SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Marketing

Lajki na FB, czyli jak promować się na Facebooku

Lajki na FB, czyli jak promować się na Facebooku

Facebook to niezmiennie najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie. Zawładnął sercami nie tylko prywatnych użytkowników, ale również przedsiębiorców i influencerów, którzy za jego pośrednictwem chcą promować swoją działalność. To właśnie oni zaczęli kupować lajki na FB.

  1. Czym są lajki na FB?
  2. Kup lajki, a zaistniejesz na Facebooku
  3. Korzyści z kupowania Facebook like
  4. Facebook lajki pod posty i komentarze, a także polubienia strony

Miarą popularności na Facebooku są polubienia pod poszczególnymi postami, tzw. like Facebook. Ich duża ilość pod zamieszczonymi materiałami zachęca użytkowników do pisania kolejnych komentarzy, co jeszcze bardziej zwiększa zasięgi i zapewnia reklamę.

Czym są lajki na FB?

Facebook like kojarzy się najczęściej z symbolem dłoni unoszącej kciuk. Tak było w początkowej fazie istnienia Facebooka, jednak obecnie mianem lajków określa się wszystkie ikony emocji, jakimi można wyrazić swoją aprobatę lub dezaprobatę dla opublikowanych na Facebooku treści. Same lajki są o tyle ważne, że na ich podstawie algorytm Facebooka decyduje, czy dany post podoba się użytkownikom, czy też nie. Choć nie jest to jedyna metoda na zdobycie popularności na tym portalu, to wielu użytkowników właśnie kupowanie lajków uważa za najskuteczniejszy sposób na szybkie promowanie się na tym portalu.

Kup lajki, a zaistniejesz na Facebooku

ABy zdobyć lajki na fanpage, wielu użytkowników jest w stanie zrobić niesłychanie wiele. Wszystko dlatego, iż uważa się, że posty, które zdobędą niewielką ilość like, Facebook nie uzna za atrakcyjne, a tym samym nie będzie ich promował. Z czasem zaczęły więc powstawać sposoby na nabijanie lajków, a więc szybkie, niemal gwałtowne zwiększania ich liczby zarówno pod poszczególnymi postami, jak również w formie polubień całego fanpage. Kupione lajki nie zawsze przynosiły oczekiwane efekty. Algorytm Facebooka jest cały czas udoskonalany i bardzo dobrze radzi sobie z wykrywaniem tzw. sztucznych lajków. Konta, na których zostanie wykryte kontrowersyjne działanie w postaci nabijania lajków, były i są blokowane przez administratora.

Obecnie kupić lajki można na wielu portalach aukcyjnych, specjalnych serwisach czy w agencjach marketingowych. Te ostatnie oferują lajki Facebook w niskiej cenie, a w dodatku takie, których prawdziwości nie zakwestionuje algorytm Facebooka. Tanie lajki z takich agencji nie różnią się niczym od tych, które zdobywane są w tradycyjny sposób, a więc od rodziny, znajomych czy fanów. Na Facebooku lajki są bardzo ważne, jednak wielu użytkowników zastanawia się, czy ich kupowanie ma sens. Jeśli i Ty znajdujesz się w tej grupie, przetestuj tanie lajki i sprawdź, jak zmieniła się popularność Twoich postów po zakupie niewielkiej ilości like.

lajki facebook

Korzyści z kupowania Facebook like

Oczywiście można samemu zdobyć lajki na Facebooku, jednak proces ten trwa długo, a w przypadku użytkowników, którzy chcą szybko wypromować się na FB, czas oczekiwania na efekty ma fundamentalne znaczenie. Lajki na FB zwiększają popularność postów, a polubienia strony sprawiają, że zyskuje ona coraz więcej obserwujących osób. Większa popularność to większe szanse na zbudowanie swojego biznesu w oparciu o działalność na Facebooku. Zamówione lajki przyczyniają się do większej widoczności postów, a co za tym idzie, sprawiają, że producenci i firmy, które szukają nowych dróg promocji, mogą spróbować nawiązać współpracę z popularnym użytkownikiem. Prawdziwe polubienia na Facebooku to prosta droga do szybkiego rozwoju konta lub fanpage, większa szansa na zwycięstwo w konkursach na największą ilość lajków, a także dodatkowe zaangażowanie wśród fanów.

Facebook lajki pod posty i komentarze, a także polubienia strony

Każdy, kto chce kupić szybkie lajki, powinien zastanowić się, którą opcją jest zainteresowany. Chociaż pozornie wydaje się, że lajki to lajki – dotyczą wszystkiego, to w rzeczywistości system dodawania polubień jest inny w przypadku postów publicznych, komentarzy pod postami i całych fanpage. Aby osiągnąć oczekiwany efekt, trzeba kupić Facebook like dotyczące wybranej części serwisu. Co do zasady, kupowanie like dotyczy postów publicznych. Nie można w ten sposób promować postów prywatnych, postów w grupach czy komentarzy pod postami. Do promocji tych ostatnich trzeba kupić inny pakiet lajków, przeznaczony stricte do promowania komentarzy. To samo dotyczy użytkowników, którzy chcą kupić like na fanpage.

Na Facebooku można promować się na różne sposoby, również poprzez zbieranie pozytywnych opinii. Jeśli chodzi o opinie Facebook praktykuje podobne zasady jak w przypadku lajków. Prawdziwe lajki i opinie pomagają budować pozytywny wizerunek marki, są źródłem informacji o jakości produktów i usług oferowanych przez danego użytkownika lub źródłem wiadomości o nim samym. Posiadając pozytywne opinie na Facebooku, można szybko zbudować wierne grono fanów, którzy będą polecać oferowane produkty i usługi swoim znajomym i członkom rodziny. Marketing szeptany w połączeniu z promocją na Facebooku potrafi zdziałać cuda.

Udostępnij

O autorze