SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Porady

Sanah – artystka młodego pokolenia

Sanah – artystka młodego pokolenia

Sanah, jedna z topowych artystek młodego pokolenia polskiej scenie muzycznej. Autorka tekstów zdecydowanie zalicza się do najciekawszych wokalistek ostatnich lat. Od dłuższego czasu króluje na szczytach list przebojów, a każdy utwór, który wypuszcza, staje się się nie tylko antenowym hitem, ale także viralem w popularnych mediach społecznościowych. Jej muzyka to mieszanka kilku gatunków, którą można śmiało określić jako rodzaj quality pop, charaktertyzujący się delikatnym brzmieniem, nastawionym na masowego odbiorcę.  Kim zatem jest ta młoda artystka i co musisz o niej wiedzieć. 

  • Sanah – jeden z najbardziej obiecujących debiutów dekady
  • Królowa dram – Sanah i jej pierwszy album
  • Letnie brzmienia Sanahsprawdź newsy o Sanah

Sanah – jeden z najbardziej obiecujących debiutów dekady

Dla szerszego grona odbiorców znana, jako Sanah, tak naprawdę nazywa się Zuzanna Jurczak. Zastanawiając się nad pochodzeniem pseudonimu, wcale nie trzeba daleko szukać, jest to skrócona i nieco uproszczona wersja anglojęzycznej odmiany jej pierwszego imienia. Coraz większe grono fanów oprócz śpiewu uwielbia w niej nietuzinkowe wypowiedzi, które niejednokrotnie bawią do łez. 

Chociaż swoją karierę wokalną próbowała zapoczątkować, zgłaszając się na przesłuchania do popularnych programów telewizyjnych opartych na formule talent show, szerszemu gronu dała się poznać za pomocą Youtuba i to właśnie dzięki popularnej stronie służącej do wyświetlania filmów zyskała największą popularność, to był tylko początek, który rozwinął się niczym lawina, a muzyczna kariera poszybowała w górę. 

Królowa dram – Sanah i jej pierwszy album

Utwór tytułowy z debiutanckiej płyty artystki nie zyskał aż tak dużej popularności, jak zapadająca w pamięci „Melodia” i oczywiście „Szampan”, to właśnie ta piosenka gościła przez wiele miesięcy na listach przebojów, ale też w naszych głowach, bo któż nie zna jej słów. Płyta ukazała się w kilku wersjach w tym final edition, w której zawarta została akustyczna wersja hitu „Szampan” oraz nowa piosenka „Pora roku zła”. Warto zaznaczyć, że od daty wydania jej pierwszego albumu, który sześciokrotnie pokrył się platyną minął niecały rok, a na koncie ma już kolejną płytę, która odniosła jeszcze większy sukces. 

Utwory artystki grają codziennie największe stacje radiowe, a sama piosenkarka z chęcią nagrywa duety ze znanymi i lubianymi artystami. Tak było w przypadku utworu „Ale Jazz”, który nagrała z Vito Bambino, a właściwie Mateuszem Dopieralskim, niemieckim aktorem filmowym polskiego pochodzenia, którego mogliśmy również usłyszeć podczas ostatniej edycji Męskiego grania. Kolejny utwór z kategorii duetu nagrany wspólnie z Soblem, choć ma zaledwie dwa tygodnie, jest znany przez większość osób i z chęcią promowany w reklamach. Piosenka znajduje się jeszcze w propozycjach, ale to tylko kwestia czasu kiedy zajmie szczyt listy w niejednej stacji radiowej. 

Letnie brzmienia Sanah – sprawdź newsy o Sanah

Zuzanna niewiele zdradza na temat swojego życia prywatnego, a w social mediach dzieli się niewielką częścią codzienności lub najczęściej stawia na pokazywanie swojej artystycznej strony. Zdecydowanie koncerty są jej żywiołem, podczas których z chęcią wchodzi w interakcje z publicznością i opowiada między utworami ciekawostki na temat swojego życia, jak chociażby opowieści o ostatnim egzaminie w szkole muzycznej, do którego miała okazję przystąpić. 

Jej osobowość zachwyca wszystkich fanów, którzy cenią niezwykłą naturalność piosenkarki oraz ogromny talent, który można podziwiać podczas tras koncertowych. 

Udostępnij

O autorze