SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Porady

Jak wybrać lokówkę do włosów: na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać lokówkę do włosów: na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać idealną lokówkę do włosów? Na rynku jest mnóstwo modeli, a każdy z nich różni się nieco wyglądem, parametrami, a także ceną. Na co zwrócić szczególną uwagę? Jak dopasować lokówkę do potrzeb?

Kształt lokówki do włosów

Lokówki mogą mieć różny kształt oraz szerokość średnicy. Mogą być wyposażone w specjalny klips do przytrzymywania kosmyków lub w rękawicę termoochronną.

Najczęściej spotyka się lokówki proste oraz stożkowe. Te pierwsze służą do stworzenia równych fal oraz loków o intensywnym skręcie. Przy pomocy lokówki stożkowej możliwe jest stworzenie hollywoodzkich, miękkich fal oraz loków, które zwężają się przy końcach, a są bardziej otwarte od nasady.

Stożkowe modele częściej wykorzystuje się do przygotowania misternych fryzur oraz upięć. W domowych warunkach popularniejsze są lokówki o prostym kształcie.

Istnieją także lokówki spiralne, które mają specjalne wyżłobienia o grubości odpowiadającej pojedynczemu pasmu oraz automatyczne, czyli takie, które same nawijają włosy na nagrzany wałek – „wciągają”kosmyk włosów na 10-12 sekund, a następnie wypuszczają gotowego loka.

Niektóre lokówki wyposażone są dodatkowo w różne końcówki, które umożliwiają stworzenie loków o niemal każdym kształcie i grubości.

Jaką szerokość lokówki wybrać?

Lokówki, zarówno tradycyjne, czyli o prostym kształcie, jak i stożkowe, dostępne są w różnych wersjach. Ich średnica może wynosić od 15 aż do 38 mm. Dzięki temu możliwe jest stworzenie fal o różnej grubości. Im cieńsza będzie lokówka, tym loki będą drobniejsze i bardziej przypominające fryzurę afro. Gruba lokówka pozwoli stworzyć amerykańskie, szerokie fale, które pięknie prezentują się zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjścia.

Szerokość lokówki należy dobrać do własnych preferencji – jaki rodzaj loków najczęściej lubimy nosić na głowie i do czego najczęściej wykorzystujemy lokówkę: do stylizacji na codzienne czy wieczorne wyjścia.

Powłoka lokówki: jaka jest najlepsza?

Powierzchnia lokówki może być wykonana z metalu, ceramiki, teflonu, tytanu lub turmalinu. Lokówka metalowa to najgorszy wybór – taka powłoka mocno nagrzewa włosy i może je zniszczyć. Powłoka ceramiczna jest znacznie bezpieczniejsza, równomiernie się nagrzewa i chroni pasma przed uszkodzeniami.

Lokówki teflonowe czy tytanowe są jeszcze lepsze pod względem jakości, ale przy tym mają wyższą cenę. Zdecydowanie najdroższą opcją jest lokówka z powłoką turmalinową, która dodatkowo domyka łuski włosów, dzięki czemu fryzura jest idealnie gładka i lśniąca.

W ofercie sklepu fryzjerskisklep.pl dostępne są lokówki o różnych kształtach, powłokach oraz z dodatkowymi końcówkami, które pomagają wymodelować wymarzoną fryzurę – https://fryzjersklep.pl/pol_m_Sprzet-fryzjerski_Sprzet_Lokowki-255.html. Podczas wyboru należy skupić się na indywidualnych potrzebach oraz na tym, do czego będzie nam potrzebna lokówka – do miękkich fal czy misternych, wieczorowych fryzur.

Udostępnij

O autorze