SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Zwierzęta

Zobacz, czy klatka dla psa to wymóg konieczny

Zobacz, czy klatka dla psa to wymóg konieczny

Klatka dla psa wzbudza sporo kontrowersji. Jedni uważają, że do niczego się nie przydaje i nie ma po co zamykać psa w klatce w domu. Inni widzą jej pozytywne oddziaływanie zarówno na dobrostan psa, jak i na mir domowy. Kiedy zatem klatka dla dużego psa jest niezbędna i do czego służy?

Z nami dowiesz się:

  • Do czego przydaje się klatka dla psa w domu?
  • Kiedy trzeba zadbać o klatki dla psów?
  • Jak wybrać odpowiednią klatkę dla psa do domu?

Klatka dla psa w domu 

Klatka dla psa, tzw. klatka kennelowa, może być takim miejscem w Twoim domu, w którym zwierzę będzie się czuło najbardziej u siebie. Trzeba tylko przyzwyczaić naszego pupila do tej przestrzeni, i sprawić, by uznał, że to jego schronienie. Dlatego nie można go do klatki w żaden sposób zmuszać – powinna mu się kojarzyć wyłącznie pozytywnie, z bezpieczeństwem i jego własną przestrzenią. Najlepiej kiedy po przyniesieniu klatki dla psów do domu postawisz ją w jednym miejscu, otworzysz, włożysz do niej miękki koc czy nowe posłanie i pozwolisz psu we własnym tempie zapoznać się z tym sprzętem.

Po pewnym czasie zauważysz, że pies chętnie sypia w klatce, że lubi schować tam swój gryzak albo że idzie do klatki, aby zjeść smakołyk, który mu dasz. Może też się okazać, że sam szuka w niej schronienia podczas burzy, dużej imprezy rodzinnej czy odkurzania. Będzie to znak, że uznał ją za swoje miejsce i przy drobnym remoncie, przesuwaniu mebli czy wizycie montera Internetu będzie można wysłać psa do klatki. Robi się tak po to, aby nie musiał on doświadczać sytuacji, które mogą go stresować czy wzbudzać w nim niepokój.

Kiedy szczególnie sprawdza się klatka dla psa?

Klatki dla psów to najbezpieczniejsze rozwiązanie na czas podróży – a zapewnienie zwierzęciu bezpieczeństwa jest ustawowym wymogiem w stosunku do właścicieli. Klatka kennelowa w bagażniku zapobiegnie nieoczekiwanym sytuacjom w drodze i pomoże samemu zwierzęciu w miarę spokojnie znieść przemieszczanie się. 

Także pobyt na wakacjach może być dużo łatwiejszy, gdy weźmiesz ze sobą klatkę dla psa. Dzięki temu zapobiegniesz ewentualnym zniszczeniom, których mógłby dokonać Twój zdenerwowany pupil w pokoju hotelowym czy w pensjonacie podczas Twojej nieobecności. Pamiętaj tylko, żeby zostawiać mu w środku miskę z wodą i ulubioną zabawkę do gryzienia. 

Klatka stanowi także wymóg linii lotniczych, które umożliwiają przewóz zwierząt. Duży pies musi bowiem znajdować się w zamkniętej przestrzeni. Jednak producenci nie oferują kontenerów podróżnych dla dużych psów, więc konieczna będzie klatka kennelowa.

Jaka klatka dla psa? 

Klatki dla psów do domu muszą być przede wszystkim dostosowane do wielkości zwierząt, do ich wieku i żywotności. Muszą umożliwiać psom siadanie, wstawanie i obracanie się bez obijania się o ściany klatki, ale nie pozwalać na skoki czy biegi. Ma to być miejsce, w którym pies spędza czas w spokoju. Wiele klatek dla psów ma oznaczenia, dla jakich ras się nadają lub jak duże psy (wagowo) będą się w nich dobrze czuły.

Do wyboru są klatki metalowe i materiałowe. Jeśli Twój pies nie niszczy przedmiotów i nie podgryza mebli, możesz zakupić materiałową klatkę z aluminiowym stelażem. Taka konstrukcja jest całkiem lekka, łatwiej zabrać ją ze sobą na wyjazd, a i psu może dać większe poczucie bezpieczeństwa.Jeżeli jednak masz w domu prawdziwego niszczyciela, zdecyduj się raczej na dużo wytrzymalszą klatkę metalową. Sprawdzi się ona zarówno w domu, jak i w podróży samochodem. Aby pies czuł się w niej dobrze, trzeba na jej dno położyć mu posłanie lub gruby koc. Tak samo warto nakryć metalową klatkę dla psa od góry, aby stała się bardziej przytulna i pies nie był wystawiony na bodźce z każdej strony. Duży wybór klatek dla psów dostępny jest w serwisie aukcyjnym Allegro.

Udostępnij

O autorze