SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Biznes

Jak technologicznie rozwija się branża zakładów bukmacherskich?

Jak technologicznie rozwija się branża zakładów bukmacherskich?

W ostatnich latach zauważalny jest nieustanny rozwój branży zakładów bukmacherskich. Obecnie na polskim rynku jest już ponad 20 podmiotów, które udzielają i przyjmują zakłady wzajemne w kanale online lub stacjonarnie. Jakie czynniki wpłynęły na rozwój zakładów bukmacherskich na terenie naszego kraju?

Ustawa hazardowa

Przełomowym momentem, o którym trzeba wspomnieć jest ustawa hazardowa, która weszła w życie w 2017 roku. Od tego czasu na terenie naszego kraju, zgodnie z prawem mogą funkcjonować tylko legalni bukmacherzy, którzy posiadają licencję od Ministerstwa Finansów. Uzyskanie tego pozwolenia nie jest łatwym zadaniem i trzeba spełnić wiele czynników. Przekonało się o tym już kilka międzynarodowych brandów, które chciały wejść do Polski. Na przestrzeni ostatnich lat zauważalny jest jednak stały rozwój, jeśli chodzi o liczbę podmiotów, które przyjmują i udzielają zakładów wzajemnych na terenie naszego kraju. Do Polski powrócił między innymi Betclic, wiele mówiło się o wejściu bwina, a obecnie znakomite opinie zbiera firma Superbet.

Legalni bukmacherzy na terenie naszego kraju starają się dbać o swoich klientów, rozliczają podatki w Polsce, a dodatkowo napędzają Polską gospodarkę i wspierają sport. Nadal jednak na rynku zakładów bukmacherskich funkcjonuje z szara strefa, która jednak z perspektywy czasu została nieco ograniczona.

branża

Rosnąca konkurencja = dobra wiadomość dla graczy?

Rosnąca konkurencja na rynku zakładów bukmacherskich to oczywiście znakomita wiadomość dla samych graczy. Tuż po wejściu ustawy hazardowej gracz, który chciał zgodnie z prawem obstawiać zakłady bukmacherskie, miał do wyboru tak naprawdę tylko kilka podmiotów. Obecnie na rynku jest dostępnych ponad 20 bukmacherów, w których można obstawiać zakłady bukmacherskie zgodnie z polskim prawem. 

Statystyki pokazują, że w tym momencie gracze koncentrują się głównie na największych brandach, jak Superbet. Jest to rumuński bukmacher, który z powodzeniem radzi sobie na innych rynkach, a jakiś czas temu zdecydował się wejść do Polski. Superbet ma znakomite opinie wśród graczy ze względu na świetną aplikację mobilną czy też szereg nowych promocji. W tym momencie inni bukmacherzy dążą do tego, aby dogonić Superbet.

Wzrost konkurencji na rynku zakładów bukmacherskich wpłynął również na szerokość oferty i kursy proponowane na poszczególne wydarzenia. W przeszłości tak naprawdę zakłady bukmacherskie koncentrowały się głównie na najważniejszych sportach, czyli piłce nożnej, hokeju czy koszykówce. Obecnie wzrost zainteresowania bukmacherską na terenie naszego kraju wpłynął również na popularność niszowych dyscyplin. Zakłady bukmacherskie docierają do coraz to nowszych graczy, dzięki czemu zwiększa się zakres zainteresowań. Obecnie gracze chętnie typują mecze snookera, rugby czy nawet golfa, co jeszcze kilka lat temu nie było tak często spotykane. Dodatkowym aspektem, który wpłynął na rozwój zakładów bukmacherskich, jest oczywiście fakt, że w tym momencie większość klientów obstawia za pośrednictwem Internetu. Nie trzeba już chodzić do punktów stacjonarnych i szukać placówek w wokół swojego domu, aby obstawić zakłady bukmacherskie. Wystarczy tak naprawdę kilka minut, które potrzeba na rejestrację nowego konta w Superbet, gdzie możesz skorzystać z szybkiej rejestracji i już masz dostęp do oferty zakładów bukmacherskich na wybrane wydarzenia.

Czym są promocje dla graczy?

Zakłady bukmacherskie na terenie naszego kraju rywalizują w tym momencie na wysokość kursów liczbę dostępnych zdarzeń, ale również promocje dla graczy. Oferta powitalna to jeden z najważniejszych aspektów, który przykuwa uwagę nowych klientów. Na podstawie propozycji, które w tym momencie oferują zakłady bukmacherskie, można pokusić się o stwierdzenie, że najważniejszymi promocjami wśród bonusów bukmacherskich są zakłady bez ryzyka, bonusy od depozytu, a także freebety. Tak się składa, że bukmacher Superbet w swojej ofercie ma wszystkie z tych opcji. 

Dodatkowo, jeśliby zliczyć łączną wartość pieniężną, to jest to jedna z najwyższych ofert na polskim rynku, więc nic dziwnego, że wzbudza ona spore zainteresowanie swoich klientów. Superbet również ma mocno innowacyjne podejście, ponieważ większość zakładów bukmacherskich na polskim rynku oferuje zakłady bez ryzyka tylko na pierwszy zakład, a tymczasem w Superbet możesz uzyskać zwrot od potencjalnych przegranych przez pierwszy tydzień.

Na tym nie kończą się oczywiście możliwości. Superbet ma również znakomite opinie ze względu na liczbę promocji dostępnych dla stałych klientów. U części zakładów bukmacherskich podstawowym zarzutem ze strony graczy jest to, że po wykorzystaniu oferty powitalnej tak naprawdę nie mają z czego skorzystać. W Superbet na próżno szukać takich opinii, ponieważ tam praktycznie codziennie jest dostępna jakaś opcja dla stałych klientów. Warto wymienić tutaj takie promocje, jak Super Spin, Super Przewaga, Superbets, czy Bet Swipe. Interesująco prezentuje się również rozgrywka w ramach Super Game, gdzie zadaniem jest wytypowanie 5 wybranych meczów piłkarskich z dokładnym wynikiem, a jeśli będzie trafione to uczestnik bierze udział w podziale nagrody głównej, która może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Coraz więcej możliwości w Superbet:

  • Super Game

  • Super Spin

  • Super Przewaga

  • Bet Swipe

Aplikacje mobilne podstawą oferty!

Ze względu na to, że zakłady bukmacherskie przeniosły się głównie do Internetu, to w tym momencie można powiedzieć, że podstawą ich oferty jest aplikacja mobilna. Rozwój zakładów bukmacherskich jest zauważalny również w tym zakresie. W przeszłości aplikacje mobilne służyły głównie jako dodatek do tego, co obstawiali klienci przez strony internetowe, a także w punktach stacjonarnych. Obecnie statystyki pokazują, że większość zakładów bukmacherskich jest zawierana właśnie z telefonu. Oznacza to, że bukmacherzy muszą inwestować coraz więcej pieniędzy, aby poprawiać swoje aplikacje mobilne. To wszystko to tylko dobre informacje dla graczy, którzy mają coraz więcej możliwości.

branża

Gdzie widać rozwój bukmacherów?

  • Coraz więcej zakładów

  • Lepsze promocje

  • Nowe dyscypliny

  • Aplikacje mobilne

  • Gry karciane

Więcej na temat biznesu i nie tylko w branży zakładów bukmacherskich możesz przeczytać na naszej stronie w specjalnej zakładce.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X (dawniej Twitterze) – @Mati_N95

Materiał partnera

Udostępnij

O autorze