Karma Royal Canin – jaka będzie najlepsza dla mojego psa?

0
477

Wspieranie prawidłowej, odpowiednio zbilansowanej diety powinno być priorytetem dla każdego właściciela czworonoga. Sięgając po produkty marki Royal Canin możemy mieć pewność, że wybieramy produkt najlepszy z możliwych, który nie tylko okaże się smaczny, ale przede wszystkim zapewni zdrowie i energię naszemu pupilowi. Royal Canin to lider wśród firm zajmujących się produkcją karm dla zwierząt – zarówno tych do podawania codziennego, czyli bytowych, jak również specjalistycznych karm weterynaryjnych, które przeznaczone są do żywienia zwierząt przewlekle chorych.

Karma dla psów Royal Canin – która będzie najlepsza?

Producent słynie nie tylko z wysokiej jakości produktów żywieniowych dla psów, ale również z ogromnej ich różnorodności. Są bowiem dostępne w rozmaitych wariantach, dzięki czemu z łatwością można je dostosować nie tylko do rasy i wieku pupila, ale również do jego stanu zdrowia, kondycji czy potrzeb, jakie wynikają z alergii.

Dla szczeniąt i dorosłych psów

Karma polecana szczeniakom charakteryzuje się dużą zawartością białka, które – co ważne – wyróżnia się wysokim poziomem strawności. To sprawia, że zwierzę może przyswoić większą ilość składników, jakich potrzebuje do tego, aby prawidłowo rosnąć. Produkty Royal Canin dedykowane młodym psiakom zawierają przeciwutleniacze i mannooligosacharydy, które zapewniają optymalną zawartość substancji odżywczych w fazie ich intensywnego wzrostu. Najczęściej dostępne są w mokrej formie lub w postaci musu.

Karmy Royal Canin dla dorosłych osobników różnią się składem od tych przeznaczonych dla szczeniąt. Ich receptura jest tak skomponowana, aby opóźnić procesy starzenia i zapewnić odpowiednie funkcjonowanie wszystkim organom wewnętrznym. Obfitują w duże ilości kwasów tłuszczowych EPA-DHA, które nie dość, że wywierają pozytywny wpływ na działanie układu nerwowego to dodatkowo chronią przed powstawaniem stanów zapalnych.

Rasa i aktywność

Jednak dopasowanie karmy Royal Canin do wieku zwierzęcia to nie jedyny aspekt, na który muszą zwrócić uwagę właściciele psów. Równie ważne jest dostosowanie ze względu na rasę. O ile żywność dla małych czworonogów jest tak skomponowana, aby zawierała niezbędną ilość wapnia i fosforu potrzebnego dla prawidłowego rozwoju mięśni i szkieletu, tak karma dla psów dużej rasy obfituje w znaczne ilości białek, tłuszczy i węglowodanów, których zadaniem jest dbałość o prawidłową pracę układu kostnego i stawowego.

Poszukując idealnej karmy Royal Canin, warto zróżnicować jej wybór biorąc pod uwagę preferencje ruchowe naszego pupila. Zwierzęta aktywne, lubiące spędzać dużo czasu w ruchu będą potrzebowały jedzenia, które uzupełnią ich niedobory energetyczne. Z kolei leniwe, przesiadujące cały dzień na kanapie psiaki będą wymagały podawania karmy, która uchroni ich przed nadmiernym przyrostem wagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here