SIMRadio

Serwis informacyjno medialny

Poradnik

Rolety wewnętrzne i zewnętrzne – które wybrać?

Rolety wewnętrzne i zewnętrzne – które wybrać?

Które rolety będą lepszym rozwiązaniem? Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne? Aby wybrać optymalną dla siebie opcję, warto zapoznać się z charakterystyką obu produktów. Szczegóły na temat rolet wewnętrzny i zewnętrznych znajdziesz w niniejszym artykule. Zapraszamy!

  1. Jakie rolety wewnętrzne?
  2. Czym są rolety rzymskie?
  3. Zewnętrzne rolety okienne
  4. Zalety rolet zewnętrznych

Aktualnie na rynku można znaleźć przeróżne rolety – zarówno rolety wewnętrzne, jak i rolety zewnętrzne. Obie kategorie obejmują szereg wielu rozwiązań. Zatem wybranie tej optymalnej opcji, może sprawić problem. W niniejszym artykule omawiamy najpopularniejsze rolety, na które warto zwrócić uwagę. Podpowiadamy również, gdzie znaleźć wysokiej jakości produkty.

Jakie rolety wewnętrzne?

Rolety wewnętrzne uważa się za najpopularniejsze rozwiązania, które można bez problemu wykorzystać w każdym mieszkaniu i domu. Pełnią funkcję nie tylko zaciemniającą, ale i dekorującą. Nierzadko stanowią alternatywę dla standardowych zasłon okiennych czy firanek. Odpowiednio dobrane rolety wewnętrzne skutecznie ochronią wnętrze przed słońcem oraz odseparują od podglądaczy. Można zamontować je zarówno do okna, jak i ściany czy sufitu. Świetnie sprawdzą się nie tylko na małej, ale i dużej powierzchni.

Jeśli interesują Cię rolety wewnętrzne, już teraz sprawdź ofertę na https://www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-wewnetrzne, gdzie znajdziesz różnorodne rozwiązania. Dostępne są między innymi rolety w kasecie, bez kasety, plisy czy specjalne do okien dachowych. Ciekawym rozwiązaniem są tak zwane rolety dzień/noc, które składają się z pasów zarówno zaciemniających, jak i transparentnych tkanin. Dzięki temu możesz dostosować samodzielnie ilość światła, które wpada do Twojego salonu, kuchni czy sypialni. Więcej informacji na temat poszczególnych opcji znajdziesz pod wskazanym wyżej adresem. 

Czym są rolety rzymskie?

Rolety rzymskie to nic innego jak zasłony, które podnosi się za pośrednictwem mechanizmu sterowanego tak zwanym łańcuszkiem. To świetna i przede wszystkim elegancka dekoracja okien. Nierzadko rolety rzymskie wykorzystuje się jako alternatywę dla standardowych zasłon czy firan.

Do zalet rolet rzymskich zalicza się walory dekoracyjne, gwarancję prywatności, doskonałą ochronę przed słońcem, łatwy montaż, lekką konstrukcję czy bezproblemowe dopasowanie się do każdego okna. Można montować je zarówno do sufitu, jak i ściany, na ramie okiennej oraz w szybowej wnęce. 

Rolety rzymskie również znajdziesz na https://www.roletyalu.pl/, dlatego nie zwlekaj i wybierz optymalne rozwiązanie dla siebie już teraz! Dostępne są między innymi rolety rzymskie z fiszbinami poziomymi o przekroju elipsy albo okrągłym z zaszewkami z przodu, lub z tyłu rolety, a także modele bez fiszbin, z pionowymi i transparentnymi pasami. 

Zewnętrzne rolety okienne

Wybierając rolety zewnętrzne, musisz zwrócić uwagę na szereg różnorodnych czynników. Przede wszystkim określ, czy roletę zastosujesz na nowopowstającym budynku, czy już takim, który istnieje. Dzięki temu łatwiej będzie wybrać odpowiedni rodzaj rolet. Rozwiązania zewnętrzne dzieli się na natynkowe, podtynkowe i nadstawne. Między sobą różnią się głównie sposobem montażu. Na przykład rolety natynkowe – inaczej adaptacyjne – montuje się do stolarki okiennej albo elewacji. Skrzynkę rewizyjną podtynkowych rolet natomiast umieszcza się pod elewacją. O ile pierwsze rozwiązanie możemy zamontować w każdym momencie, o tyle drugie tylko w trakcie budowy lub podczas remontu elewacji. Jeśli natomiast interesują Cię rolety nadstawne, decyzja o ich wyborze powinna zostać podjęta już na etapie ustalania projektu architektonicznego.

Kolejnym krokiem jest wybór zasilania i sterowania roletami. Uważa się, że najbardziej ekonomiczne rozwiązanie dotyczy manualnego mechanizmu sterowania. W takich sytuacji pancerz rolety ponosi się i opuszcza za pośrednictwem zwijacza korbowego lub taśmy. Opcja sterowania manualnego sprawdzi się głównie przy mniejszych oknach. Do dużych natomiast poleca się sterowanie elektryczne.

Potrzebujesz rolet zewnętrznych? Sprawdź ofertę na https://www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-zewnetrzne, gdzie dostępne są między innymi rolety natynkowe, podtynkowe, nadstawne, nadprożowe i antywłamaniowe. 

Zalety rolet zewnętrznych

Dlaczego warto montować rolety zewnętrzne? Do zalet takiego rozwiązania zalicza się przede wszystkim doskonałe zabezpieczenie przed włamaniem, przed nadmiernym hałasem oraz ochronę prywatności. Dodatkowo odpowiednia roleta zewnętrzna skutecznie osłania okna przed różnymi czynnikami atmosferycznymi – na przykład gradem czy wiatrem. Świetnie również izolują termicznie.

W przypadku wątpliwości, czy postawić na rolety okienne dzień noc, czy rolety klasyczne, warto skontaktować się ze sprzedawcą. Taka osoba wie wszystko o roletach okiennych, więc podpowie jaka roleta okienna będzie najlepsza. Warto też upewnić się, czy dane rozwiązanie do zasłaniania okien wymaga wiercenia otworów, co może być istotne jeżeli chodzi o okna dachowe o niestandardowych wymiarach.

Udostępnij

O autorze