Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak działają termoregulatory?

27 kwietnia 2021 termoregulatory

Każdy grzejnik wyposażony jest w układ pozwalający na zmianę oraz utrzymanie temperatury. W przypadku tradycyjnych kaloryferów przybiera on formę zaworu, za pomocą którego zmniejsza się lub zwiększa przepływ wody grzewczej. Zupełnie innych rozwiązań wymagają nowoczesne urządzenia, jak grzejniki elektryczne. W ich przypadku systemy do kontrolowania temperatury są bardziej skomplikowane i oferują wiele przydatnych funkcji.

Do czego służy termoregulator w grzejniku elektrycznym?

Elektryczne ogrzewanie zyskuje coraz większą popularność, pomimo stosunkowo wysokich kosztów eksploatacyjnych. Najlepiej sprawdza się w nowoczesnym budownictwie, skonstruowanym w taki sposób, aby zminimalizować zapotrzebowanie na energię cieplną. W takim przypadku elektryczne instalacje grzejne okazują się najbardziej wydajne. Mogą służyć do stałego ogrzewania pomieszczeń jako podstawowe źródło ciepła. Wówczas najczęściej stosuje się grzejniki naścienne. Należy pamiętać o starannym dobraniu ich mocy, w zależności od wielkości pomieszczenia. Przy zbyt niskiej mocy nie dadzą odpowiedniej ilości ciepła, a przy zbyt dużej – niepotrzebnie zwiększą koszty inwestycyjne oraz eksploatacyjne. W naszej ofercie znajdą Państwo modele dostosowane do pomieszczeń o różnej powierzchni. Wszystkie z nich wyposażyliśmy w programowalny system do kontrolowania temperatury. Zasady działania termoregulatora są intuicyjne, umożliwiając łatwą obsługę. Istnieją dwa sposoby sterowania: bezpośrednio za pomocą wbudowanego sterownika, a także za pośrednictwem sieci WiFi i mobilnej aplikacji. To drugie rozwiązanie pozwala włączyć ogrzewanie tuż przed powrotem do domu, dzięki czemu pokoje zdążą nagrzać się do pożądanej temperatury, a grzejniki nie muszą pracować przez cały czas.

Zasady działania termoregulatora i dodatkowe funkcje

Układ termoregulacji służy przede wszystkim do ustawienia konkretnej temperatury, a następnie utrzymania jej na stałym poziomie. Nowoczesne termoregulatory w grzejnikach elektrycznych pozwalają na bardzo precyzyjną regulację temperatury, z dokładnością do jednego stopnia. Zakres wynosi od 5 do 45°C, podczas gdy optymalna temperatura to 18-25°C. Wspomnieliśmy już o dodatkowych możliwościach, jakie daje elektroniczny termoregulator. Zalicza się do nich funkcja wyłącznika czasowego. Dzięki niemu urządzenie automatycznie przestanie pracować po upływie określonego czasu, z dokładnością do jednej godziny. Jeszcze ciekawszą opcją jest harmonogram tygodniowy. Urządzenie pozwala ustawić konkretne godziny pracy na każdy dzień tygodnia. To bardzo przydatne rozwiązanie w przypadku rodzin, które posiadają stały plan dnia. Grzejniki mogą rozpoczynać pracę tuż przed pobudką do pracy lub szkoły i wyłączać się po wyjściu wszystkich domowników, a następnie ponownie włączyć na ich powrót. W weekendy nie muszą pracować od samego rana, jeśli ich użytkownicy lubią dłużej pospać. Taka funkcja termoregulatora pozwala znacząco zminimalizować koszty eksploatacji elektrycznego ogrzewania.

simradio

Redakcja simradio.pl to grupa specjalistów z zakresu Biznesu, nauki, natury, marketingu. Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

tatuaż koliber

Co oznacza tatuaż koliber?

28 czerwca 2024

Jak zorganizować góralskie wesele krok po kroku
Materace dla dzieci

Jesteś zainteresowany reklamą?

Materace dla dzieci