SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Zwierzęta

Karma O’Canis z dzika. Czym jest pieczona karma dla psa?

Karma O’Canis z dzika. Czym jest pieczona karma dla psa?

Ile mięsa powinna zawierać dobra karma dla psa? Około 50%. Psom jest zdecydowanie bliżej do wszystkożerców niż kotom. Niestety właśnie dlatego poszukiwanie dla nich porządnego pożywienia jest jeszcze trudniejsze. W przypadku kotów sprawa jest prosta. Odpowiednia będzie mokra karma, której głównym składnikiem jest mięso. A psy?

Tu mamy pod górkę. Psiak może jeść warzywa i owoce, choć nie wszystkie. Zaszkodzą mu nie tylko czosnek czy cebula, ale nawet niewinny pomidor. Do tego część psów ma organizm wrażliwy na zboża. Całe szczęście karma O’Canis będzie idealnym wyborem nawet dla bardzo delikatnych zwierzaków.

Czy pieczona karma smakuje psom?

Zgodnie z opiniami widocznymi w sieci, jak najbardziej. Oczywiście w przypadku karmy trudno zagwarantować sukces. Każdy pies ma swój gust. Wiele zależy również od tego, co jadł do tej pory. Jednak biorąc pod uwagę naprawdę świetną jakość suchej karmy dla psów O’Canis, na pewno warto spróbować. Zdecydowana większość recenzji jej dotyczących jest dobra, a nawet entuzjastyczna.

Jaki jest skład karmy O’Canis z dzikiem?

Rewelacyjny. Świeże mięso z dzika stanowi aż 40% składu. 25% to suszone mięso z dzika. Oznacza to, że mięso stanowi aż 65% całości. Znajdziesz tu również słodkie ziemniaki (12%) i buraka czerwonego (6%). Prócz tego producent wymienia olej rzepakowy, błonnik grochowy, pietruszkę, jabłko, dynię, rozmaryn, koper włoski, nasiona ostropestu i Jukę Shidigera. Te składniki stanowią pozostałe 17% karmy O’Canis z dzikiem. Wszystko razem daje 100%.

Dlaczego to ważne? Ponieważ w przypadku jedzenia dla psów słabszej jakości zazwyczaj trudno jest uzyskać taki wynik. Skoro skład podany jest z taką szczegółowością, wiesz dokładnie, co kupujesz. Możesz łatwo określić, czy karma tego typu będzie dobra dla Twojego psa i jak powinna wpłynąć na jego zdrowie.

karma o'canis

Słodkie ziemniaki i burak. Czy pies może je jeść?

Tak, psy mogą jeść warzywa, a nawet owoce. Choć od tej reguły istnieją wyjątki. Na liście zakazanych składników znajdziesz na przykład rośliny strączkowe, szpinak, szczaw i rabarbar. A także wspomniane wcześniej cebulę, czosnek i pomidora oraz wszelkie warzywa kapustne i pory.

Słodkie ziemniaki, buraki, marchew, pietruszka, seler są warzywami polecanymi psiakom. Oczywiście ziemniaki powinny być uprzednio ugotowane lub upieczone. A w ten ostatni sposób przygotowuje się całą karmę suchą O’Canis. Możesz więc podać ją bez żadnych obaw.

Karma O’Canis jest bezglutenowa!

Jeśli przyjrzysz się jej składowi, nie zauważysz żadnych zbóż. Co akurat jest informacją świetną. Psy, podobnie jak ludzie, mogą cierpieć na nietolerancję glutenu. Jeśli ta przypadłość dotknęła Twojego pupila, spożycie glutenu będzie u niego powodować zanik kosmków jelitowych. A są one niezbędne w procesie trawienia.

Karmę suchą O’Canis i przysmaki tego producenta kupisz z łatwością przez internet. Odwiedź BazarPupila.pl, porównaj karmę pieczoną z innymi produktami i dokonaj zamówienia. Pamiętaj, że możesz skorzystać z porady żywieniowej naszych ekspertów.

Udostępnij

O autorze