SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Poradnik

AGD do małej kuchni – mikrofalówka i zmywarka

AGD do małej kuchni – mikrofalówka i zmywarka

Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni to podstawa do udanej aranżacji wnętrza. Szczególnie tyczy się to małych pomieszczeń, gdzie nie mamy zbyt dużego pola do popisu. Wszystko sprowadza się do tego, aby przestrzeń była jak najbardziej funkcjonalna i wykorzystana w 100%. W przypadku małej kuchni często myślimy, że musimy zrezygnować z wielu przydatnych urządzeń, jak na przykład kuchenka mikrofalowa. Nic bardziej mylnego! Wystarczy rozglądnąć się za małą kuchenką mikrofalową lub innym urządzeniem, a z pewnością wszystko się pomieści!

Jak zagospodarować małą kuchnię?

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy stosunkowo naprawdę dużo czasu. Potrzebujemy, żeby to miejsce było funkcjonalne i spełniało wszystkie nasze wymagania. Dlatego właśnie warto zawrzeć tutaj wszelkie przydatne urządzenia, a nie z nich rezygnować. Wystarczy odrobina wyobraźni, dobrze rozplanowanie i wszystko się  zmieści!

Z pewnością w kuchni musi znaleźć się zmywarka. Osoby, które choć raz z niej korzystały już nigdy nie będą chciały z tego zrezygnować! Zmywarka do małej kuchni powinna mieć odpowiednie wymiary. Na szczęście nie ma z tym większego problemu. Do każdego pomieszczenia można dostosować wielkość urządzenia. Jeśli mieszkamy w dwójkę lub nawet trójkę, mała zmywarka spokojnie spełni swoje zadanie. Wybierzmy model, który ma dobrze przemyślaną powierzchnię i jest podzielony na strefy: osobna do talerzy, kubków i sztućców. To bardzo ułatwia korzystanie. (źródło: https://lait.lm.pl/aktualnosci/informacja/123066/zmywarka_do_malej_kuchni_-_jak_ja_wybrac_przeglad_popularnych_modeli)

Mała kuchenka mikrofalowa – czy to się sprawdza?

Kolejnym przydatnym urządzeniem, które powinno znaleźć się w małej kuchni, jest kuchenka mikrofalowa. Służy ona nie tylko do odgrzewania jedzenia, ale także podgrzewania napojów czy robienia popcornu. Można w niej także rozmrażać pieczywo i inne produkty spożywcze. Mamy także możliwość przygotowania w niej wielu ciekawych przepisów, w tym także zdrowych odpowiedników. Pozwala to na zaoszczędzenie dużej ilości czasu. To urządzenie także ma wiele różnych wymiarów. (źródło: https://www.fit.pl/dieta/kuchenka-mikrofalowa-w-wersji-fit-oto-w-czym-moze-ci-pomoc/17184/)

Wydaje się, że mała kuchenka mikrofalowa może nie spełniać swojego zadania. Większość uważa, że takie urządzenie ma tylko jeden, klasyczny rozmiar. Nie jest to prawda. Co więcej, mniejsze urządzenia są równie funkcjonalne, a dodatkowo nie zabierają przestrzeni. Kuchenkę mikrofalową można także schować w zamkniętej szafce – tym sposobem nie zajmiemy miejsca na blacie. Zyskamy więcej przestrzeni roboczej, która jest na wagę złota w małych kuchniach. 

Mała kuchnia nie musi być niefunkcjonalna!

Jak widać, nie trzeba rezygnować ani ze zmywarki, ani z kuchenki mikrofalowej. Wystarczy dobrze przemyślana aranżacja kuchni i wszystko znajdzie swoje miejsce! Szczególnie ważne jest to w przypadku praktycznych i funkcjonalnych urządzeń, które naprawdę są potrzebne w pomieszczeniu. Przygotowanie posiłków, ale także sprzątanie po nich stanie się szybsze, mniej męczące i po prostu przyjemniejsze! Nie bój się więc swojej małej kuchni i poszukaj odpowiednich urządzeń. W razie wątpliwości warto sprawdzić recenzje różnych produktów w Internecie – to zdecydowanie ułatwi zakup!

Udostępnij

O autorze