SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Zwierzęta

Czy siatka na balkon dla kota to dobry pomysł?

Czy siatka na balkon dla kota to dobry pomysł?

Koty to zwierzęta domowe, które jednak bardzo lubią podróże. Nie wahają się długo, jeśli mają okazję do opuszczenia swojego standardowego terytorium. Dla ich właścicieli to niekiedy dość spory problem. Postanowiliśmy sprawdzić, czy balkonowe siatki ochronne mogą coś na to poradzić.

Siatka na balkon a bezpieczeństwo kotów

Mówi się, że kot zawsze wyląduje na czterech łapach. Upadek z dużej wysokości nie stanowi dla niego przeszkody. To nie do końca prawda. Połamane kończyny czy uszkodzenia narządów wewnętrznych dotyczą niejednego kota, który spadł z trzeciego piętra na przykład. Mocna siatka na balkon mogła go przed tym uchronić.

Siatki zabezpieczające mają też taką właściwość, że chronią koty przed… innymi kotami. Prawdą jest, że te zwierzęta potrafią być bardzo waleczne. W wyniku pojedynków terytorialnych tracą oczy lub doznają infekcji za sprawą zadrapań. Oczywiście nie powinniśmy zapominać o samochodach czy pobliskich psach, które też mogą pokiereszować kota, który wybrał się na spacer. Zabezpieczenie balkonu siatką to więc naprawdę dobry pomysł nie tylko w mieszkaniach na wyższych piętrach, co również tych na parterze. Domy jednorodzinne nie są wyjątkiem.

Siatki balkonowe: budowa i montaż

Oczka siatki są często tak zaprojektowane, że żaden kot nie ma najmniejszych szans, by się przez nie prześlizgnąć. Niemniej podziwianie świata zewnętrznego pozostaje w zasięgu możliwości zwierzaka. To samo dotyczy jego właścicieli, którzy nic nie tracą po zamontowaniu takiej siatki. Nawet zyskują, ponieważ gołębie przestają wlatywać na balkon, który dzięki temu zawsze pozostaje czysty. Poza tym warto wspomnieć, że nowoczesna siatka zabezpieczająca cechuje się wysoką odpornością na promieniowanie UV oraz wilgoć. Wykonana z polietylenu jest produktem komfortowym nie tylko dla człowieka, ale i wszystkich kotów oraz innych zwierząt domowych.

Jeśli chodzi natomiast o montaż, siatka na balkon to niezwykle proste urządzenie. Niemniej warto skorzystać z usług ekspertów w celu jak najdogodniejszego ustawienia instalacji. Wiele zależy od konstrukcji samego balkonu. Większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, jak ważne mogą okazać się szczegóły. Dzięki konsultacjom i odpowiedniemu doborowi sprzętu można uniknąć kłopotliwych niespodzianek.

Tak, zdecydowanie warto zabezpieczyć balkon siatką dla kota. Dzięki niej można bez problemu otwierać drzwi, mając pewność, że zwierzak będzie miał dostęp do świeżego powietrza bez ryzyka, że wybierze się na przechadzkę.

Udostępnij

O autorze