SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Porady

Skręcane papierosy to świetna alternatywa

Skręcane papierosy to świetna alternatywa

Ceny gotowych papierosów i rosnąca rok do roku akcyza sprawiły, że coraz więcej osób decyduje się przerzucić na inne rozwiązania. Niektórzy kupują elektroniczne papierosy i z czasem udaje im się przyzwyczaić, jednakże inni od e-papierosa kaszlą albo po prostu czują, że to nie to samo. Wtedy najczęściej zaczynają skręcać tytoniowy susz w bletki samodzielnie, co nie tylko pozwala na zaoszczędzenie naprawdę znacznych sum pieniędzy, ale niejednokrotnie przynosi także sporą satysfakcję palaczowi. Wielu zadaje sobie pytanie, jakie bibułki kupować, żeby przyjemność z palenia była możliwie największa?

Nie warto zadowalać się sztucznymi pseudoproduktami

Dobra bletka powinna być wykonana z naturalnych materiałów. Możliwości jest wiele, od konopi i słomy ryżowej, aż po drzewną miazgę. Podnosi to znacząco komfort palenia i pozwala na prawdziwe delektowanie się przysłowiowym dymkiem. Bibułki ze sztucznymi dodatkami źle się skręcają, zdecydowanie łatwiej się drą, a po przypaleniu potrafią najzwyczajniej w świecie śmierdzieć, co nie jest przyjemnym odczuciem dla żadnego palącego.

Papierosowe bletki występują w różnych rozmiarach. Najbardziej rozpowszechnione są krótkie, których używa największa rzesza użytkowników, ale coraz częściej można spotkać także takie w rozmiarze king size. Zwijanie w nich tytoniu jest wygodniejsze i może być dużo prostsze, szczególnie dla zupełnych nowicjuszy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze skręcaniem. Dodatkowo można w nich umieścić znacznie więcej tytoniu i tym samym znacznie bardziej zaspokoić potrzebę nikotyny.

Skręcanie jest bardzo odprężające

I zawijanie tytoniu w bletki pozwala na wyciszenie się i złapanie w ciągu trudnego dnia chwili spokoju, dzięki której pozbędziemy się stresu. Chociaż jest to nałóg, to na wiele osób palenie działa terapeutycznie, a czas, kiedy zajmujemy się samodzielnym wykonaniem papierosa, dodatkowo ten efekt wzmaga. Ma to często duże znaczenie dla tych osób, które mają stresującą pracę, podczas której mogą sobie pozwolić jedynie na krótkie chwile przerwy, które chcą w maksymalnym stopniu wykorzystać.

Bletka powinna nie tylko być naturalna, ale także dobrana do indywidualnych upodobań wielkością i materiałem, z którego została zrobiona. Istotna może być także jej grubość, ponieważ nie wszyscy lubią ultracienkie bibułki i wolą coś nieco grubszego. Kupując dobrej jakości owijki warto także zainwestować w tak samo dobre filtry. Zarówno jedne, jak i drugie nie są drogie i nie uszczuplą w znaczący sposób zawartości portfela, a jakość odczuć będzie znacznie wyższa.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

O autorze