Nowoczesne magazyny
Biznes

Nowoczesne magazyny to nowe standardy

Nowoczesne magazyny oferują dużo wyższy standard niż dawniej. Kiedyś stawiano na obrzeżach miast hale, teraz są to powierzchnie o wysokiej jakości – pod względem budowy, lokalizacji, opcji dojazdu, jak i dopasowania do klienta i zastosowanych rozwiązań.

Nowe standardy w magazynach

Dynamiczny rozwój sprzedaży online to duże wyzwanie logistyczne – oznacza to również nagły wzrost liczby przesyłek, które trzeba dostarczyć na czas. Warszawa jako największe miasto w Polsce jako pierwsza przyciąga duże inwestycje firm o zasięgu globalnym, ale rośnie zainteresowanie też innymi lokalizacjami.

Najemcy coraz lepiej znają swoje potrzeby i szukają obiektów, które najlepiej będę je spełniać. Deweloperzy budują też obiekty na specjalne życzenie klienta, w pełni dostosowane do jego potrzeb – tak powstają m.in. powierzchnie magazynowe na Górnym Śląsku, w Warszawie czy Łodzi.

Automatyzacja, roboty. Rozwiązaniem logistycznych problemów może być m.in. automatyzacja. Automatyzacja procesów i inwestowanie w roboty to jeden z wiodących trendów. W czasach pandemii z kolei automatyzacja procesów to konieczność i realna oszczędność. Roboty są wykorzystywane, by usprawnić pracę dużych magazynów.

Do wyposażenia nowoczesnych magazynów stosowane są coraz częściej zaawansowane technologie, a składowanie jest organizowane przy pomocy częściowej lub pełnej automatyzacji, czyli z użyciem robotów przemysłowych. Głównie dotyczy to obiektów w dużych miastach i we wiodących regionach, jak np. magazyny na Górnym Śląsku, w Warszawie, Łodzi czy Wrocławiu. W mniejszych nie są one jednak niezbędne.

Dopasowanie do potrzeb najemcy. Wiele obiektów powstaje specjalnie na życzenie danego najemcy. Ten z kolei zna swoje oczekiwania, dobrze wie, czego potrzebuje i ustala projekt wraz z wykonawcą w najmniejszych szczegółach. Hale magazynowe na Górnym Śląsku czy w Polsce Centralnej muszą odpowiadać konkretnym wymaganiom i być dopasowane do działalności danego klienta.

Standardowe rozwiązania to m.in. rodzaj zastosowanego oświetlenia, parametry ocieplenia i izolacji budynku oraz powierzchnia biurowa czy standardy bezpieczeństwa. Coraz więcej przedsiębiorców wymaga też wyposażenia w Internet, liczni zwracają uwagę na trendy ekologiczne.

High bay

Firmy, które korzystają z regałowania, poszukują wyższych budynków. Rosną zatem nie tylko biurowce, ale także magazyny. Inwestorzy i najemcy decydują się na realizację magazynów wysokiego składowania, tzw. high bay. To więcej powierzchni do składowania, więc zyskują obie strony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.