SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Biznes

Hashtagi na Instagramie – co warto wiedzieć na ich temat?

Hashtagi na Instagramie – co warto wiedzieć na ich temat?

Instagram to jedna z najbardziej popularnych aplikacji naszych czasów. Jeszcze kilka lat temu służyła głównie jako aplikacja społecznościowa, jednak obecnie jej charakter jest już odrobinę szerszy. Mówi się, że to jedna z najbardziej skutecznych platform sprzedażowych. To właśnie na Instagramie funkcjonują influencerzy, którzy reklamują różnorakie produkty, pokazując je szerokiej publice. To, co nierozerwalnie związane z instagramem to hasztagi. Poniżej więcej na ich temat.

Hashtagi na Instagramie


Hasztagi służą do tego, aby wyszukiwać określone treści na Instagramie. Zdjęcia, które są opatrzone konkretnymi hasztagami, są przeglądane przez miliony użytkowników na całym świecie. Niektóre hasztagi są bardziej popularne, inne mniej. Na samym Instagramie, a także po prostu w internecie można sprawdzić, jak wiele zdjęć znajduje się pod danym hasztagiem. Czym jest sam hashtag?t To słowo znajdujące się obok pewnego znaku, po polsku nazywanego płotkiem, czyli #. To właśnie w ten sposób wyszukuje się hasztagi, wpisując je po prostu w wyszukiwarce na Instagramie.

Jak dobierać hashtagi na Instagramie?


Wpisanie konkretnego hasztagu sprawia, że wyszukamy zdjęcia, które nas interesują. Będą ono zawierały jakąś konkretną treść, chociaż warto pamiętać o tym, że hasztagi bardzo często są abstrakcyjne. Można zatem używać ich też po prostu po to, aby opisać swoje zdjęcie. Niektóre z nich zostały użyte dosłownie miliardy razy, co oznacza, że właśnie tyle zdjęć zostało zapisane pod danym hasztagiem. Do takich popularnych # należą na przykład #life czy #selfie. To tylko przykład kilku słów, które łączą się z ogromnymi hasztagami.

Hasztagi tworzone samodzielnie


Można korzystać z hasztagów, które już kiedyś zostały wykorzystane przez użytkowników Instagrama. Można też stworzyć swoje własne hasztagi, wcześniej dopisując do konkretnego słowa po prostu wspomniany symbol. Niektóre hasztagi występują tylko jeden jedyny raz na Instagramie. Oznacza to, że po wpisaniu, w wyszukiwarce Instagrama pojawi nam się tylko i wyłącznie jedno zdjęcie. Po co stosuje się hasztagi? Między innymi po to, aby docierać do nowych odbiorców na Instagramie. Jeżeli wybiera się te najbardziej popularne, niestety najczęściej zdjęcie szybko ginie w tłumie innych. Warto zatem stosować hashtagi, które nie są związane z aż tak ogromną liczbą zdjęć. Dzięki temu fotografie zamieszczone na Instagramie dłużej pozostaną u góry wszystkich zdjęć wyszukiwanych pod danym hasztagiem. Dzięki temu zdjęcie przez dłuższy czas otrzyma uwagę odbiorców.

Popularność hasztagów


Co miesiąc inne hasztagi zyskują mniejszą lub większą popularność. Związane jest to na przykład z różnymi okazjami, na przykład świętami, a także zmieniającymi się trendami oraz modą. Jednym słowem bycie na bieżąco na Instagramie związane jest z analizowaniem, które hasztagi w danym okresie są wyjątkowo lubiane przez odbiorców. Na temat hashtagów na Instagramie powstało sporo publikacji, między innymi w formie e-booków. Kto chciałby więcej dowiedzieć się na ten temat, może sięgnąć po tego typu materiały.

Udostępnij

O autorze