Najpiękniejsze miejsca na Ziemi serce
Natura

Najpiękniejsze miejsca na Ziemi

Ziemia jest cudowną planetą, która kryje wiele zakątków, o których nawet nie masz pojęcia. Nie tylko zabytki stworzone przez człowieka cieszą oczy, ale przede wszystkim to, co stworzyła sama natura! Oto najpiękniejsze miejsca na Ziemi.

Wielka Rafa Koralowa

Dla wielbicieli wody, morza i oceanów mamy Wielką Rafę Koralową u wybrzeży Australii. Znajduje się ona na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jej rozmiar wynosi aż 345 kilometrów kwadratowych, co czyni ją największą rafą koralową na świecie. Dokładnie jest ona zespołem koralowców łączącym w sobie 3 tysiące różnych raf oraz 900 wysp. Znajduje się tu masa różnych gatunków koralowców, ryb i mięczaków, jak i zwierząt. Na przykład można zobaczyć tu 1500 rodzajów ryb!

Wielki Kanion

Ten amerykański cud natury znajduje się w Colorado. Szczyci się mianem największego przełomu rzeki świata. Sięga 446 kilometrów długości oraz ponad 2000 kilometrów głębokości. Rocznie odwiedza go ponad 3 miliony turystów.

Wodospad Iguazu

Kolejny wodny cud. Jeśli chcesz go zobaczyć, musisz udać się na granicę brazylijsko-argentyńską. Na przestrzeni 3 kilometrów urwiska przepływają miliony litrów wody prosto w dół. Moc wodospadu sprawia wrażenie, jakby ziemia pod stopami drżała. Tarasy widokowe umiejscowione są w takich miejscach, aby móc podziwiać całość krajobrazu na raz. Brazylia może pochwalić się najlepszym widokiem na ten cud natury, jednak tylko w Argentynie znajdziemy się najbliżej wodospadu jak tylko się da. Świetnym sposobem zobaczenia Iguazu jest lot helikopterem.

Najpiękniejsze miejsca na Ziemi wodospad

Puszcza Białowieska

Polska również może pochwalić się, że ma najpiękniejsze miejsce na Ziemi. Puszcza jest pozostałością większego lasu rozciągającego się na terenie Polski i Rosji. Jest to ostatni przedstawiciel wielu gatunków roślin i zwierząt występujących w Niżu Europejskim. Puszcza to przede wszystkim największa ostoja żubrów na świecie. Miejsce to można nazwać dziedzictwem przyrodniczym, jak i narodowym. Był to pierwszy park narodowy w Polsce. Sam Białowieski Park Narodowy to jednak tylko 1/6 z całej powierzchni puszczy.

Najpiękniejsze miejsca na Ziemi – podsumowanie

To tylko kilka z tysięcy miejsc, jakie matka natura stworzyła na naszej planecie. Odkrycie ich wszystkich jest wciąż ogromnym wyzwaniem. Jednak to, co już możemy podziwiać z pewnością zaspokoi nawet najbardziej wymagających.