Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Ekspres do kawy do gastronomii – jak z jego pomocą podnieść standard obsługi kawowej?

30 kwietnia 2024 ekspres do kawy do gastronomii

Wprowadzenie dobrego ekspresu do kawy do gastronomii może znacząco podnieść standard obsługi kawowej i tym samym zwiększyć zadowolenie klientów z pobytu w Twoim lokalu. To ważne w kontekście zarówno bezpośrednich zarobków, budowania wizerunku lokalu, jak i zwiększenia jego konkurencyjności.

Podsumowanie:

  • Ekspres do kawy do gastronomii jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego lokalu gastronomicznego. Może znacząco wpłynąć na standard obsługi kawowej i doświadczenie klienta.
  • Doskonały i powtarzalny smak, szybkość parzenia, różnorodność menu kawowego, a także profesjonalna aranżacja i przyjemna atmosfera – to wszystko możesz zyskać, wybierając do swojego lokalu dobry ekspres do kawy.
  • Najczęściej wybierane ekspresy do kawy do gastronomii to modele automatyczne i kolbowe. Każdy z nich ma określone zalety, które w dużej mierze wpływają na jakość obsługi kawowej.

Dobry ekspres do kawy do gastronomii – dlaczego warto?

1. Doskonały smak i aromat

Kawa przygotowana za pomocą nowoczesnego ekspresu – automatycznego lub kolbowego – cechuje się doskonałym smakiem i aromatem. Urządzenie pozwala bowiem „wyciągnąć” z ziaren to, co najlepsze. To zasługa precyzyjnej kontroli nad każdym z ważnych procesów parzenia: temperaturą wody, ciśnieniem, czasem ekstrakcji, a także ich optymalizacji pod kątem określonego rodzaju napoju.

2. Powtarzalność

Z ekspresem do kawy do gastronomii – zwłaszcza automatycznym – masz pewność, że kawa za każdym razem zostanie przygotowana w ten sam sposób i dzięki temu będzie miała podobny smak i aromat. Taka powtarzalność jest ceniona przez klientów, bo kiedy raz polubią kawą wypitą w Twoim lokalu, zechcą po nią wrócić, a wtedy oczekują, że otrzymają ten sam smak, po który przyszli. Z tego też powodu warto wytypować ziarna, które będą stanowić bazę Twojej oferty i z czasem tylko dodawać nowe smaki, nie zmieniając tych podstawowych.

3. Szybkość i efektywność obsługi

Dobry ekspres do kawy do gastronomii jest wydajny i przygotowuje napój w krótkim czasie, zawsze z tą samą jakością. Mając dostęp do takiego urządzenia, możesz sprawnie obsługiwać gości nawet w godzinach szczytowego ruchu. To bezpośrednio przekłada się na pozytywne doświadczenia klienta i umacnia pozycję lokalu na rynku. 

4. Różnorodność kawowego menu

W większości kawiarni i restauracji najlepiej sprawdzi się ekspres do kawy automatyczny z rozbudowanym i różnorodnym katalogiem kaw do wyboru. Do takich miejsc przychodzą bowiem ludzie o różnych potrzebach i oczekiwaniach – zarówno zwolennicy klasycznego espresso, jak i mlecznego cappuccino lub latte. Takie urządzenie pozwala spełnić kawowe życzenia większej liczby klientów i tym samym zwiększyć sprzedaż.

5. Profesjonalna aranżacja

Współcześnie dostępne ekspresy kawowe do gastronomii są niezwykle eleganckie i nowoczesne. Ich wygląd też wprowadza wartość do lokalu, współtworząc profesjonalną aranżację i określoną atmosferę miejsca. Za to klienci również są gotowi zapłacić. Zatem jeśli to możliwe, wyeksponuj ekspres i pozwól, by dodawał piękna Twojej kawiarni lub restauracji. Tak ustawiony podaruje też gościom możliwość wglądu w proces przygotowania ich kawy – to też cenny element obsługi.

Materiał zewnętrzny

simradio

Redakcja simradio.pl to grupa specjalistów z zakresu Biznesu, nauki, natury, marketingu. Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wygląda praca w McDoland
ekspres do kawy do gastronomii
Kreator CV za darmo - Kreator CV

Jesteś zainteresowany reklamą?

Kreator CV za darmo - Kreator CV