SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Nauka

Kurs angielskiego dla dorosłych – na co zwrócić uwagę podczas wyboru szkoły?

Kurs angielskiego dla dorosłych – na co zwrócić uwagę podczas wyboru szkoły?

Znajomość języków obcych jest w dzisiejszych czasach bardzo przydatna. Szczególnie język angielski stał się już tak powszechny, że niemal każda osoba zna go w stopniu przynajmniej komunikatywnym. Przydaje się on nie tylko podczas zagranicznych wyjazdów, ale także w wielu sytuacjach z życia codziennego. Osoby, które chcą podszkolić swoje umiejętności, mogą mieć niemały problem z wyborem odpowiedniej szkoły językowej. Czym powinna cechować się taka placówka?

Określenie potrzeb

Każdy rozpoczyna kurs w nieco innym celu. Są osoby, które podejmują go ze względów prywatnych, a także te, które robią to z pobudek zawodowych. Niektórym zależy przede wszystkim na uzyskaniu certyfikatu z egzaminu językowego, który może okazać się przydatny np. podczas rekrutacji do nowej pracy. Inni w swoim zawodzie mają na co dzień styczność z obcokrajowcami i chcą umieć się z nimi jak najlepiej dogadać. Dla jeszcze innych osób jest to po prostu okazja do zrobienia czegoś nowego, przełamania bariery językowej czy podszlifowania umiejętności, by móc bez wstydu jechać na zagraniczną wycieczkę. To właśnie pod kątem konkretnych potrzeb należy wybrać odpowiedni kurs w szkole językowej.

Praktyczna nauka języka i zajęcia z native speakerem

Dobra szkoła nie każe kursantom bezmyślnie uczyć się regułek. Analizowanie tabel gramatycznych i automatyczne powtarzanie zwrotów nie pomogą w swobodnym posługiwaniu się językiem. Dlatego właśnie placówka powinna skupiać się na jego praktycznym wykorzystaniu. Na zajęciach muszą pojawiać się żywe konwersacje czy zadania polegające na odgrywaniu scenek. Ułatwić może to wybór zajęć prowadzonych przez native speakera, który będzie posługiwał się wyłącznie językiem angielskim. Wiedza takiego lektora jest najlepszym źródłem zdobycia praktycznych informacji na temat poprawnego akcentu czy wykorzystania języka potocznego.

Różnorodność metod

Istnieje wiele różnych technik nauki języka. Dobrze, by szkoła umożliwiała kursantom wybór konkretnej metody, która będzie im najbardziej pasowała. Każdy ma inny sposób przyswajania wiedzy. Nie warto jednak wybierać kursów, w których programie widnieje jedynie przerabianie podręcznika i wykonywanie ćwiczeń na podstawie zawartych w nim informacji. Nauczyciel powinien przekazywać wiedzę w sposób ciekawy i efektywny.

Nastawienie na potrzeby kursantów

Szkoła ma odpowiadać potrzebom kursantów i dbać o jak najwyższą jakość prowadzonych kursów. Dzięki temu nie będą oni mieli poczucia zmarnowania pieniędzy. Warto zwrócić uwagę na to, czy szkoła oferuje:

  • zajęcia prowadzone w niewielkich grupach, w których możliwe jest prowadzenie konwersacji,
  • możliwość wyboru godzin zajęć,
  • możliwość wyboru nauki stacjonarnej lub online,
  • możliwość rozłożenia płatności na raty.

Wymienione udogodnienia są wyrazem zwracania uwagi na oczekiwania klientów i dostosowywania do nich oferty. Ważne jest także dogodne położenie placówki, by dojazd był możliwy z każdej części miasta. Osoby chcące szlifować język angielski w Lublinie mogą zapoznać się z opiniami internautów na temat znajdujących się tam szkół.

Udostępnij

O autorze