Strona główna
Nauka
Tutaj jesteś

Tytuł magistra wciąż w cenie

26 sierpnia 2020

Wiele osób decyduje się zakończyć swoją edukację na studiach licencjackich. Wciąż powszechne jest przekonanie, że doświadczenie liczy się na rynku pracy bardziej niż wykształcenie. Jest to jednak bardzo ogólne stwierdzenie, które nie sprawdza się w każdym zawodzie.

Jeszcze kilkanaście lat temu studia magisterskie były standardem. Po wprowadzeniu dwustopniowego podziału studiów w 1999 roku liczba chętnych na tytuł magistra znacznie zmalała. Młodzi ludzie chcieli zaoszczędzić czas i szybko wejść na rynek pracy. Możliwość uzyskania dyplomu w 3 lata bez konieczności kontynuacji studiów brzmi kusząco. Jednak należy pamiętać, że dopiero studia II stopnia pozwalają na zdobycie pełnego wykształcenia. Oznacza to kompleksową wiedzę teoretyczną i praktyczną konieczną do wykonywania zawodu. Tytuł magistra dla pracodawców wciąż jest silniejszym potwierdzeniem kompetencji niż studia licencjackie.

Rynek pracy jest bardzo różnorodny, a w niektórych zawodach posiadanie pełnego wykształcenia jest standardem. Ubiegając się o pracę w instytucjach publicznych, musimy być świadomi, że jednym z minimalnych wymagań są właśnie studia magisterskie. Poza tym należy pamiętać, że studiowanie powinno być przede wszystkim źródłem satysfakcji. Magisterka to doskonała okazja do pogłębienia wiedzy, a niejednokrotnie odkrycia swojej życiowej pasji!

Wiele osób powstrzymuje się od podjęcia studiów, obawiając się braku czasu na ich pogodzenie z pracą. Nic bardziej mylnego! Po pierwsze, ponieważ na studiach magisterskich jest zdecydowanie mniej materiału do zrealizowania niż na licencjacie. Po drugie, ponieważ możesz wybrać tryb nauki, w którym chcesz studiować.

Studia dzienne wymagają obecności na niemalże wszystkich wykładach. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla już pracujących osób będą studia zaoczne lub wieczorowe. Jednak nawet zwolennicy tego rozwiązania widzą wady. Największe z nich wiążą się z dodatkowymi opłatami związanymi, na przykład z dojazdami. Wszystko to sprawia, że najatrakcyjniejszą formą studiowania obecnie są studia online.

Kształcenie online to specjalność nielicznych uczelni w Polsce. Liderem w tego typu nauczaniu jest Polski Uniwersytet Wirtualny (PUW), który działa nieprzerwanie od 2002 roku. Swój sukces zawdzięcza przede wszystkim ciągłemu poszukiwaniu innowacyjnych metod kształcenia online. Lata doświadczenia, wykwalifikowana kadra i zaangażowanie  w pracę sprawia, że PUW odniósł ogromny sukces.

Najlepszą jego miarą jest wzrastająca  z roku na rok liczba studentów. Udowadniają oni, że studia magisterskie on-line to strzał w dziesiątkę! Na PUW studiują osoby mieszkające w różnych krajach, które mogą zdobyć dyplom, ale przede wszystkim cenione przez pracodawców umiejętności. Studiowanie staje się przyjemnością i to bez wychodzenia z domu! Praca na specjalnej platformie zdalnej uczy nowych umiejętności oraz umożliwia komunikację z innymi studentami, przez co możliwa jest praca w grupach.

simradio

Redakcja simradio.pl to grupa specjalistów z zakresu Biznesu, nauki, natury, marketingu. Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie są rodzaje chmur i co zwiastują?
Jaki jest klimat w Polsce?

Jaki jest klimat w Polsce?

27 czerwca 2024

Jakie są planety w naszym układzie słonecznym?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jakie są planety w naszym układzie słonecznym?