SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Porady

Wyposażenie stanowiska manicure – o czym trzeba pamiętać?

Wyposażenie stanowiska manicure – o czym trzeba pamiętać?

Profesjonalne salony kosmetyczne oferujące również zabiegi manicure muszą zainwestować w odpowiednie wyposażenie – jak biurko, lampy kosmetyczne, frezarka itd. Co jeszcze powinno wejść w skład zestawu pojedynczego stanowiska do stylizacji paznokci?

Niezbędne urządzenia i sprzęty

Wśród niezbędnego wyposażenia stanowiska do manicure są zarówno profesjonalne urządzenia i sprzęty, jak też meble i akcesoria drobne. Kompletując je, stawiaj na wysoką jakość oraz funkcjonalność. W salonie powinny znaleźć się profesjonalne urządzenia – lampa do hybryd 36W nie będzie odpowiednia, sprawdzi się jedynie do domowych zastosowań.

Podstawowe wyposażenie obejmuje m.in. biurko do manicure, najlepiej z szufladkami i podpórką na rękę, wygodny fotel, lampy kosmetyczne z regulacją wysokości, pochłaniacz pyłu, lampę UV lub LED do utwardzania, półkę na lakiery i próbniki kolorów, kosmetyki oraz akcesoria ochronne.

Lampy kosmetyczne. Dobre oświetlenie wpływa na komfort pracy i zapewnia odpowiednie warunki. Warto wybrać lampy z regulowaną wysokością, które można dowolnie ustawić. W sklepach dostępne są modele do manicure, zaprojektowane w taki sposób, by oświetlać dłonie klientek w trakcie zabiegu.

Lampa do utwardzania. Jednym z kluczowych elementów wyposażenia jest lampa do hybryd –  18W, 24W, 36W, 54W itd. Urządzenia o niskiej mocy nie będą jednak odpowiednie – chyba że w warunkach domowych. W salonie sprawdzi się lampa do paznokci o mocy minimum 54W.

Frezarka o szerokiej gamie możliwości. Wielofunkcyjna frezarka wraz z zestawem frezów pozwala na wiele możliwości – możną nią zdjąć poprzednią hybrydę, skrócić i polerować paznokcie, usunąć martwy naskórek czy zadbać o stopy. Podczas wyboru trzeba zwrócić uwagę na jej moc, obroty, głośność, głowicę, ergonomiczny uchwyt oraz wagę. Inny model będzie wystarczający do wykorzystywania w domu, a inny do profesjonalnego salonu. Od rodzaju i mocy frezarki bardzo dużo zależy.

Kosmetyki i akcesoria do manicure

Lista zakupów powinna obejmować m.in. lampy kosmetyczne, biurka czy frezarki, ale także drobne przedmioty i kosmetyki. Niezbędne są także lakiery hybrydowe czy żelowe, pilniki o różnej ziarnistości, topy, bazy, polerki, kopytka i drewniane patyczki do skórek, cążki, pędzelki do zdobień, bezpyłowe waciki, odtłuszczacz, oliwka i krem do dłoni oraz odżywka do paznokci itd. W razie braku frezarki konieczny jest też zestaw do usuwania hybryd. Niezbędne są też na wszelki wypadek środki opatrunkowe oraz ochronne – jak rękawiczki jednorazowe czy maski na twarz.

Udostępnij

O autorze