SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Biznes

Dlaczego warto organizować lunche biznesowe?

Dlaczego warto organizować lunche biznesowe?

Spotkania z kontrahentami stanowią ważny element strategii firmowej, dzięki którym można zrealizować ważne i atrakcyjne pod względem finansowym przedsięwzięcia. Business lunch wymaga jednak dobrej organizacji, gdyż jego przebieg wpływa na postrzeganie firmy przez partnera rozmów. Warto wiedzieć, jakie zalety ma takie spotkanie.

Organizacja

Chcąc przeobrazić spotkanie w atrakcyjny, biznes lunch w Warszawie, należy pamiętać o wyborze odpowiedniej godziny. Taki obiad powinien odbyć się między 12:00 a 14:00. Taka pora zapewni bowiem odpowiednią energię spotkania. Warto również pamiętać, by na lunch przybyć punktualnie. Kilkudziesięciominutowe spóźnienie może sprawić, że biznesowy partner będzie postrzegał firmę jako niesolidne przedsiębiorstwo, któremu nie zależy na klientach i kooperantach. Duże znacznie ma wybór odpowiedniego miejsca. Jego przestrzeń powinna być neutralna i stonowana. Warto również upewnić się, że restauracja dysponuje miejscami parkingowymi. Przy wyborze lokalu należy wziąć pod uwagę pracujący tam personel. Dobra obsługa wpływa bowiem na atmosferę rozmów. Do spotkania należy się również przygotować. Przydatne mogą okazać się notatki, obejmujące listę zagadnień, które zostaną poruszone w trakcie lunchu. Takie zapiski pozwolą na uniknięcie krępującej ciszy. Przed spotkaniem należy również wyciszyć telefon. Zaleca się, by biznes lunch trwał przynajmniej 90 minut. Wybrane jedzenie nie powinno być zbyt wykwintne tak, by gość czuł się swobodnie. Dobrym rozwiązaniem jest wybór dań, nie sprawiających kłopotu w trakcie konsumpcji. Podczas rozmowy należy również unikać picia alkoholu. W przeciwnym razie gość może mieć poczucie, że nie traktuje się przeprowadzanych rozmów poważnie.

Zalety

Biznes lunch stanowi świetny sposób na nawiązanie dobrych relacji z kontrahentami, ważnymi dla firmy. Neutralny grunt poza oddziałami przedsiębiorstwa nie stwarza poczucia dominacji jednej ze stron rozmów. Wybór dobrej restauracji i smacznego jedzenia korzystnie oddziałuje na nastrój uczestników spotkania. W takiej atmosferze łatwo jest więc nawiązać współpracę lub wynegocjować dobre warunki kontraktu.

Zorganizowanie biznes lunchu ma wiele korzyści. Warto jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego miejsca na takie spotkanie. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie NaSkrajnej.pl.

Udostępnij

O autorze