SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Porady

Jak wygląda kamień agat i co można z niego zrobić?

Jak wygląda kamień agat i co można z niego zrobić?

Agat jest kamieniem naturalnym, który może przybierać różne formy kolorystyczne (można go spotkać w kolorach: białym, różowym, niebieskim, zielonym, brązowym, czarnym i szarym). Wszystko zależy od odmiany i lokalizacji jego występowania. Ogólnie jednak, agat ma jednolitą strukturę i często występuje w formie skorupy poprzetykanej nieregularnymi, żłobionymi żyłkami. Taka pasiasta struktura, jest jedną z największych cech charakterystycznych tego kamienia. Obecność takich pasów wynika z domieszek różnych minerałów, które agat ma w swojej strukturze. Zdarza się, że wspomniane specyficzne strumyki układają się we wzór tygrysiego oka.Powierzchnia agatu może być gładka, matowa lub drobnoziarnista, a jego tekstura jest zazwyczaj jednolita. 

Poradnik twórcy biżuterii DIY: z czym łączyć koraliki agatu podczas tworzenia bransoletki?

Dodatek agatu do bransoletek wytwarzanych z kamieni naturalnych to świetny pomysł. Jakie koraliki szklane i drewniane dobierać do bransoletki DIY, gdy przewodnią rolę odgrywa w niej agat? Które kamienie naturalne będą dobrze współgrały z agatem? Odpowiedzi może być wiele, bo nie ma jednej odmiany agatu. Jeśli mamy agat różowy, połączmy go z kamieniem o zabarwieniu fioletowym. Na przykład, z ametystem. Powstanie dzięki temu delikatna i bardzo elegancja bransoletka. Dobrze też agat różowy wypadnie w połączeniu z jadeitem zielonym. Mimo że te kolory ze sobą nie współgrają, to jednak poprzez kontrast można uzyskać niebanalny efekt. Całkiem udanym połączeniem jest też agat pastelowy i hematyt różowy lub niebieski. Na podobnej zasadzie, kamień agat można łączyć z różowym kwarcem. Jeśli chcemy uzyskać nieco bardziej energetyczne połączenie, powinniśmy zdecydować się na dołączenie kamienia turkusu do agatu. Połyskujący agat w połączeniu z niebieskim turkusem może stworzyć biżuterię nawiązującą do natury i wakacyjnych klimatów. Jeszcze bardziej energetyzujące zestawienie to połączenie czerni i bieli. Połączenie agatu i onyksu może dać taki właśnie efekt kontrastowy, np. czarny onyks i biały agat. Jeśli jednak chcemy wrócić do stonowanych i bardzo przyjemnych, łagodnych dla oka połączeń, popatrzmy na to, jak agat może wyglądać z koralami. Naturalne korale tworzą z agatem egzotyczną biżuterię o nieco pastelowej tonacji. 

Jakie właściwości magiczne ma kamień agat?

Agat jest powszechnie używany jako kamień ochrony przed negatywną energią i złymi wpływami. Pomaga wyrównać energię i zwiększać poczucie bezpieczeństwa. Może być noszony jako amulet lub trzymany w domu, aby stworzyć barierę ochronną. Agat jest często używany jako kamień do medytacji i snu. Pomaga uspokoić umysł i stworzyć spokojne środowisko do snu. Może również pomagać w zapamiętywaniu i interpretacji snów.

 

Udostępnij

O autorze