Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak nie przywieźć pluskiew z wakacyjnego wyjazdu

6 czerwca 2022


Spójrzmy prawdzie w oczy: ostatnią rzeczą, z którą ktokolwiek chce się zmierzyć, jest plaga szkodników domowych. Ale podczas gdy wiele owadów jest niewiele więcej niż uciążliwością, inne mogą być koszmarem. Pluskwy należą do tej drugiej kategorii.

Zapytaj każdego, kto kiedykolwiek miał do czynienia z plagą pluskiew , a powie Ci, jakie to było okropne doświadczenie. Tymczasem dla tych, którzy mają to szczęście, że nigdy nie mieli do czynienia z pluskwami ​​z pierwszej ręki, myśl o setkach małych gryzących owadów w twoim łóżku jest niezwykle przygnębiająca.

Ze wszystkich szkodników, które mogą zaatakować Twój dom, pluskwy są prawdopodobnie najtrudniejsze do zwalczenia. Chociaż można pozbyć się pluskiew domowych z pomocą profesjonalnego specjalisty od zwalczania szkodników, nie jest to łatwe — a pozbycie się ich na własną rękę jest prawie niemożliwe.

Bez wątpienia najlepszą strategią, jeśli chodzi o pluskwy, jest zapobieganie. Jednak w przeciwieństwie do wielu szkodników, pluskwy rzadko wchodzą do twojego domu i osiedlają się przypadkowo. Pluskwy zazwyczaj trafiają do Twojego domu poprzez ubrania, walizki i inne przedmioty po wakacjach, podróży służbowej lub innej okazji do podróży.

W miarę zbliżania się lata i coraz częstszych podróży, konieczna jest świadomość zapobiegania pluskwom, aby uniknąć zabierania pluskwy do domu z podróży. Chociaż niektórzy mogą sądzić, że strach przed pluskwami ​​jest przesadny, liczby mówią inaczej. Według niedawnego badania pluskwy w polskich domach są coraz częstsze. To jedna z najczęstszych przyczyn wzywania specjalistów np. z firmy zajmującej się dezynsekcją w Błoniach. – Niestety pluskwy znajdujemy coraz częściej nawet w najbardziej zadbanych i czystych domach – twierdzi Piotr Druzd, szef firmy. – Pluskwy osiądą się wszędzie tam, gdzie będą miały stały dostęp do pożywienia – w tym przypadku naszej krwi – dodaje.

Jest jednak dobra wiadomość: dzięki odpowiednim wskazówkom dotyczącym zapobiegania pluskwom możesz uniknąć przywiezienia pluskiew do domu z następnych wakacji. Poniżej przyjrzymy się, co należy zrobić po przybyciu do hotelu lub kwatery wakacyjnej, aby sprawdzić, czy nie ma pluskiew. Omówimy również kilka najlepszych praktyk, które możesz zastosować po powrocie do domu. W niefortunnym przypadku, w którym pojawią się pluskwy, przyjrzymy się również, co możesz zrobić, aby się ich pozbyć.

Jak sprawdzić pluskwy w pokoju hotelowym lub na wakacje?

Niektórzy uważają, że pluskwy nie są bardziej powszechne w pokojach hotelowych lub domach wakacyjnych niż gdziekolwiek indziej. Jednak według ostatnich danych 80% ankietowanych firm zajmujących się zwalczaniem szkodników zgłosiło, że zajmowało się odpluskwianiem w hotelach, motelach czy domach wakacyjnych.

Jednym z największych wyzwań związanych z pluskwami ​​jest ich zdolność do szybkiego rozprzestrzeniania się z jednego obszaru na drugi. W środowisku hotelowym lub motelowym plaga pluskiew w pokoju jednoosobowym może szybko przekształcić się w plagę w sąsiednich pokojach.

Mając to na uwadze, ważne jest, aby po przybyciu do hotelu, motelu lub kwatery wakacyjnej sprawdzić, czy nie ma plagi pluskiew. Oto kroki, które powinieneś wykonać:

Kiedy po raz pierwszy wchodzisz do pokoju hotelowego, dobrym pomysłem jest umieszczenie bagażu (w tym walizek, plecaków, torebek i innych przedmiotów) w łazience, dopóki nie ustalisz, że pokój jest wolny od pluskiew. Jest mało prawdopodobne, aby pluskwy zadomowiły się w łazience, dzięki czemu jest to najbezpieczniejsze miejsce dla twoich rzeczy podczas sprawdzania.

Gdy twoje rzeczy są bezpiecznie przechowywane w łazience, zacznij od sprawdzenia, czy na materacu lub materacach w pokoju nie ma pluskiew. Zacznij od odciągnięcia prześcieradeł (w tym kołdry, prześcieradła i prześcieradła), aby odsłonić materac pod spodem. Następnie sprawdź okolice szwów materaca. Szukasz małych, czarnych kropek lub plamek wokół szwów i rogów materaca. Jeśli zobaczysz te małe czarne plamki, możesz mieć do czynienia z plagą pluskiew.

Możliwe jest również wykrycie samych pluskiew na materacu. Dorosłe pluskwy są bardzo małe, ale w rzeczywistości są widoczne. 

Jeśli nie widzisz żadnych pluskiew na samym materacu, nadal będziesz chciał sprawdzić inne obszary pokoju. Sprawdź zagłówek, szafki nocne, kanapy, krzesła, biurka, a nawet za ramkami do zdjęć. We wszystkich tych obszarach mogą występować pluskwy.

Jeśli uważasz, że widzisz ślady pluskiew w dowolnym miejscu w swoim pokoju, ważne jest, aby powiadomić o tym kierownictwo hotelu i natychmiast zmienić pokoje. Pamiętaj, że pluskwy mogą przenosić się z pokoju do pokoju w hotelu, dlatego ważne jest, aby przejść do pokoju, który nie sąsiaduje z pierwotnym.

Nawet jeśli nie napotkasz żadnych charakterystycznych oznak pluskiew, nadal możesz chcieć podjąć dodatkowe środki ostrożności. Umieszczenie bagażu w szczelnie zamkniętej plastikowej torbie na śmieci zmniejszy ryzyko, że pluskwy dostaną się do walizki.

Co robić po powrocie do domu?

Po podróży możesz podjąć kroki zapobiegające pluskwie, które możesz podjąć po powrocie do domu. Nawet jeśli nie zauważyłeś żadnych śladów pluskiew w swoim pokoju hotelowym lub domku wakacyjnym, nadal dobrym pomysłem jest wykonanie tych kroków.

Najpierw rozpakuj walizkę poza domem. Sprawdź rogi i szwy swojej walizki pod kątem jakichkolwiek śladów pluskiew.

Następnie dokładnie odkurz walizkę przed jej przechowywaniem. Jeśli to możliwe, natychmiast wyrzuć zawartość odkurzacza. To wszystko powinno mieć miejsce poza domem: nie wkładaj do środka swojego bagażu, aby go odkurzyć.

Wreszcie, będziesz chciał wyprać wszystkie swoje ubrania w możliwie najcieplejszej wodzie (w zależności od ubrania), aby zabić wszelkie pluskwy lub jajka, które mogą być obecne. Obejmuje to ubrania, których nie nosiłeś. Jeśli masz jakieś przedmioty, które wymagają czyszczenia chemicznego, trzymaj je zamknięte w plastikowej torbie, aż będziesz mógł je przenieść do pralni chemicznej.

simradio

Redakcja simradio.pl to grupa specjalistów z zakresu Biznesu, nauki, natury, marketingu. Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

tatuaż koliber

Co oznacza tatuaż koliber?

28 czerwca 2024

Jak zorganizować góralskie wesele krok po kroku
Materace dla dzieci

Jesteś zainteresowany reklamą?

Materace dla dzieci