SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Marketing

Platforma zdalnej edukacji – proste narzędzie ułatwiające naukę

Platforma zdalnej edukacji – proste narzędzie ułatwiające naukę

W dzisiejszych czasach nauka zdalna przeżywa prawdziwy rozkwit. Związane jest to oczywiście obecną sytuacją, która sprawiła, że ten tryb nauki w wielu miejscach na świecie stał się po prostu koniecznym rozwiązaniem. Korzystają z niego nie tylko szkoły, ale również prywatni nauczyciele, korepetytorzy, czy szkoły językowe. Platforma zdalnej edukacji jest narzędziem, które znacznie ułatwia naukę. Co warto wiedzieć na ten temat?

Platformy zdalnej edukacji dla szkół

Platformy zdalnej edukacji najpowszechniej wykorzystywane są obecnie w szkołach na różnym poziomie kształcenia. Dzięki nim możliwe jest nie tylko prowadzenie lekcji online, ale również sprawna komunikacja pomiędzy nauczycielami, uczniami i ich rodzicami. Oczywiście na rynku dostępne są różne platformy tego rodzaju, z których każda ma swoje zalety i wady. Bardzo ważne jest jednak to, żeby w danej szkole używać jednego, wspólnego rozwiązania. Dlaczego to takie istotne? Przede wszystkim z tego powodu, że w ten sposób unika się niepotrzebnego zamieszania, które zawsze utrudnia naukę. Można też przeprowadzić jedno szkolenie dla wszystkich nauczycieli, dzięki czemu nauka będzie odbywała się sprawniej, a koszty szkoły będą zdecydowanie niższe. Jedna platforma edukacyjna jest też sporym ułatwieniem dla uczniów, którzy nie muszą na różnych lekcjach używać różnego oprogramowania. Najlepsze platformy tego typu dają nauczycielom wiele możliwości sprawdzania postępów swoich uczniów.

Zastosowanie platform zdalnej edukacji w szkołach językowych

W większości szkół zdalna edukacja jest raczej nowością. Jednak nie wszędzie tak jest. Szkoły językowe i kilka innych, podobnych typów prywatnych placówek edukacyjnych sprawdziły i wdrożyły to rozwiązanie już dawno. Jakie są jego najważniejsze zalety? W szkołach językowych godziny zajęć muszą być tak dostosowane, by mogła w nich uczestniczyć jak największa liczba uczniów. Często odbywają się popołudniami i w godzinach wieczornych. Nie wszyscy uczniowie mają czas i możliwość uczestnictwa w tradycyjnych zajęciach stacjonarnych. To właśnie im wiele szkół tego typu wyszło już dawno naprzeciw, oferując możliwość nauki zdalnej, za pośrednictwem działających w sieci platform edukacyjnych.

Zdalna edukacja w kursach i korepetycjach

Platforma zdalnej edukacji bywa też rozwiązaniem stosowanym przez prywatnych nauczycieli i korepetytorów. Nauczyciele tacy działają na dwa sposoby – albo przyjeżdżają do domów uczniów, albo też przyjmują ich w swoich domach. Oba te rozwiązania mają swoje zalety, ale również wady. Jeżdżenie do uczniów zajmuje czasem sporo czasu, a więc ceny oferowanych zajęć rosną. Aby przyjmować uczniów u siebie, trzeba odpowiednio dostosować przestrzeń, a nie każdy dysponuje odpowiednią jej ilością. Często też zdarza się, że uczniowie mają problem z dopasowaniem terminów. Bardzo dobrym i często wybieranym przez nauczycieli rozwiązaniem są właśnie platformy do edukacji zdalnej. Pozwalają one nie tylko na prowadzenie zajęć, ale również na łatwe przekazywanie uczniom materiałów do nauki i ocenianie ich pracy.

Udostępnij

O autorze