SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Poradnik

Profile okienne PCV – najpopularniejszy wybór

Profile okienne PCV – najpopularniejszy wybór

Odpowiedniej jakości profile okienne wykonane z PCV mają szereg zalet. To najpopularniejszy wybór, gdyż nad pozostałymi produktami mają zdecydowanie wiele przewag. Sprawdź, z czego wynika popularność okien plastikowych.

Jakie profile okienne wybrać?

Stolarka okienna to jeden z tych elementów budynku, który posłuży nam przez wiele lat. Pod warunkiem, że będzie to wybór właściwy – jak wysokiej jakości okna PCV. Są ciepłe, trwałe, estetyczne i łatwe w czyszczeniu. Jakie mają właściwości i czym charakteryzują się profile okienne z PCV?

Profile PCV – najważniejsze zalety

Profile okienne plastikowe to nadal najpopularniejszy wybór. Stolarka okienna wykonana z PCV dominuje w budownictwie mieszkaniowym, ale jest popularna także w budynkach użyteczności publicznej. Poznaj jej najważniejsze zalety.

Profile PCV mają świetne parametry izolacyjne, ładny wygląd, a w dodatku są wytrzymałe, energooszczędne, lekkie, wygodne w montażu i bezproblemowe w pielęgnacji.

Efektywność energetyczna. Okna PCV są pod względem efektywności energetycznej najlepszym wyborem. Ich rama zapewnia świetną izolację termiczną rolę, przyczynia się też do ograniczenia poboru energii i obniżenia kosztów ogrzewania. To dobre rozwiązanie dla naszego portfela, ale też wpisujące się w trendy ekologiczne. Profile okienne z PCV mają też lepsze wartości izolacyjne – są nowoczesnym i energooszczędnym wyborem.

Praktyczne i łatwe w czyszczeniu oraz użytkowaniu. Wysokiej jakości okna PVC są bardzo łatwe w czyszczeniu i nie wymagają znacznych konserwacji. Okna drewniane wymagają regularnej impregnacji – trzeba je malować co około 5 lat. Z kolei profile PCV są odporne na działanie różnych czynników atmosferycznych. Ponadto są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości – szmatka i płyn do mycia naczyń to cały zestaw, którego potrzebujesz.

Dobry stosunek jakości do ceny. Inne ramy są około 20-30% droższe, co oznacza, że profile PCV przyczyniają się do redukcji kosztów. W dodatku profile okienne z PCV są bardzo wytrzymałe, nie potrzebują zabiegów konserwacyjnych przez ponad 50 lat, dlatego będą świetną inwestycją. Mają dłuższą żywotność niż okna drewniane, cechują się wysoką funkcjonalnością na długie lata.

Można je poddać recyklingowi. Okna PCV są poddawane recyklingowi, a tym samym przyczyniają się do ochrony środowiska. Co więcej, w trakcie ich produkcji zużywa się dużo mniej energii niż podczas produkcji m.in. drewnianych okien. Możliwość recyklingu i niskie poziomy zanieczyszczenia środowiska pomagają zachować równowagę ekologiczną.

Udostępnij

O autorze