SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Porady

Jakie etui do telefonu wybrać?

Jakie etui do telefonu wybrać?

Obecnie prawie każdy ma telefon komórkowy. Jako urządzenie, które umożliwia szybki kontakt z bliskimi, często jest też narzędziem niezbędnym do pracy. Niestety, życie w biegu nie sprzyja dbaniu o smartfona, nietrudno zatem go uszkodzić. Właśnie dlatego warto zainwestować w etui do telefonu. Jakie rodzaje pokrowców są dostępne na rynku i czym się kierować podczas wyboru?

Rodzaje etui na telefon

Producenci etui do telefonów mają w swojej ofercie sporo produktów, wart uwagi jest na przykład silikonowy case. To rozwiązanie stosunkowo niedrogie, jednak pozwalające na zabezpieczenie obudowy telefonu podczas ewentualnego upadku. Występują dwa rodzaje tego produktu – silikonowa ramka chroniąca tylko brzegi smartfona oraz etui chroniące nie tylko boki urządzenia, ale również tylną część jego obudowy. Podczas zakupów warto wybrać produkt dedykowany dla konkretnego modelu telefonu, dzięki temu silikon będzie dobrze do niego przylegał, jednocześnie nie zasłoni wejścia na słuchawki czy ładowarkę.

Warto zainteresować się również etui na telefon otwieranym z boku. Jest ono eleganckie i wytrzymałe. Etui tego rodzaju chroni nie tylko boki oraz tył smartfona, ale również jego wyświetlacz. Bardzo często jest ono zamykane na delikatny magnes, dzięki któremu pokrowiec nie otworzy się w luźnej kieszeni czy torebce. Dodatkowo taki rodzaj etui na telefon sprawi, że urządzenie nie będzie się ślizgać w rękach, a co za tym idzie, zmniejszy się ryzyko jego upuszczenia.

Osoby aktywne fizycznie powinny rozważyć zakup etui do telefonu na ramię. Taki pokrowiec świetnie się sprawdza podczas aktywności fizycznej, na przykład biegania, ponieważ ma wygodne mocowanie na ramię, a także wyjście na słuchawki, dzięki czemu możliwe jest słuchanie muzyki podczas treningu. Dodatkowo w takim pokrowcu zwykle znajduje się dodatkowa niewielka kieszonka na klucze.

Czym się kierować wybierając etui?

Wybór rodzaju etui do telefonu warto uzależnić przede wszystkim od własnych potrzeb. Osoba bardzo często korzystająca ze smartfona powinna wybrać pokrowiec silikonowy, aby uniknąć konieczności częstego otwierania klapki, natomiast ludzie, którym zależy przede wszystkim na estetycznym wyglądzie etui powinny postawić na model otwierany na bok.

Większość producentów etui na smartfony ma w ofercie wiele opcji kolorystycznych tych produktów. Dzięki temu można dopasować wygląd pokrowca do własnych upodobań, coraz częściej możliwe jest stworzenie etui z własnym wzorem, a nawet wybranym przez siebie zdjęciem. Jak widać możliwości jest sporo, warto zatem zainwestować w pokrowiec ochronny na telefon.

Udostępnij

O autorze