Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Jak rozliczyć PIT za 2019 rok online?

22 stycznia 2020

Od 15 lutego 2020 roku dostępne będą do rozliczenia PIT-y za 2019 rok. Wtedy też rozpoczyna się wypełnianie deklaracji i wysyłanie ich do urzędów. Jak co roku wprowadzono kilka zmian, z którymi każdy z nas powinien się zapoznać, aby dobrze wyliczyć ulgi oraz koszty. Na szczęście większość pracy wykona za nas specjalny program rozliczeniowy do PIT-ów. Gdzie go znaleźć i jak z niego korzystać? Zapraszamy do zapoznania się z działaniem programu ze strony e-pity.pl.

PIT za 2019 – gdzie rozliczyć?

PIT najlepiej rozliczyć online lub za pomocą specjalnego programu, który możemy pobrać na nasz komputer. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie wypełniałeś deklaracji samemu, bez problemu sobie z tym poradzisz. Program jest bardzo intuicyjny i pokieruje Cię dokładnie, jakie dane musisz wpisać.

Nie musisz także znać się na podatkach. Na stronie e-pity znajdziesz poradniki i podatkowe ABC. Możesz przeczytać tam informacje na temat każdego rodzaju PIT-a, wszelkich ulgach, kosztach i potrzebnych danych. To bardzo ułatwi świadome i dobre wypełnienie deklaracji. Choć program praktycznie wszystko zrobi sam, warto wiedzieć, czy wszystkie dane są prawidłowe. Przezorny zawsze ubezpieczony!

Bardzo przydatny jest także film instruktażowy, na którym krok po kroku możemy zobaczyć jak wygląda wypełnianie deklaracji. Wtedy PIT online nie będzie miał przed nami już żadnych tajemnic. Warto pokazać ten film swoim bliskim, aby ułatwić im działanie.

Od 15 lutego przez Internet możemy zobaczyć nasz wstępny PIT za 2019. Będzie on czekał na stronie podatki.gov.pl. Od 15 lutego będziemy mogli bez problemu wgrać go na stronę e-pity.pl i swobodnie go rozliczyć. Obojętne jaki rodzaj deklaracji musimy rozliczyć – program daje nam możliwość wypełnienia ponad 40 rodzajów różnych PIT-ów. 

Pamiętajmy także, aby zapoznać się z wprowadzonymi w tym roku zmianami w rozliczaniu PIT oraz progach podatkowych. Warto też wiedzieć, że jeśli jesteśmy pracodawcą, który zatrudnił pracownika w 2019 roku, to mamy czas do 31.01.2020 aby przez deklarację PIT-11 i 8C poinformować o tym urząd. Możemy to zrobić jedynie przez e-Deklarację. 

Program PIT – czy jest godny zaufania?

Wiele osób jest sceptycznych do podawania poufnych danych w Internecie, szczególnie w różnych programach. Warto więc sprawdzać różne opinie, jak i certyfikaty stron internetowych. E-pity.pl są od lat wybierane przez księgowych do rozliczania deklaracji. Posiada on także certyfikaty, między innymi został uhonorowany znakiem „Najlepszy w Polsce”. Bazy danych są szyfrowane najbezpieczniejszymi programami i są naprawdę profesjonalne. Wspiera je firma antywirusowa Avast oraz systemy wykorzystywane w bankach. Można więc ze spokojem korzystać z usług i przechowywać tutaj swoje dane.

Nie zwlekajmy ze złożeniem deklaracji do ostatniej chwili. Im szybciej rozliczymy swojego PIT-a, tym szybciej uzyskamy ewentualny zwrot lub będziemy mogli zamknąć sprawę. Nie raz musimy czekać ponad miesiąc na rozpatrzenie wniosków, a nawet po kilku miesiącach dostaniemy informacje o ewentualnych błędach. Dlatego im szybciej wyślemy PIT online, tym szybciej będziemy mieć z głowy problem!

simradio

Redakcja simradio.pl to grupa specjalistów z zakresu Biznesu, nauki, natury, marketingu. Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wygląda praca w McDoland
ekspres do kawy do gastronomii
Kreator CV za darmo - Kreator CV

Jesteś zainteresowany reklamą?

Kreator CV za darmo - Kreator CV