SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Natura

Księgowość online – zalety i wady

Księgowość online – zalety i wady

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga od przedsiębiorcy dbania o wiele rzeczy. Przede wszystkim każda firma musi prowadzić księgowość. W ostatnich latach bardzo popularna stała się księgowość online, która jest tańszym rozwiązaniem niż podpisanie umowy z biurem rachunkowym. Jakie są zalety księgowości online?

Księgowość online – czy warto z niej korzystać?

Bardzo wielu przedsiębiorców przez lata prowadzenia biznesu obeznało się z różnymi przepisami dotyczącymi sfery podatkowej. Znaczna część właścicieli firm rezygnuje z biura rachunkowego i przechodzi na księgowość online. Co to właściwie takiego jest? Prowadzenie księgowości online polega na przeniesieniu wszelkich spraw związanych z podatkami i opłatami ZUS do Internetu. Dostępne są różnego rodzaju firmy, które udostępniają możliwość prowadzenia ksiąg rachunkowych, wystawiania faktur, wysyłania zestawień do urzędu skarbowego przy użyciu Internetu. Jest to znacznie tańsza forma niż księgowość tradycyjna. Oczywiście można liczyć zawsze na pomoc i wsparcie księgowej, która rozwieje wątpliwości i odpowie na nasze pytania, jeśli czegoś nie będziemy wiedzieli.

program do fakturowania

Kto powinien korzystać z księgowości online?

Księgowość online przeznaczona jest przede wszystkim dla mikro przedsiębiorców i małych firm. Najlepiej sprawdza się w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych. Księgowość w takim przypadku nie jest skomplikowana i można samodzielnie ją prowadzić online. Jeśli ktoś jednak woli korzystać z biura rachunkowego, to może używać programu do fakturowania online. Program do fakturowania jest prostym narzędziem, które w szybki sposób pozwala wystawić fakturę. Są nawet strony, na których możemy wystawić do 5 faktur miesięcznie za darmo.

Czy prowadzenie księgowości online jest bezpieczne?

Prowadzenie księgowości online jest bezpieczne. W dobie Internetu wszystkie serwisy korzystają z najlepszych zabezpieczeń, które chronią dane użytkowników. Dodatkowo w przypadku utracenia dokumentacji zawsze jest możliwość jej odzyskania, gdyż jest ona zawsze zapisana na serwerach danej firmy. Wybierając księgowość online od wFirma, możemy miesięcznie sporo zaoszczędzić. Najtańsze oferty rozpoczynają się już od około 20 złotych miesięcznie. Oczywiście cena wzrasta proporcjonalnie do ilości funkcji. Jeśli prowadzimy działalność usługową i obsługujemy miesięcznie jednego lub dwóch klientów, to nie będziemy potrzebowali zaawansowanych funkcji oferowanych przez program księgowy. Na pewno korzystając z księgowości online, jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Udostępnij

O autorze