SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

PoradyZwierzęta

Gdzie można oddać kota? – Poradnik jak zrobić to odpowiednio

Gdzie można oddać kota? – Poradnik jak zrobić to odpowiednio

Wśród ludzi panuje przekonanie, że koty chodzą własnymi ścieżkami – jest to częściowo prawda. Koty bardzo cenią sobie wolność ale potrafią także wybierać terytorium, gdzie chcą przebywać. Wybierają również ludzi, których chcą się otaczać. Jednakże zmiana sytuacji życiowej może zmusić nas do rozstania z pupilem. Może również zdarzyć się, że spotkamy zagubionego kota, którego nie możemy zatrzymać. Co zrobić w takiej sytuacji? W dzisiejszym artykule dowiesz się, gdzie można oddać kota, aby nie stała mu się krzywda. Wyjaśnimy jak zrobić to na kilka sposobów.

Schronisko – pierwsza myśl gdzie można oddać kota

Jest to najpopularniejsza placówka, która opiekuje się kotami. Mieszkają tam z różnych powodów. Nie jest to jednak najlepsze miejsce do jakiego może trafić zwierzątko. Schroniska często są przepełnione oraz koty nie posiadają odpowiednich warunków. Karma używana w tego typu miejscach nie jest najlepszej jakości, natomiast ilość pożywienia nie jest dostosowana do wagi zwierzęcia. Koty znajdują się w małych, ciasnych klatkach i przebywają tam całymi dniami. Nie jest to naturalne środowisko dla tego typu zwierzęcia. Pamiętaj – oddanie kota do schroniska to ostateczność! Zwierząt w tego typu placówkach jest bardzo dużo, dlatego jeśli masz możliwości, to zaadoptuj kota lub wybierz inne miejsce, gdzie można oddać kota.

Sprawdź także: https://www.simradio.pl/czy-koty-moga-pic-mleko-krowie-lub-kozie-absolutnie-nie/

Czy można oddać kota do Fundacji?

Fundacje to miejsca z którymi możemy się skontaktować w dowolnym momencie. Podczas kontaktu trzeba podać powód, dlaczego chcemy przekazać naszego kota. Nie możemy zrobić tego z błahego powodu, gdyż trafiają tam głównie koty w ciężkich sytuacjach. Głównym zadaniem fundacji jest znalezienie nowego domu dla naszego zwierzęcia. Zdarza się jednak, że ten proces trwa bardzo długo. W takim wypadku kot jest umieszczany w tak zwanym domu tymczasowym.

Pierwszy właściciel kota – czy można zwrócić kota do hodowli?

Pierwszy właściciel to osoba do której również możemy się zwrócić. Możliwość kontaktu występuje jednak tylko jeśli jest to kotek z hodowli, gdzie można oddać kota rasowego. Właściciele troszczą się o dobro swoich podopiecznych. Jeśli nie jesteś w stanie dalej opiekować się kotem, to kontakt z osobą, która sprzedała nam kota może rozwiązać nasz problem.. Taka instytucja najprawdopodobniej będzie w stanie znaleźć nowy dom.

pierwszy właściciel kota czy można zwrócić kota do hodowli

Portale i fora internetowe – czy można znaleźć tam nowy dom?

Odpowiednim sposobem jest także siła internetu. Umieszczając ogłoszenie o znalezieniu kota na portalu możemy ułatwić sprawę, jeśli zostały podjęte czynności poszukiwania przez właściciela. W przypadku naszego własnego kota lub takiego, który jest na pierwszy rzut oka ,jest bezdomny, umieszczając ogłoszenie o oddaniu również możemy znaleźć dla niego nowy dom. 

Rodzina i bliscy szukają nowego zwierzaka

Jednym z prostszych sposobów na znalezienie osoby, która mogłaby stać się nowym właścicielem są nasi bliscy. Wystarczy zapytać naszą bliską rodzinę oraz znajomych, czy nie poszukują nowego członka rodziny. – Istnieje spora szansa, że będzie to strzał w dziesiątkę. Jest to najlepszy sposób na to, gdzie można oddać kota. Będziesz w ciągłym kontakcie z właścicielem i zawsze możesz spotkać się ze zwierzakiem.

Gdzie oddać kota – podsumowanie

Jest naprawdę sporo odpowiednich miejsc, gdzie można oddać kota. Wybierając podane propozycje jest to niemal pewne, że kot znajdzie nowy dom. Każde z miejsc ma jednak swoje zalety i wady. Najczęstszą różnica przy wyborze jest ilość czasu, który musimy poświęcić na poszukiwanie nowego domu. Jeśli nie posiadamy go zbyt wiele, najczęstszym miejscem będzie fundacja lub schronisko. Większa ilość czasu może skłonić nas ku portalom internetowym lub rodzinie i znajomych. 

Ważne jest, aby pod żadnym pozorem nie porzucać naszego zwierzęcia – przekaż go w miejsce, gdzie będzie zaopiekowany.

FAQ

Gdzie można oddać kota?

Kota możemy oddać do fundacji, rodziny oraz do schroniska jednak warto sprawdzić poprzednie możliwości ze względu na warunki panujące w schroniskach.

Czy można zwrócić kota?

Jesteśmy w stanie zwrócić kota jeśli kupiliśmy go z hodowli. Hodowcy często dbają i troszczą się o podopiecznych nawet jeśli już ich sprzedali.

Czy można oddać kota przez internet?

Jesteśmy w stanie oddać kota poprzez fora internetowe oraz odpowiednie strony. Wystarczy, że udostępnimy ogłoszenie.

Udostępnij

O autorze