SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Nauka

Ewolucja Myślenia – portal ludzi ciekawych świata. Dowiedz się, o co chodzi we Wszechświecie

Ewolucja Myślenia – portal ludzi ciekawych świata. Dowiedz się, o co chodzi we Wszechświecie

Otaczający nas świat to fascynujące miejsce, które nieustannie dostarcza nam nowych ciekawostek prowokujących do rozmyślań nad historią i celem istnienia. Jak powstał Wszechświat, skąd wzięli się ludzie, jaką rolę mamy do odegrania? Ewolucja Myślenia to portal skupiający entuzjastów poszerzania wiedzy z zakresu historii i natury człowieka oraz otaczającej go rzeczywistości. Cała wiedza skupiona w jednym miejscu pozwala w wygodny sposób odkrywać najnowsze informacje z zakresu ewolucjonizmu, biologii, Kosmosu, religii i wielu innych dziedzin.

Poznaj sekrety otaczającej Cię rzeczywistości i osiągnij satysfakcję z życia

Portal EwolucjaMyślenia.pl to miejsce przeznaczone dla osób poszukujących możliwości samorozwoju i chcących nieustannie poszerzać własne horyzonty. To nie tylko doskonałe miejsce dla osób zainteresowanych nauką jako taką, ale przede wszystkim doskonała okazja dla tych, którzy chcą osiągnąć satysfakcję z własnego życia. Dzięki dostępowi do setek publikacji z różnych dziedzin nauki czytelnicy odwiedzający portal są w stanie lepiej zrozumieć otaczający ich świat, a także poznać mechanizmy nim rządzące. 

Dostęp do aktualnych informacji ze świata biologii

Świat flory i fauny posiada niemalże nieograniczone pokłady wiedzy wartej poznawania. Dziedzina nauki, jaką stanowi biologia jest pełna tajemnic. Strona ewolucjamyslenia.pl to doskonałe miejsce na poznawanie sekretów pochodzenia i rozwoju życia na Ziemi. Dostęp do stale rosnącej bazy publikacji to wyjątkowa okazja do refleksji na temat świata, jego historii i (nie)przypadkowości jego zaistnienia. Wraz z dostępem do obecnej na stronie bogatej encyklopedii m.in. roślin i zwierząt wszystkie niezbędne dane czytelnicy mogą znaleźć w jednym miejscu.

Ziemia i okolice, czyli co słychać we Wszechświecie?

Na wielu zdjęciach satelitarnych Ziemia przypomina jedynie małą i nic nie znaczącą błękitną kropkę na czarnym tle wszechświata. Jednak ta niepozorna plamka pośród nieograniczonej przestrzeni jest domem dla miliardów ludzi, rozmaitych doktryn religijnych, ekonomicznych oraz rozmaitych ideologii. Nikt nie oddał tego tak dokładnie, jak cytat Carla Sagana z książki Błękitna kropka. Człowiek i jego przyszłość w kosmosie:

„Spójrz na tę kropkę. To Nasz dom. To my. Na niej wszyscy, których kochasz, których znasz. O których kiedykolwiek słyszałeś. Każdy człowiek, który kiedykolwiek istniał, przeżył tam swoje życie. To suma naszych radości i smutków. To tysiące pewnych swego religii, ideologii i doktryn ekonomicznych. To każdy myśliwy i zbieracz. Każdy bohater i tchórz. Każdy twórca i niszczyciel cywilizacji. Każdy król i chłop. Każda zakochana para. Każda matka, ojciec i każde pełne nadziei dziecko. Każdy wynalazca i odkrywca. Każdy moralista. Każdy skorumpowany polityk. Każdy wielki przywódca i wielka gwiazda. Każdy święty i każdy grzesznik w historii naszego gatunku żył tam. Na drobinie kurzu zawieszonej w promieniach Słońca”.

Zarówno przeszłość, jak i przyszłość Ziemi jest tematem wielu fascynujących debat. Na stronie EwolucjaMyślenia.pl znajduje się szereg publikacji pomagających zrozumieć zarówno przyziemne sprawy, z którymi do czynienia mamy na co dzień, jak chociażby „Dlaczego tydzień ma siedem dni”, aż po kwestie wpływu religii na rozwój cywilizacji.

Otwarty na świat umysł to najcenniejszy dar, który warto nieustannie karmić nowymi wartościowymi treściami. Portal Ewolucja Myślenia zbiera je wszystkie w jednym miejscu, dbając o to, aby były jak najbardziej przystępne w odbiorze. Zapraszamy na stronę!

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

O autorze