Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Nowoczesne magazyny to nowe standardy

15 lipca 2021 Nowoczesne magazyny

Nowoczesne magazyny oferują dużo wyższy standard niż dawniej. Kiedyś stawiano na obrzeżach miast hale, teraz są to powierzchnie o wysokiej jakości – pod względem budowy, lokalizacji, opcji dojazdu, jak i dopasowania do klienta i zastosowanych rozwiązań.

Nowe standardy w magazynach

Dynamiczny rozwój sprzedaży online to duże wyzwanie logistyczne – oznacza to również nagły wzrost liczby przesyłek, które trzeba dostarczyć na czas. Warszawa jako największe miasto w Polsce jako pierwsza przyciąga duże inwestycje firm o zasięgu globalnym, ale rośnie zainteresowanie też innymi lokalizacjami.

Najemcy coraz lepiej znają swoje potrzeby i szukają obiektów, które najlepiej będę je spełniać. Deweloperzy budują też obiekty na specjalne życzenie klienta, w pełni dostosowane do jego potrzeb – tak powstają m.in. powierzchnie magazynowe na Górnym Śląsku, w Warszawie czy Łodzi.

Automatyzacja, roboty. Rozwiązaniem logistycznych problemów może być m.in. automatyzacja. Automatyzacja procesów i inwestowanie w roboty to jeden z wiodących trendów. W czasach pandemii z kolei automatyzacja procesów to konieczność i realna oszczędność. Roboty są wykorzystywane, by usprawnić pracę dużych magazynów.

Do wyposażenia nowoczesnych magazynów stosowane są coraz częściej zaawansowane technologie, a składowanie jest organizowane przy pomocy częściowej lub pełnej automatyzacji, czyli z użyciem robotów przemysłowych. Głównie dotyczy to obiektów w dużych miastach i we wiodących regionach, jak np. magazyny na Górnym Śląsku, w Warszawie, Łodzi czy Wrocławiu. W mniejszych nie są one jednak niezbędne.

Dopasowanie do potrzeb najemcy. Wiele obiektów powstaje specjalnie na życzenie danego najemcy. Ten z kolei zna swoje oczekiwania, dobrze wie, czego potrzebuje i ustala projekt wraz z wykonawcą w najmniejszych szczegółach. Hale magazynowe na Górnym Śląsku czy w Polsce Centralnej muszą odpowiadać konkretnym wymaganiom i być dopasowane do działalności danego klienta.

Standardowe rozwiązania to m.in. rodzaj zastosowanego oświetlenia, parametry ocieplenia i izolacji budynku oraz powierzchnia biurowa czy standardy bezpieczeństwa. Coraz więcej przedsiębiorców wymaga też wyposażenia w Internet, liczni zwracają uwagę na trendy ekologiczne.

High bay

Firmy, które korzystają z regałowania, poszukują wyższych budynków. Rosną zatem nie tylko biurowce, ale także magazyny. Inwestorzy i najemcy decydują się na realizację magazynów wysokiego składowania, tzw. high bay. To więcej powierzchni do składowania, więc zyskują obie strony.

simradio

Redakcja simradio.pl to grupa specjalistów z zakresu Biznesu, nauki, natury, marketingu. Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wygląda praca w McDoland
ekspres do kawy do gastronomii
Kreator CV za darmo - Kreator CV

Jesteś zainteresowany reklamą?

Kreator CV za darmo - Kreator CV