Strona główna
Zwierzęta
Tutaj jesteś

Jakie przysmaki oferują producenci karm dla psów?

27 kwietnia 2020

Mają atrakcyjny smak i aromat. A do tego występują w niezliczonej ilości. O czym mowa? Oczywiście o przysmakach dla czworonogów, jakie w swojej ofercie posiada coraz większe grono producentów karm dla psów. Doskonale sprawdzają się nie tylko jako element urozmaicający codzienną dietę. Stanowią również świetny pomysł na nagrodę oraz ułatwienie podczas treningów. Co zatem warto o nich wiedzieć?

Podział psich przysmaków

Różnorodność smakołyków oferowanych przez producentów karm dla psów jest ogromna. Konkretny wybór powinien być ściśle uzależniony od kondycji czworonoga oraz okoliczności, w jakich ma być podany. Ze względu na prozdrowotne właściwości, można je sklasyfikować na cztery grupy. Pierwsza z nich obejmuje przysmaki mające na celu usunięcie osadu na zębach, odświeżenie oddechu oraz masaż dziąseł. Kolejną stanowią smakołyki stymulujące lepsze trawienie. Ich starannie opracowana receptura, jaką oferuje niejeden producent karmy dla psów, zawiera cenny dla organizmu błonnik, którego zadaniem jest ułatwienie trawienie i poprawa pracy jelit. W grupie psich przysmaków można dodatkowo wyróżnić te przeznaczone na mocne kości i stawy (zawierają dużą zawartość kolagenu oraz wapnia) oraz zdrową skórę i sierść (swoje właściwości zawdzięczają obecności kwasów tłuszczowych omega).

Jakie przysmaki dla szczeniaków oferuje producent karmy dla psów?

Będąc właścicielem słodkiego szczeniaka, nie można pozwolić sobie na pełną swobodę w zakresie doboru psich smakołyków. Dlaczego? Z prostego powodu. Jako, że młode szczenięta mają delikatny przewód pokarmowy, nie każdy przysmak okaże się dla nich odpowiedni. Warto zatem wybierać produkty ściśle przeznaczone dla młodych zwierząt (informację o tym umieszcza każdy producent karmy dla psów na opakowaniu), oczywiście po uprzedniej konsultacji z lekarzem weterynarii. Generalnie, bezpiecznym wyborem są przysmaki bazujące na piersi z kaczki, albowiem wykazują się dużą delikatnością.

Przede wszystkim mięso

Nie powinno być dla nikogo niespodzianką, że najlepsze przysmaki oferowane przez producentów karm dla psów to te, które w składzie zawierają jak największą zawartość mięsa. Wiele informacji w tym zakresie udzieli nam etykieta produktu. Wybierając kiepskiej jakości smakołyki należy być przygotowanym na liczne dolegliwości zdrowotne, które odbiorą naszemu pupilowi ochotę do zabaw. Wrażliwe psiaki mogą zacząć cierpieć na alergie, wzdęcia czy rozwolnienia, których przyczyną – oprócz niskiej zawartości mięsa – jest także obecność konserwantów i barwników.

simradio

Redakcja simradio.pl to grupa specjalistów z zakresu Biznesu, nauki, natury, marketingu. Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

najlepszy drapak dla kota
Dlaczego pies śpi przy głowie?
Dlaczego pies liże człowieka?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dlaczego pies liże człowieka?