SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Poradnik

Kiedy warto zdecydować się na rolety?

Kiedy warto zdecydować się na rolety?

Żaluzje aluminiowe i rolety to jedna z lepszych form zasłonięcia okien w domu i mieszkaniu. Dlaczego warto zdecydować się na taki wybór? Co takiego jest w roletach okiennych, czego nie będziemy mieć decydując się na inną przesłonę na okna?

1. Rolety okienne – czy warto wybrać je zamiast firanek?

2. Rolety wewnętrzne – rodzaje

3. Rolety okienne – największe zalety

Rolety okienne – czy warto wybrać je zamiast firanek?

Zasłony, firanki i rolety pełnią ważną rolę w naszym domu – możemy z ich pomocą regulować ilość światła, jaka wpada do pomieszczenia, a także zapewnić sobie trochę prywatności, gdy tego potrzebujemy. Jeżeli zależy nam na bardzo dokładnym zasłonięciu okien, rolety są idealnym rozwiązaniem. Przylegają do okna znacznie ściślej, niż kombinacja firanki i zasłonek, a także zajmują mniej miejsca i nie trzeba ich co jakiś czas wymieniać celem uprania. Dodatkowo istnieje wiele różnych rodzajów rolet, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie wybranego modelu do wnętrza, w którym chcemy je powiesić. Dobry sklep z roletami okiennymi, posiadający wykwalifikowaną obsługę, będzie nam również w stanie doradzić, która opcja faktycznie będzie dla nas najbardziej korzystna.

Rolety wewnętrzne – rodzaje

Roleta okienna to pojęcie bardzo szerokie. Istnieje wiele różnych wariantów, na które możemy się zdecydować. Do najpopularniejszych zaliczają się kolejno:

  • rolety klasyczne: najbardziej podstawowa i jedna z najpopularniejszych wersji;
  • rolety rzymskie: cechują się charakterystycznym sposobem ułożenia, który może stanowić osobną dekorację w pokoju;
  • rolety zaciemniające: umożliwiają bardzo dokładne odcięcie się od promieni słońca zza okna, dając tym samym idealny półmrok;
  • rolety wolnowiszące: wiszą swobodnie wzdłuż powierzchni okna, podobnie jak firanki;
  • rolety okienne dzień noc: są złożone z naprzemiennych pasów ciemnego i półprzezroczystego materiału, dzięki czemu można je ustawić w trzech pozycjach – całkowicie zasłonięte, całkowicie odsłonięte i pół na pół.

Rolety okienne – największe zalety

Osłony okienne w formie rolet mają wiele plusów. Pozwalają nam lepiej kontrolować ilość światła, jaka dostaje się do pomieszczenia, a także zapewniają większą prywatność, nie będąc tak przezroczyste jak firanki. Co więcej, poza światłem materiał rolet zatrzymuje również ciepło, dzięki czemu nasze mieszkanie lub dom nie nagrzewają się tak bardzo w upalne dni. Możemy zdecydować się także na rolety zewnętrzne, pełniące dodatkowo funkcję ochronną – dobry sklep z żaluzjami okiennymi i roletami będzie posiadał i taką opcję.

Udostępnij

O autorze