Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Wyposażenie stanowiska manicure – o czym trzeba pamiętać?

27 października 2020

Profesjonalne salony kosmetyczne oferujące również zabiegi manicure muszą zainwestować w odpowiednie wyposażenie – jak biurko, lampy kosmetyczne, frezarka itd. Co jeszcze powinno wejść w skład zestawu pojedynczego stanowiska do stylizacji paznokci?

Niezbędne urządzenia i sprzęty

Wśród niezbędnego wyposażenia stanowiska do manicure są zarówno profesjonalne urządzenia i sprzęty, jak też meble i akcesoria drobne. Kompletując je, stawiaj na wysoką jakość oraz funkcjonalność. W salonie powinny znaleźć się profesjonalne urządzenia – lampa do hybryd 36W nie będzie odpowiednia, sprawdzi się jedynie do domowych zastosowań.

Podstawowe wyposażenie obejmuje m.in. biurko do manicure, najlepiej z szufladkami i podpórką na rękę, wygodny fotel, lampy kosmetyczne z regulacją wysokości, pochłaniacz pyłu, lampę UV lub LED do utwardzania, półkę na lakiery i próbniki kolorów, kosmetyki oraz akcesoria ochronne.

Lampy kosmetyczne. Dobre oświetlenie wpływa na komfort pracy i zapewnia odpowiednie warunki. Warto wybrać lampy z regulowaną wysokością, które można dowolnie ustawić. W sklepach dostępne są modele do manicure, zaprojektowane w taki sposób, by oświetlać dłonie klientek w trakcie zabiegu.

Lampa do utwardzania. Jednym z kluczowych elementów wyposażenia jest lampa do hybryd –  18W, 24W, 36W, 54W itd. Urządzenia o niskiej mocy nie będą jednak odpowiednie – chyba że w warunkach domowych. W salonie sprawdzi się lampa do paznokci o mocy minimum 54W.

Frezarka o szerokiej gamie możliwości. Wielofunkcyjna frezarka wraz z zestawem frezów pozwala na wiele możliwości – możną nią zdjąć poprzednią hybrydę, skrócić i polerować paznokcie, usunąć martwy naskórek czy zadbać o stopy. Podczas wyboru trzeba zwrócić uwagę na jej moc, obroty, głośność, głowicę, ergonomiczny uchwyt oraz wagę. Inny model będzie wystarczający do wykorzystywania w domu, a inny do profesjonalnego salonu. Od rodzaju i mocy frezarki bardzo dużo zależy.

Kosmetyki i akcesoria do manicure

Lista zakupów powinna obejmować m.in. lampy kosmetyczne, biurka czy frezarki, ale także drobne przedmioty i kosmetyki. Niezbędne są także lakiery hybrydowe czy żelowe, pilniki o różnej ziarnistości, topy, bazy, polerki, kopytka i drewniane patyczki do skórek, cążki, pędzelki do zdobień, bezpyłowe waciki, odtłuszczacz, oliwka i krem do dłoni oraz odżywka do paznokci itd. W razie braku frezarki konieczny jest też zestaw do usuwania hybryd. Niezbędne są też na wszelki wypadek środki opatrunkowe oraz ochronne – jak rękawiczki jednorazowe czy maski na twarz.

simradio

Redakcja simradio.pl to grupa specjalistów z zakresu Biznesu, nauki, natury, marketingu. Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

tatuaż koliber

Co oznacza tatuaż koliber?

28 czerwca 2024

Jak zorganizować góralskie wesele krok po kroku
Materace dla dzieci

Jesteś zainteresowany reklamą?

Materace dla dzieci