Strona główna
Zwierzęta
Tutaj jesteś

Karma Royal Canin – jaka będzie najlepsza dla mojego psa?

27 maja 2020

Wspieranie prawidłowej, odpowiednio zbilansowanej diety powinno być priorytetem dla każdego właściciela czworonoga. Sięgając po produkty marki Royal Canin możemy mieć pewność, że wybieramy produkt najlepszy z możliwych, który nie tylko okaże się smaczny, ale przede wszystkim zapewni zdrowie i energię naszemu pupilowi. Royal Canin to lider wśród firm zajmujących się produkcją karm dla zwierząt – zarówno tych do podawania codziennego, czyli bytowych, jak również specjalistycznych karm weterynaryjnych, które przeznaczone są do żywienia zwierząt przewlekle chorych.

Karma dla psów Royal Canin – która będzie najlepsza?

Producent słynie nie tylko z wysokiej jakości produktów żywieniowych dla psów, ale również z ogromnej ich różnorodności. Są bowiem dostępne w rozmaitych wariantach, dzięki czemu z łatwością można je dostosować nie tylko do rasy i wieku pupila, ale również do jego stanu zdrowia, kondycji czy potrzeb, jakie wynikają z alergii.

Dla szczeniąt i dorosłych psów

Karma polecana szczeniakom charakteryzuje się dużą zawartością białka, które – co ważne – wyróżnia się wysokim poziomem strawności. To sprawia, że zwierzę może przyswoić większą ilość składników, jakich potrzebuje do tego, aby prawidłowo rosnąć. Produkty Royal Canin dedykowane młodym psiakom zawierają przeciwutleniacze i mannooligosacharydy, które zapewniają optymalną zawartość substancji odżywczych w fazie ich intensywnego wzrostu. Najczęściej dostępne są w mokrej formie lub w postaci musu.

Karmy Royal Canin dla dorosłych osobników różnią się składem od tych przeznaczonych dla szczeniąt. Ich receptura jest tak skomponowana, aby opóźnić procesy starzenia i zapewnić odpowiednie funkcjonowanie wszystkim organom wewnętrznym. Obfitują w duże ilości kwasów tłuszczowych EPA-DHA, które nie dość, że wywierają pozytywny wpływ na działanie układu nerwowego to dodatkowo chronią przed powstawaniem stanów zapalnych.

Rasa i aktywność

Jednak dopasowanie karmy Royal Canin do wieku zwierzęcia to nie jedyny aspekt, na który muszą zwrócić uwagę właściciele psów. Równie ważne jest dostosowanie ze względu na rasę. O ile żywność dla małych czworonogów jest tak skomponowana, aby zawierała niezbędną ilość wapnia i fosforu potrzebnego dla prawidłowego rozwoju mięśni i szkieletu, tak karma dla psów dużej rasy obfituje w znaczne ilości białek, tłuszczy i węglowodanów, których zadaniem jest dbałość o prawidłową pracę układu kostnego i stawowego.

Poszukując idealnej karmy Royal Canin, warto zróżnicować jej wybór biorąc pod uwagę preferencje ruchowe naszego pupila. Zwierzęta aktywne, lubiące spędzać dużo czasu w ruchu będą potrzebowały jedzenia, które uzupełnią ich niedobory energetyczne. Z kolei leniwe, przesiadujące cały dzień na kanapie psiaki będą wymagały podawania karmy, która uchroni ich przed nadmiernym przyrostem wagi.

simradio

Redakcja simradio.pl to grupa specjalistów z zakresu Biznesu, nauki, natury, marketingu. Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

najlepszy drapak dla kota
Dlaczego pies śpi przy głowie?
Dlaczego pies liże człowieka?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dlaczego pies liże człowieka?