SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Zwierzęta

Najdziwniejsze zwierzęta świata

Najdziwniejsze zwierzęta świata

Zapytani o zwierzęta, które znacie, na pewno potrafilibyście wymienić ich setki. Jednak natura jest naprawdę nieprzewidywalna i chowa w swoich filarach tysiące gatunków, o których nawet nie mieliście pojęcia! Oto najdziwniejsze zwierzęta świata, znacie je?

Gwiazdonos

Nie należy do najpiękniejszych zwierząt, ale z pewnością do najdziwniejszych! Z wyglądu przypomina znanego nam kreta, jednak jego nos wygląda – jak sama nazwa wskazuje – jak gwiazda. Składa się on z wyrostek i szerokich nozdrzy. Gdy szuka pokarmu, porusza nimi, aby wyczuć położenie pożądanego jedzenia. Najczęściej żywi się nicieniami i larwami owadów. Występuje w Ameryce Północnej, w wilgotnych lasach, łąkach i lasach

Blobfish

Obślizgła, biała ryba ze… smutnym wyrazem „twarzy”! Jej dokładna nazwa to Psychrolutes marcidus, i jest to ryba-kleks. Nie jest znana, głównie przez to, iż ciężko zobaczyć ją na własne oczy. Żyje na bardzo dużych głębokościach w wodach Australii i Tasmanii. Jej galaretowata masa, której gęstość jest niewiele mniejsza od wody, pozwala jej radzić sobie z niskim ciśnieniem w głębinach. Nie są jadalne, jednak przez występowanie w tych samych rejonach, co kraby oraz homary jest wyławiana razem z nimi. Przez połowy grozi jej wyginięcie.

Nosacz sundajski

Ta małpa ostatnimi czasy podbija polski Internet. Jednak nie każdy wie, czym tak właściwie jest. Kim jest ten posiadacz ogromnego nosa, wystającego brzuszka i długich kończyn zwierz? Dowiedz się więcej w naszym artykule!

Najdziwniejsze zwierzęta świata - nosacz

Tamaryna wąsata (cesarska)

Malutka małpka, jednak z bardzo dorosłym wąsem! Należy do rodziny pazurkowcowatych i występuje w obfitych w liany lasach Ameryki Południowej oraz Brazylii. Znajdziemy je również w lasach deszczowych, blisko wody. Jej wygląd jest dość komiczny, gdyż malutka małpka o wadze nie przekraczającej pół kilograma na pyszczku posiada obfite, białe i długie wąsy! Ma również dość długi ogon, gdyż ma on tyle, ile jej całe ciało.

Najdziwniejsze zwierzęta świata – podsumowanie

To już wszystkie zwierzęta, które chcieliśmy wam przedstawić. Natura wciąż może nas zaskakiwać, wystarczy tylko ją odkryć. Zachęcamy do poznania innych gatunków, które mogą zszokować nawet największych znawców świata zwierząt!

Udostępnij

O autorze