SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Porady

Kiedy kupić dziecku pierwszy gryzak?

Kiedy kupić dziecku pierwszy gryzak?

Okres ząbkowania u najmłodszych to niełatwy czas zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Najlepszym sposobem na złagodzenie denerwujących dolegliwości malucha podczas wyłaniania się pierwszych mleczaków jest zakup gryzaków. Jednymi z polecanych modeli są gryzaki firmy Mombella, które gwarantują utrzymanie higieny jamy ustnej oraz bezpieczeństwo malucha podczas wkładania zabawki do buzi.

Odpowiedni moment na gryzaki

Zwykle gryzaki to pierwsze zabawki, jakimi bawią się dzieci. Interesujące kolory, czy kształty gryzaków to dobry sposób na zainteresowanie malucha. Mombella to producent świetnej jakości gryzaków, które zarówno zajmą dziecko ciekawym wyglądem, jak i pomogą w przebrnięciu przez ząbkowanie. Oczywiście nie można polegać tylko na gryzakach.  Czasem potrzebne są inne sposoby na walkę z bolesnymi dolegliwościami ząbkowania, jednak w większości przypadków to wystarczające rozwiązanie.

Już około 6 miesiąca życia Waszego malucha możecie zauważyć pierwsze ząbki. Gryzaki to sprawdzona metoda, która znacznie złagodzi nieprzyjemne skutki ząbkowania. Zwykle rodzice zaopatrują się w gryzaki już od 3 miesiąca życia dziecka, czyli wtedy, kiedy już potrafi złapać je do rączki. Zabawki tego typu są skutecznym zamiennikiem rączek, które maluch już od wtedy wkłada sobie do buzi. Każdy gryzak Mombella sprawdzi się zarówno u 3-miesięcznych, jak i starszych maluchów, borykających się z wyrastającymi ząbkami.

Jak wybrać odpowiedni gryzak?

Każdy mały członek rodziny jest bardzo ciekawski. Dzieci zwykle wkładają do buzi wszystko, co tylko wyląduje w zasięgu ich wzroku. Jako rodzic musisz znacznie bardziej uważać na pozostawione w różnych miejscach przedmioty, które mogą wzbudzić ciekawość malucha. Nic dziwnego, że wszystko, co rzuca się w oczy, po chwili znajduje się w buzi Twojego malucha. Gryzaki Mombella to doskonały sposób na zajęcie uwagi dziecka ze wzgledu na ich rozmaite kolory i rozmaite kształty.

Ząbkowanie u każdego dziecka zaczyna się i kończy w innym okresie. Zwykle jeden gryzak nie wystarczy na przebrnięcie przez ten problematyczny okres. Wraz z pojawianiem się kolejnych zębów musisz na bieżąco sprawdzić, jak twardy gryzak będzie odpowiedni dla malucha. Wybór gryzaka nie należy do trudnych, wystarczy sprawdzić, po który sięga Twoje dziecko. Czasem jednak zastosowanie samego gryzaka może nie wystarczyć w uśmierzeniu bólu. Aby dodatkowo załagodzić dolegliwości dziecka, możesz nałożyć na gryzak Mombella żel chłodzący.

Udostępnij

O autorze