SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Poradnik

Wypoczynek na balkonie bez hałasu

Wypoczynek na balkonie bez hałasu

Mieszkanie w bloku ma mnóstwo zalet – dlatego wybiera je tak wiele osób na całym świecie. Nie każdy ma ochotę na codzienne pielęgnowanie terenu wokół domu, natomiast wielu osobom w zupełności wystarczy kawałek balkonu pozwalający na relaks. A co, jeśli ten balkon jest zwrócony w stronę ruchliwej ulicy w centrum miasta? Również i w tym przypadku można zapewnić sobie ciekawe rozwiązanie tego problemu!

Wypoczynek na balkonie może być przyjemny

Wypoczynek na balkonie we własnym mieszkaniu to na przykład poranny rytuał picia kawy i budzenia się promieniami słońca padającymi prosto na twarz, lub kończenie dnia lampką wina pod kocem i przy blasku lampionu. Czasem tylko tyle wystarczy, aby w pełni korzystać z pięknej pogody od wiosny do jesieni. Niektórzy dodatkowo na balkonach zajmują się uprawą roślin ozdobnych i ziół, co również ma olbrzymi wpływ na samopoczucie. Nie zawsze jednak otoczenie sprzyja kontemplacji. Hałas przejeżdżających samochodów, ryk klaksonów, smród spalin lub głośne rozmowy przechodniów lub dzieci bawiących się pod blokiem skutecznie zniechęcają do spędzania wolnych dni na balkonie. Można jednak skutecznie odciąć się od hałasów z zewnątrz i stworzyć sobie przytulne, kameralne miejsce do wypoczynku nawet na balkonie w centrum dużego miasta. Jak to zrobić?

Szklane osłony balkonowe – sposób na hałasy

Szklane zabudowy balkonowe bezramowe tworzone przez markę Szklanorama (https://szklanorama.pl/)pozwalają na obudowanie balkonu szkłem o wygłuszającym charakterze, jednak nie blokują dopływu światła. Ich wielka zaletą jest możliwość wygodnego złożenia w razie potrzeby – na przykład, gdy chcesz delektować się promieniami słońca, którym nie stoi na przeszkodzie żadna bariera. Takie osłony balkonowe z uwagi na swoją transparentność nie zaburzają estetyki całego budynku – co sprawia, że są akceptowane przez wiele spółdzielni mieszkaniowych. Poprzez założenie takiej szklanej osłony na balkon, wewnątrz można stworzyć nie tylko bardzo ciche miejsce do wypoczynku, ale również zapobiegać rozprzestrzenianiu się hałasów pochodzących właśnie z naszego balkonu. To bardzo cenne, gdy planuje się na przykład towarzyskie spotkanie w mieszkaniu z opcją wychodzenia na balkon. Odpowiednia konstrukcja takiej zabudowy gwarantuje nie tylko ochronę przed nadmiernym hałasem z zewnątrz, ale także pozwala na stworzenie na balkonie warunków zbliżonych do zimowego ogrodu – dzięki temu nawet w wietrzne lub chłodne dni można spędzać tam miło czas. To również dobra wiadomość dla miłośników roślin – zwłaszcza tych, które wymagają odpowiednich warunków.

Udostępnij

O autorze