nawiązywać kontakty społeczne, uczyć się języka rozmawiając w grupach i pozyskując zróżnicowaną wiedzę od kilku osób. Każdy nauczyciel ma swój sposób na naukę, swoje triki i sposoby na motywację ucznia. 
  3. Szkoły językowe – szkoła językowa to najdroższa, ale jedna z bardziej efektywnych sposobów na nauczenie się języka. Specjaliści nauczający w szkole robią to od lat i doskonale wiedzą jak przekazać wiedzę. Na zajęcia poświęcamy dużo czasu – ale równie sporo wiedzy z nich wynosimy. Zajęcia wyglądają dokładnie tak jak lekcje w szkole. Szkoła językowa funkcjonuje systemem nauki bardzo podobnie, jak kurs językowy, ale przekazywana jest obszerniejsza, bogatsza wiedza. 
  4. Szkoły językowe dla dzieci – podejmuje się tego samego procesu nauczania co zwykła szkoła językowa dla dorosłych, z tą różnicą, że uczniami są tylko i wyłącznie dzieci. Uczenie się w grupie rówieśników wpływa pozytywnie na rozwój całościowy dziecka i na naukę języka.
    Więcej o wyborze miejsca nauki języka, przeczytasz na stronie internetowej: https://helendoron.pl/blog/korepetycje-czy-szkola-jezykowa/. Zawiera ona całą niezbędną wiedzę do bezbłędnego wyboru kierunku twojej edukacji. 

Udostępnij

O autorze