SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Poradnik

NAJLEPSZE AKCESORIA DO SNU DLA NIEMOWLĄT

NAJLEPSZE AKCESORIA DO SNU DLA NIEMOWLĄT

Jak wiemy, sen stanowi znaczną część życia malucha. To dzięki niemu dziecko może prawidłowo się rozwijać. Na brak snu może wpływać na wiele czynników, w tym stan zdrowia niemowlęcia. Dzieci potrafią spać nawet kilkanaście godzin dziennie. Dzieje się tak nie bez przyczyny. Świat wymaga od nich zaangażowania wszystkich zmysłów. Nadmiar bodźców wywołuje zmęczenie malutkiego organizmu. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o prawidłowy sen malucha. Pomogą ci w tym wybrane przez nas akcesoria takie jak pościel dziecięca, poduszki, koce czy kołderka dla niemowląt. Zadbają nie tylko o jakość snu, ale także o prawidłową postawę oraz bezpieczeństwo dziecka. 

Dlaczego warto otulać?

Niemowlę przyzwyczajone do ciasnych warunków w łonie matki czuje się nieswojo w nowym świecie. Wokół znajduje się mnóstwo nieznajomych przedmiotów. Całe otoczenie bardzo mocno oddziałuje na zmysły. Nic dziwnego, że maluszek czuje pewnego rodzaju strach, zakłopotanie. Tak samo jako kołdry i poduszki, otulacz dba nie tylko o zachowanie odpowiedniej temperatury, ale także odzwierciedla warunki panujące w łonie matki. 

Jak długo stosować otulacz?

Jest to w pełni indywidualna kwestia. Maluchy otulamy zazwyczaj do 3 mies., natomiast dużo w tej kwestii zależy od ruchliwości dziecka. Jeśli maluszek jest bardziej ruchliwy, a założenie otulacza sprawia coraz więcej problemów to znak, że warto się z nim rozstać. 

Śpiwór dla niemowląt

Śpiwór dla niemowląt sprawdzi się szczególnie w przypadku bardzo ruchliwych niemowląt. Śpiwory skonstruowane są w taki sposób, by dziecko śpiąc wystawiało na zewnątrz tylko główkę i rączki zapewniając mu odpowiednie ogrzanie. Śpiworek gwarantuje, że maluszek nie założy sobie go na główkę oraz nie przewróci się na brzuszek. Śpiwory doskonale otulają maleństwo, dając im poczucie bezpieczeństwa. Śpiwory dziecięce do snu podzielone są na kilka kategorii wiekowych, dzięki czemu nie będziemy mieć problemu z doborem idealnego. Podobnie jest w przypadku kategorii pod względem grubości. Im zimniej w pomieszczeniu typ na większy wskaźnik TOG powinniśmy się zdecydować. Śpiworki o grubości ok. 1,7 TOG określane są jako całoroczne. Dzięki optymalnej grubości sprawdzą się zarówno latem, jak i zimą. 

Ochraniacze do łóżeczka- zastosowanie

Przydają się szczególnie w przypadku bardziej ruchliwych dzieci. Ochraniacze chronią naszego malucha przed uderzeniem w szczebelki łóżeczka lub ewentualnym wysunięciem części ciała niemowlaka poza obszar łóżeczka. Ochraniacze występują w różnych wersjach kolorystycznych i nie tylko. Wybór ochraniaczy jest ogromny, na rynku dostępne są ochraniacze pikowane do łóżeczka, ochraniacze bawełniane, a także ochraniacze do łóżeczka w formie warkocza. Rozpiętość cen jest szeroka, zależy to w dużej mierze od materiału oraz jakości wykonania ochraniacza. 

Ochraniacze do łóżeczka

źródło: https://zaira.pl/pl/p/Ochraniacz-na-szczebelki-pleciony-XXL-360-cm-niebieski/34072

Poduszka stabilizacyjna dla niemowląt

Poduszka stabilizacyjna, mimo iż cieszy się nieco mniejszą popularnością, należy do bardzo istotnych akcesoriów dla malucha. Poduszka stabilizacyjna pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy dziecka. Zapobiega zakrztuszeniu się pokarmem, zadławieniu, a także skurczom. Poduszka stabilizacyjna skierowana jest szczególnie dla dzieci urodzonych przedwcześnie, noworodków oraz dzieci posiadających asymetrię ułożeniową. Kładąc niemowle na poduszce stabilizacyjnej, możemy mieć pewność, że nie przesunie się w czasie snu. Poduszka stabilizacyjna może być wykorzystywana jako wałek podczas karmienia, a także jako poduszka podczas leżakowania. 

Szumiący miś- akcesoria do snu dla niemowląt

Szumiący miś stał się klasyką ostatnich lat. Dzieci w łonie matki przysłuchują się dźwiękom otoczenia. Bicie serca, szum suszarki i odkurzacza to dźwięki, które nasz maluch doskonale zna. Dlatego tak dobrze reaguje na dźwięki otoczenia. Szumiący miś to zabawka imitująca szum występujący w brzuchu mamy. Szumiś może stać się przyjacielem na lata. Poza funkcją imitowania dźwięków z otoczenia w niektórych modelach znajduje się także czujnik płaczu. Szumiś odpowiada na płacz dziecka 20-minutowym szumem, po czym przechodzi w stan uśpienia. Dzięki magnesom znajdujących się wewnątrz łapek misia zabawkę można zawiesić w dowolnym miejscu. 

Szumiący miś

źródło: https://babyhit.pl/product-pol-17317-Szumisie-Szumiacy-Mis-Sophie-Roz-z-Aplikacja-i-Czujnikiem-Snu.html

Nawilżacz powietrza- zalety

Nawilżacz powietrza to urządzenie dbające o jakość wdychanego powietrza oraz jego nawilżenie. Czy wiesz, że dziecko wdycha ok. 50% więcej zanieczyszczeń niż przeciętny dorosły? Suche powietrze w domach może negatywnie wpływać na układ oddechowy malucha. Szczególnie widoczne jest to w okresie grzewczym. Optymalna wilgotność powietrza wynosi od 40% do 60%. Na poziom ten ma wpływ wiele czynników. Nawilżacze powietrza przydatne będą w przypadku osób chorujących na choroby układu oddechowego. Służyć mogą zapobiegawczo w celu ochrony dróg oddechowych dziecka. Nawilżacz powietrza może występować w parze z oczyszczaczem. Dzięki czemu nie tylko poprawimy nawilżenie powietrza, ale także wzrost jego jakości. 

Ilość dostępnych akcesoriów do snu jest ogromna. Wybór nie jest prosty. Wpływ mają różne czynniki, takie jak materiał, jakość, sposób wykonania. Jedno jest pewne dobro dziecka to inwestycja, dlatego szukając idealnego otulacza, śpiworka lub odświeżacza weź pod uwagę różne opcje. Kupuj mądrze i ciesz się długim i spokojnym snem malucha.

Udostępnij

O autorze