SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Poradnik

Specjalistyczna dieta dla kotów po sterylizacji

Specjalistyczna dieta dla kotów po sterylizacji

Ryzyko przybrania na wadze u kota po sterylizacji jest wysokie i związane jest ze zwolnionym tempem metabolizmu. Przyjmuje się, że taka reakcja jest normalna po zabiegu sterylizacji, jednak należy odpowiednio zadbać, aby ulubieniec domu nie stał się otyłym, schorowanym kotem. Karma dla kotów sterylizowanych to idealne rozwiązanie dla tych zwierząt.

Pokarm o specjalnym przeznaczeniu

W przypadku kotów mało aktywnych fizycznie i spożywających niedietetyczne karmy otyłość stanowi duże zagrożenie, a wraz z nią pojawia się ryzyko cukrzycy, chorób układu krążenia, układu kostno-stawowego itp. Producenci, wychodząc naprzeciw potrzebom kotów po zabiegu sterylizacji, we współpracy z weterynarzami i dietetykami, oferują wysokiej jakości, odpowiednio zbilansowane karmy dla kotów sterylizowanych. Bogata oferta specjalistycznych karm jest pełna przysmaków zarówno suchych, jak i w postaci apetycznej mielonki. Smaczne mielonki składają się z mięsa i białka przy jednoczesnym obniżeniu kalorycznego tłuszczu. Odpowiednio zbilansowane karmy, wzbogacone o składniki mineralne oraz pyszne, naturalne dodatki smakowe wspomagają zdrowie i dobrą kondycję kota. Bez względu na to, jak bardzo milusiński jest nasz kot, to jednak jest to drapieżnik, wymagający odpowiedniej diety, bogatej w produkty mięsne. Zarówno karma sucha, jak i mokra zawierają w sobie różnego rodzaju mięsa oraz ryby.

Przede wszystkim zdrowie

Karma dla kotów sterylizowanych bogata jest w prebiotyki, witaminy oraz składniki mineralne, pozytywnie wpływające na perystaltykę jelit oraz prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego i metabolizmu. Suche karmy zwierające w sobie olej z łososia, dostarczają niezwykle ważnych kwasów omega-3 i 6. Karmy zawierają w sobie kompleksowe składniki i witaminy dbające także o kocią odporność, wzrok czy sierść. Producenci karm dla kotów sterylizowanych dbają, aby ich wyroby były zarówno zdrowe, jak i smaczne. Koty mogą liczyć na karmę z tuńczykiem, łososiem, królikiem, indykiem czy kurczakiem. Karmy z kaczką lub wołowiną są równie chętnie spożywane przez tych małych ulubieńców człowieka. Nie ma większego znaczenia czy podamy kotu po sterylizacji karmę suchą, czy mokrą, zależy to bardziej od preferencji zwierzęcia. Istotne jest natomiast to, aby karma była przystosowana do specjalnych potrzeb kotów po takim zabiegu. Karma dla kotów sterylizowanych doskonale uzupełnia niezbędne witaminy oraz składniki mineralne w organizmie kota, przy jednoczesnej obniżonej kaloryczności i zawartości tłuszczu. Karma dla kotów sterylizowanych jest doskonałym źródłem białka.

Udostępnij

O autorze