SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Nauka

3 najlepsze aplikacje do nauki języków obcych!

3 najlepsze aplikacje do nauki języków obcych!

Dostępne oprogramowania pozwalają na przyswojenie angielskich, hiszpańskich, czy francuskich słówek bez konieczności wychodzenia z domu i zapisywania się na kursy lingwistyczne. Aplikacje te dostosowywane są do potrzeb użytkowników. Warto wiedzieć, które z nich zdobyły najwięcej pozytywnych opinii.

Babbel

Z oprogramowania mogą korzystać użytkownicy urządzeń z systemem Android oraz iOS. W ramach aplikacji dostępne są kursy angielskiego online na różnych etapach zaawansowania. Opracowane lekcje wyróżnia przejrzystość i prostota. Tworzone są one z uwzględnieniem efektywnych metod przyswajania obcego języka. Babbel wyróżnia ponadto nowoczesny i ciekawy interfejs, ułatwiający korzystanie z aplikacji. Oprogramowanie nie jest wzbogacone reklamowymi bannerami, dzięki czemu nauka nie jest męcząca. Pełen dostęp do oprogramowania wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty, jednak dystrybutorzy Babbel oferują klientom możliwość skorzystania z bezpłatnego okresu próbnego. Aplikacja jest kompatybilna z platformą e-learningową.

Memrise

Oprogramowanie zostało stworzone w 2010 roku przez Eda Cooke’a, będącego autorem poradników, dotyczących zapamiętywania, oraz Grega Detre’a – neurobiologa z Uniwersytetu Princeton, specjalizującego się w badaniach nad pamięcią. Nauka w ramach aplikacji opiera się na popularnych fiszkach wzbogaconych o techniki mnemotechniki. Wpływ na dostępną bazę wiedzy mają użytkownicy Memrise. W początkowej fazie korzystania z aplikacji wybiera się preferowany kurs. Najpopularniejsze języki to: angielski, niemiecki, hiszpański oraz rosyjski. Każdy użytkownik może również wybrać stopień zaawansowania. Nauka nie opiera się na zwykłym zapamiętywaniu słówek oraz reguł. Autorzy aplikacji zakładają bowiem, że najważniejsza jest immersja, umożliwiająca intuicyjne przyswajanie obcego języka.

Busuu

Twórcy oprogramowania deklarują, że 22 godziny użytkowania platformy dają takie same efekty, jak semestr nauki w szkole wyższej. Aplikacja pozwala na przyswojenie dwunastu języków. Busuu dostępne jest w wersji darmowej lub pakiecie premium. W przypadku wyboru drugiego rozwiązania można korzystać z lekcji gramatyki, trybu offline oraz trenera słownictwa. Zyskuje się ponadto dostęp do językowych certyfikatów od McGraw-Hill Education. Swoje umiejętności można zweryfikować w ramach rozmów z native speakerami.

Aplikacje mobilne ułatwiają opanowanie obcego języka. Warto również zdecydować się na lekcje angielskiego w Krakowie oferowane przez wybraną szkołę.

Udostępnij

O autorze