SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Poradnik

W których miesiącach komary są najbardziej aktywne

W których miesiącach komary są najbardziej aktywne

Komary to z pewnością problem, szczególnie w okresie letnim i cieplejszych miesiącach roku. W naszym klimacie są przede wszystkim uciążliwe, jednak reakcja alergiczna może również nieść za sobą konsekwencje medyczne.

Właściciele domów cały czas pytają nas, kiedy znikają komary? Rozumiemy ich frustrację i potrzebę dowiedzenia się, jak raz na zawsze pozbyć się komarów.

Rozważając  sezon na komary, jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, jest pogoda. Oczywiście im dłuższy sezon letni, tym dłużej niestety musimy przyzwyczaić się do specyficznego „bzyczenia”. To z pewnością wpływa na to, ile czasu możesz wygodnie przebywać na świeżym powietrzu i dlaczego tak wielu właścicieli domów desperacko szuka sposobów na odpędzanie komarów.

Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak długo żyją komary, ten artykuł dostarczy Ci cennych informacji, które pomogą odstraszyć komary i sprawią, że znów będziesz cieszyć się życiem na świeżym powietrzu.

Jak długo żyją komary?

Kiedy mówimy lato, chcemy, aby ludzie myśleli o barach i imprezach przy basenie, a nie o komarach. Jednak ostatnią rzeczą, którą chcesz, jest plaga komarów, który dokucza ci, gdy odpoczywasz i relaksujesz się.

Po pierwsze, to naprawdę nie jest kwestia, kiedy komary odejdą, abyś mógł cieszyć się swoim podwórkiem, ale przede wszystkim, jak powstrzymać komary przed dręczeniem cię. Jedną z uznanych firm specjalizujących się w odkomarzaniu jest DDD Sochaczew.

Zwykle, gdy ludzie próbują kontrolować komary, po prostu używają bariery, aby komary ich nie ugryzły. Jest jednak kilka faktów na temat komarów, które pomogą Ci zrozumieć, dlaczego tak bardzo interesują się naszymi piknikami i wycieczkami na kemping.

Przede wszystkim komary są pospolitym owadem latającym. Może Cię zaskoczyć informacja, że ​​komary występują na całym świecie. Istnieje około 3500 różnych gatunków komarów.

Zazwyczaj pierwszą oznaką komarów jest hałas, jaki wydają, gdy latają wokół ludzi lub zwierząt. Większość ludzi rozpoznaje to wyraźne brzęczenie, które powoduje, że machamy rękami i machamy rękami, gdy szukamy sprayu na owady.

Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że najbardziej irytującą częścią komarów jest ugryzielenie. Często mówimy też, że gryzą komary, ale to nie do końca prawda. Jednak czy wiesz, że nie wszystkie komary gryzą? To zależy od gatunku.

Cykl życia komara

Nasi eksperci od zwalczania szkodników w firmie odkomarzanie Żyrardów są cały czas pytani o to, jak długo żyją komary, co jest również determinowane przez gatunek i inne czynniki środowiskowe.

Więc jest już prawie lato i prawdopodobnie myślisz, kiedy komary znikają i jak długo będę musiał znosić komary tego lata? 

Istnieją cztery etapy, przez które przechodzą te owady, takie jak komary, gdy rosną. Może to rzucić nieco światła na pytanie, jak długo żyją komary?

jajko

Po tym, jak samica komara otrzymuje posiłek z krwi, składa jaja w miejscu, w którym jej jaja mogą się rozmnażać i rosnąć. Jednym z ich ulubionych miejsc do założenia rodziny jest stojąca woda w zagubionych i zapomnianych miejscach na twoim podwórku.

larwy

Kiedy jaja są wysiadywane, stają się larwami . Będą teraz przypominać jakiegoś włochatego robaka. Tutaj są zajęci i żywią się mikroorganizmami, dzięki czemu mogą szybko dorosnąć do następnego etapu.

poczwarki

Gdy larwy zostaną nakarmione, linieją i zamieniają się w poczwarki. Spędzając zaledwie od jednego do czterech dni w kokonie, kończą się formować, a teraz w końcu stają się dorosłymi.

Dorośli

Teraz, gdy komary przestały rosnąć, są pełnoprawnymi dorosłymi. Wynurzają się z osłonek, potrafią latać i szukać kolejnego posiłku – niestety to prawdopodobnie będziesz Ty. A najgorsze jest to, że są gotowe do reprodukcji i rozpoczęcia cyklu od nowa.

Tak więc cykl życiowy komara od jajka do postaci dorosłej trwa od czterech dni do czterech tygodni. Jednak niektórzy eksperci odkryli, że komary osiedlające się w miejscach takich jak strychy czy piwnice mogą żyć nawet sześć miesięcy!

Udostępnij

O autorze