SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Marketing

Platforma zdalnej edukacji – proste narzędzie ułatwiające naukę

Platforma zdalnej edukacji – proste narzędzie ułatwiające naukę

W dzisiejszych czasach nauka zdalna przeżywa prawdziwy rozkwit. Związane jest to oczywiście obecną sytuacją, która sprawiła, że ten tryb nauki w wielu miejscach na świecie stał się po prostu koniecznym rozwiązaniem. Korzystają z niego nie tylko szkoły, ale również prywatni nauczyciele, korepetytorzy, czy szkoły językowe. Platforma zdalnej edukacji jest narzędziem, które znacznie ułatwia naukę. Co warto wiedzieć na ten temat?

Agenda:

  • Platformy zdalnej edukacji dla szkół
  • Zastosowanie zdalnej edukacji
  • Zdalna edukacja w kursach

Platformy zdalnej edukacji dla szkół

Platformy zdalnej edukacji najpowszechniej wykorzystywane są obecnie w szkołach na różnym poziomie kształcenia. Dzięki nim możliwe jest nie tylko prowadzenie lekcji online, ale również sprawna komunikacja pomiędzy nauczycielami, uczniami i ich rodzicami.

  • Oczywiście na rynku dostępne są różne platformy tego rodzaju, z których każda ma swoje zalety i wady. Bardzo ważne jest jednak to, żeby w danej szkole używać jednego, wspólnego rozwiązania. Dlaczego to takie istotne? Przede wszystkim z tego powodu, że w ten sposób unika się niepotrzebnego zamieszania, które zawsze utrudnia naukę.
  • Można też przeprowadzić jedno szkolenie dla wszystkich nauczycieli, dzięki czemu nauka będzie odbywała się sprawniej, a koszty szkoły będą zdecydowanie niższe. Jedna platforma edukacyjna jest też sporym ułatwieniem dla uczniów, którzy nie muszą na różnych lekcjach używać różnego oprogramowania.

Zastosowanie platform zdalnej edukacji w szkołach językowych

W większości szkół zdalna edukacja jest raczej nowością. Jednak nie wszędzie tak jest. Szkoły językowe i kilka innych, podobnych typów prywatnych placówek edukacyjnych sprawdziły i wdrożyły to rozwiązanie już dawno.

  • Jakie są jego najważniejsze zalety? W szkołach językowych godziny zajęć muszą być tak dostosowane, by mogła w nich uczestniczyć jak największa liczba uczniów. Często odbywają się popołudniami i w godzinach wieczornych.
  • Nie wszyscy uczniowie mają czas i możliwość uczestnictwa w tradycyjnych zajęciach stacjonarnych. To właśnie im wiele szkół tego typu wyszło już dawno naprzeciw, oferując możliwość nauki zdalnej, za pośrednictwem działających w sieci platform edukacyjnych.

Zdalna edukacja w kursach i korepetycjach

Platforma zdalnej edukacji bywa też rozwiązaniem stosowanym przez prywatnych nauczycieli i korepetytorów. Nauczyciele tacy działają na dwa sposoby – albo przyjeżdżają do domów uczniów, albo też przyjmują ich w swoich domach. Oba te rozwiązania mają swoje zalety, ale również wady. Jeżdżenie do uczniów zajmuje czasem sporo czasu, a więc ceny oferowanych zajęć rosną. Aby przyjmować uczniów u siebie, trzeba odpowiednio dostosować przestrzeń, a nie każdy dysponuje odpowiednią jej ilością.

Często też zdarza się, że uczniowie mają problem z dopasowaniem terminów. Bardzo dobrym i często wybieranym przez nauczycieli rozwiązaniem są właśnie platformy do edukacji zdalnej. Pozwalają one nie tylko na prowadzenie zajęć, ale również na łatwe przekazywanie uczniom materiałów do nauki i ocenianie ich pracy.

Udostępnij

O autorze

Cześć jestem Monika! Specjalizuje się w marketingu szczególnie tym internetowym. Na co dzień jestem posiadaczką kota oraz pasjonatką zwierząt i wszystkiego co z nimi związane.