Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Fotografia produktów w Twoim e-sklepie

22 listopada 2021 Fotografia produktów w Twoim e-sklepie

Fotografia produktowa to obecnie podstawa e-commerce. Z powodu ciągłego wzrostu sprzedaży w internecie coraz więcej przedsiębiorców jest zainteresowana profesjonalnymi zdjęciami produktów. W fotografii produktowej produkt jest przedstawiony na białym tle. Może być z lekkim cieniem lub odbiciem. Tego typu zdjęcia muszą być dobrej jakości, powstają w specjalnym produktowym studio fotograficznym.

fotografia produktowa

Fotografia produktowa dla sklepów internetowych

Potencjalny klient docenia gdy może dokładnie obejrzeć produkty. Nie można w dzisiejszych czasach prowadzić sklepu internetowego bez zdjęć produktów. Nie wystarczy również kilka słabych zdjęć produktowych aby skutecznie wyróżnić się na tle konkurencji. Zdjęcia wykonane przez profesjonalne studio fotograficzne muszą być na jak najwyższym poziomie. W wielu sklepach internetowych inwestuje się znaczną część budżetu reklamowego na profesjonalne zdjęcia produktowe. To świadczy o tym jak duże znaczenie w każdym sklepie internetowym mają fotografie produktów.

fotografia produktów

Zdjęcia produktów najwyższej jakości

Jeśli prowadzisz sklep internetowy z pewnością powinieneś zainteresować się fotografią produktową. W zależności od tego czy interesuje nas fotografia odzieży a więc tak zwane zdjęcia typu duch czy chcemy wykonać sesję zdjęciową innych produktów powinniśmy dysponować odpowiednim sprzętem.

Lampy błyskowe to podstawa do oświetlenia fotografowanego obiektu. Białe tło kartonowe również będzie niezastąpione przy wykonaniu zdjęcia. Światło jest niezwykle ważne podczas fotografowania produktów. Softboxy to specjalne modyfikatory światła które pozwolą nam na idealny rozkład światła na przykład podczas fotografii produktowej biżuterii.

fotograf produktowy

W zdjęciach produktowych na przykład na portalach aukcyjnych szczególnie dobrze widać użycie wysokiej jakości źródła światła dzięki czemu uzyskujemy efekt idealnie białego tła. Wiemy już, że oświetlenie będzie niezbędne. Poza tym potrzebne okażą się takie akcesoria jak statywy, przedmioty do aranżacji czy oprogramowanie do postprodukcji. Oczywiście nie obędziemy się też bez aparatu. Poprawnie dobrane parametry takie jak czas naświetlania czy odpowiednie wartości przysłony.

Równie ważne jest odpowiednie przygotowanie produktu przed sesję gdyż lampy oświetlające naszą scenę pokażą wszelkie zabrudzenia.

zdjęcia produktowe

Fotograf produktowy

Jeśli nie czujemy się dobrze w tego typu fotografii lub nie mamy wiele czasu na naukę, znacznie lepsze efekty osiągniemy korzystając z usług fotografa produktowego. Zadowalająca współpraca pozwoli nam skupić się na naszych obowiązkach a my wykonując packshoty u profesjonalisty mamy co najważniejsze pewność profesjonalnie wykonanej usługi i świetny efekt końcowy.

zdjęcia produktów

Profesjonalny packshot znajdzie zastosowanie nie tylko w naszym sklepi ale również na przykład w materiałach drukowanych. Fotografia produktowa wysokiej jakości może zostać użyta w różnych rozmiarach. Dzięki temu możemy z raz wykonanych zdjęć korzystać wielokrotnie. Jak wspominaliśmy na początku tego artykułu – fotografia produktu to podstawa dzisiejszego marketingu.

simradio

Redakcja simradio.pl to grupa specjalistów z zakresu Biznesu, nauki, natury, marketingu. Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

tatuaż koliber

Co oznacza tatuaż koliber?

28 czerwca 2024

Jak zorganizować góralskie wesele krok po kroku
Materace dla dzieci

Jesteś zainteresowany reklamą?

Materace dla dzieci